Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » Українське судно затонуло біля Гонконгу, 18 людей зникли безвісти

Українське судно затонуло біля Гонконгу, 18 людей зникли безвісти


Коментарі: 0 Надзвичайні ситуації

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Гонконзькі рятувальники і водолази шукають 18 людей, які зникли безвісти після зіткнення двох судів неподалік від місцевого морського порту, повідомляє ИТАР-ТАСС.
Інцидент стався в суботу ввечері на північ від острова Лантау, в 4 км від міжнародного аеропорту Чек Лап Кок. В умовах густого туману сухогруз з материкового Китаю зіткнувся із зареєстрованим на Україні судном, яке пішло до дна.
Міністерство закордонних справ України підтвердило, що 22 березня 2008 року в 15:26 за київським часом у Південно-Китайському морі поблизу Спеціального адміністративного району (САР) КНР Сянган (Гонконг) сталося зіткнення українського судна "Нафтогаз-67" з китайським судном.
Сім членів екіпажа - шість громадян України і одна китаянка (як передає "5 канал", представниця місцевої фрахтувальної служби) - врятовані. Їм надана медична допомога. Решта 18 моряків, як побоюються фахівці, могли потонути разом з судном.

Всього на борту "Нафтогазу-67" було 25 членів екіпажа, з яких 24 - українські громадяни.

За словами прес-секретаря МЗС України Василя Кирилича, "стан врятованих задовільний, їх шпиталізовано, і жоден із громадян України, котрі врятовані, не є пошкодженим". Зараз постраждалі перебувають на території САР Сянган.

В тому випадку, якщо загибель 18 людей буде підтверджено, ця подія стане найбільшою за кількістю жертв за кількадесят років функціонування порту Гонконгу.

В операції з пошуку 18 зниклих моряків задіяно більше 130 рятувальників. До цієї години водолази вже виявили точне місцезнаходження судна на дні. Воно затонуло на глибині 35 метрів у переверненому вигляді після зіткнення з сухогрузом вз материкового Китаю.

У фахівців все ще залишається надія знайти моряків живими в повітряних подушках відсіків корабля. На думку експертів, члени екіпажа могли бути блокованими в машинному відділенні, кабіні або каютах.

Як передає ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА з посиланням на Міністерство закордонних справ України, всі зниклі безвісти - українці.

Президент України Віктор Ющенко доручив розібратися в ситуації.

Посольство України в КНР створило спеціальну оперативну групу, члени якої встановили контакт із місцевою владою Сянгана й отримують оперативну інформацію про хід робіт, що проводяться.

З метою з'ясування обставин трагедії та надання організаційно-правового сприяння на місце події відбули Посол України в КНР Сергій Камишев і консул України Жанна Лещинська.

NEWSru.ua






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:58
09-Чер-2025
Відбувся перший етап обміну в рамках домовленостей у Стамбулі
Сьогодні розпочався обмін полоненими в рамках домовленостей у Стамбулі. Додому поверт
15:15
03-Чер-2025
СБУ втретє вразила Кримський міст
СБУ провела нову унікальну спецоперацію і втретє вразила Кримський міст — цього разу
21:39
02-Чер-2025
Шанувальник Трампа Навроцький – новий президент Польщі
Кандидат від консерваторів Кароль Навроцький, історик, який створював імідж «крутого
21:03
02-Чер-2025
Делегація рф вимагала захисту УПЦ
Делегація РФ на переговорах у Стамбулі серед умов призупинення війни, поряд з вимогою
22:08
01-Чер-2025
Операція "Павутина": наймасштабніший удар української спецслужби по глибині росії (ОНОВЛЕНО)

1 червня 2025 року Служба безпеки України здійснила безпрецедентну операцію, яка у

20:55
01-Чер-2025
Спецоперація СБУ «Павутина»
7 млрд. доларів США. Така орієнтовна вартість стратегічної авіації ворога, яка була в
Усі новини

Сollaborator