реклама партнерів:
Головна » У Чернігові на Болдиній горі, біля Антонієвих печер, відновлюється дубовий гай. Фоторепортаж

У Чернігові на Болдиній горі, біля Антонієвих печер, відновлюється дубовий гай. Фоторепортаж


Коментарі: 0 Довкілля

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У давнину на Болдиній горі шумів дубовий гай. Нині залишилося чотири старенькі дуби, їм понад 200 років. Ростуть тут також переважно акації та тополі. Значна частина дерев у парку висаджені у другій половині ХХ ст., більшість з них - в аварійному стані.
Працівники Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» та Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області у рамках Всеукраїнської акції «Зелений паросток майбутнього» вирішили відновити дубовий гай. Запросили взяти участь в акції керівників області та міста, депутатів та журналістів.
21 березня на Болдину гору посадити молоді саджанці дубів та лип завітали: депутат Чернігівської міської ради Володимир Ступак, депутат Новозаводської районної ради Андрій Глухенький, секретар міськради Віталій Голець та місцеві журналісти.
Навідався на акцію відновлення дубового гаю і Чернігівський міський голова Олександр Соколов. Він із задоволення посадив кілька саджанців дубків та молоденьку липу. Олександр Володимирович обговорив із керівництвом архітектурно-історичного заповідника проблемні питання туристичної інфраструктури міста, пообіцяв надати допомогу у збереженні старого дуба, який росте над Антонієвими печерами.
Старезне дерево розташоване на пагорбі над печерним комплексом. Науковці вже кілька років наголошують на необхідності його збереження. Старий дуб потріскався і може загинути. У випадку його руйнації згниє коренева система дерева, яка пронизує пагорб до самих печер. Відтак, відкриються величезні отвори, через них в підземні споруди будуть проникати атмосферні опади. Унікальні Антонієві печери, засновані в ХІ столітті, можуть загинути.
Для збереження старого дуба потрібні не лише кошти, а й досвідчені фахівці, їх в Україні - одиниці…
Науковці Національного заповідника насамперед турбуються про збереження унікального архітектурного комплексу, який розташований на Болдиній горі. Тут знаходяться Антонієві печери ХІ-ХУІІІ ст., Іллінська церква ХІ ст., дзвіниця ХІХ ст. Отож і відновлюється тут дубовий гай з метою укріплення схилів пагорбу, а відтак і збереження архітектурних пам’яток та печерного комплексу.
Акцію щодо відновлення дубового гаю на Болдиній горі планується проводити щороку, а найближчим часом тут буде організовано прибирання території від сміття.

Сергій Черняков, «Європейська Україна».

На фото автора: працівники Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» та Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області; голова Чернігівської міської ради Олександр Соколов; депутати Володимир Ступак та Андрій Глухенький; завідувач відділу наукових досліджень печер та пам’яток археології Національного заповідника Володимир Руденок.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини