реклама партнерів:
Головна » Ющенко вважає інтеграцію в НАТО єдино правильним шляхом для України

Ющенко вважає інтеграцію в НАТО єдино правильним шляхом для України


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Президент Віктор Ющенко не сумнівається, що інтеграція України до Північноатлантичного альянсу є правильним шляхом. Тому він чекає від Бухарестського саміту НАТО "позитивного сигналу" для України.
Свій оптимістичний настрій щодо приєднання України до Плану дій з членства в НАТО Ющенко висловив в інтерв'ю Громадському телебаченню Польщі і газеті "Polska".
- Президент упевнений, що Україні вдасться завершити переговори з ЄС щодо нової посиленої угоди до вересня.
"У нас є сьогодні багато відданих партнерів, які допомагають нам йти цією дорогою", - сказав Ющенко, назвавши, зокрема, Польщу і США.
"У цьому питанні я відчуваю серйозні зміни на краще", - продовжив він. На думку президента, інтеграція України до НАТО гарантує нашій країні державний суверенітет і цілісність, повідомляє прес-служба голови держави.

Польща підтвердила, що активно сприятиме ухваленню позитивного рішення про приєднання України до ПДЧ. У цьому на спільній з Віктором Ющенком прес-конференції у Варшаві 14 березня запевнив президент Польщі Лех Качинський.

"І в ці два тижні, які залишилися до саміту 2 квітня (дата саміту НАТО в Бухаресті - прим.ред.), ми вживатимемо до конкретних дій", - сказав він.

У свою чергу Ющенко підкреслив, що високо цінує роль Польщі в євроатлантичному процесі України.

"Ми пройдемо цю дорогу, але дуже важливо, щоб перед нами йшли наші друзі", - заявив він.

За словами Ющенка, він обговорив з польським президентом конкретні кроки, які робитимуть Польща і Україна за час, що залишився до Бухарестського саміту. "У нас є повна ясність, що робити", - повідомив він.

Президент ще раз оголосив, що для України євроатлантичний курс не є питанням вибору. "Це питання часу. Приєднання до ПДЧ - якісне завдання в контексті нашої інтеграції до Північноатлантичного блоку", - вважає Ющенко. При цьому, за його словами, він не бачить перспектив української національної безпеки, суверенітету і цілісності поза моделлю колективної безпеки.

Проте голова держави пообіцяв, що коли Україна впритул підійде до рішення питання про членство в НАТО, воно вирішуватиметься "найдемократичнішим способом".

"Ми спиратимемося на народний референдум, де кожен українець скаже про своє ставлення. Але давайте поки що попрацюємо в режимі того діалогу, який передбачає ПДЧ", - запропонував політик.

Президент упевнений, що Україні вдасться завершити переговори з ЄС щодо нової посиленої угоди до вересня

Після того, як президент Польщі Лех Качинський заявив, що Польща і надалі готова допомагати Україні, президент України Віктор Ющенко заявив, що до вересня Україні вдасться завершити переговори щодо нової посиленої угоди з Європейським Союзом.

"Сьогодні ми сформулювали ті категорії, за якими протягом найближчих кількох місяців проходитимуть консультації, дискусії щодо європейської перспективи України", - сказав Ющенко, відзначивши значний прогрес в цих переговорах, повідомляє УНІАН.

"Я переконаний, що ці переговори будуть успішними, хоча, безумовно, з одного боку, створюється враження, що є ще час, зокрема і до вересня місяця, з іншого боку - нам потрібно вирішити ряд суміжних питань, які існують в наших європейських відносинах", - підкреслив Президент України.

"Зокрема, це стосується і приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО", - додав він.

Президент відзначив, що сьогодні спостерігається хороша динаміка переговорів щодо підписання посиленої угоди. Він нагадав, що 18 лютого Україна почала офіційні переговори з ЄС щодо створення зони вільної торгівлі, яка повинна стати економічній складовій цієї угоди.

Щодо політичної частини, яку планується підписати у вересні, то президент відзначив, що вже проведено сім раундів переговорів і визначені напрямки, за якими проводяться консультації.

5 березня 2007 року Україна і ЄС почали переговори про нову посилену угоду, яка повинна замінити договір про партнерство і співпрацю, термін дії якого закінчився на початку 2008 року. Ключовим положенням нової угоди повинне стати створення зони вільної торгівлі. Україна також намагається закріпити як одну з цілей угоди політичну асоціацію з ЄС.

На форумі "Європа-Україна" екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк, заявив, що терміни підписання поглибленої угоди між Україною і Європейським Союзом пов'язані з тим, чи включатиме ця угода питання про зону вільної торгівлі.

Він підкреслив, що якщо дана угода буде відокремлена від питання про зону вільної торгівлі, то її можуть підписати вже у вересні 2008 року, інакше на підписання угоди може піти чотири роки.

Пізніше на тому ж форумі заступник голови Секретаріату президента Олександр Чалий повідомив, що Київ вирішив виключити з посиленої угоди між Україною і ЄС розділ, що стосується створення зони вільної торгівлі, оскільки переговори із цього приводу затягуються.

Сьогодні вранці Віктор Ющенко заявив, що особисто проводить, і проводитиме двосторонні зустрічі з лідерами країн ЄС, які також є і членами НАТО, з тим, щоб заручитися їх підтримкою при розгляді питання про приєднання України до ПДЧ на квітневому саміті Альянсу.

А вчора в Брюсселі він натякнув, що з приводу ПДЧ йдуть активні непублічні переговори.

Нагадаємо, 15 січня президент України Віктор Ющенко, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко і спікер Верховної Ради Арсеній Яценюк підписали лист Генсекові НАТО з проханням про приєднання України до Плану дій щодо членства в Альянсі на Бухарестському саміті.

Це послужило причиною тривалого блокування роботи українського парламенту фракціями, незгодними з наміром вищого керівництва приєднатися до військового союзу.

Тільки 6 березня політикам вдалося домовитися. Верховна Рада проголосувала за те, що рішення по вступу України до НАТО ухвалюватиметься за наслідками всеукраїнського референдуму, який може проводитися за народною ініціативою згідно закону "Про всеукраїнський референдум".

В той же час спецпредставник генсека НАТО по Кавказу і Середній Азії Роберт Сіммонс повідомив, що на майбутньому саміті не ухвалюватиметься рішення з питання про приєднання України до ПДЧ. Проте пізніше, на неформальній зустрічі НАТО було вирішено відкласти українське питання до квітневого саміту.

NEWSru.ua






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
21:20
19-Лис-2024
Книги про українських націоналістів презентували в Чернігові
18 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії т
Усі новини