реклама партнерів:
Головна » 2008 » Березень » 25 » Чернігів. «Хатинки» над Десною

Чернігів. «Хатинки» над Десною


2008 » Березень » 25
Коментарі: 0 Довкілля

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Чернігівська міська влада розбазарює землі лісопаркової зони.
Громадськість Чернігова із занепокоєнням обговорює проблему, яку «підкинула» міська рада. На пленарному засіданні торік у листопаді вона дозволила київському ТОВ «Єврокон Полісся» розробити проект відведення семи з половиною гектарів землі по вулиці Савчука для будівництва багатоповерхових житлових будинків із об’єктами соціально-культурного призначення.
Та мешканці збентежені цим, адже будівлі і розважальні заклади намічено зводити в лісопарковій зоні Кордівка, що розкинулася неподалік центру міста і є заплавою Десни та її притоки Стрижня. Ця територія, яка живить киснем навколишні мікрорайони і підтримує гідрологічний режим згаданих річок, перебуває у безпосередній близькості зі славнозвісним Валом — чернігівським архітектурно-історичним заповідником, з пам’ятками Київської Русі. Місцева влада, не порадившись із громадськістю і не спитавши дозволу обласного управління охорони навколишнього природного середовища, поспішно змінила статус цієї рекреаційної зони, плануючи віддати її під забудову.
Начальник обласного управління охорони навколишнього природного середовища у Чернігівській області С.Горонович визнає: у Чернігові мають місце «некоректні вирішення земельного питання». «Надання ділянки по вул. Савчука під забудову призведе до порушення екологічної рівноваги та гідрологічного і гідрогеологічного режиму, в тому числі і прилеглих територій, — написав він у відповіді на запит одного з депутатів. — Було встановлено, що вилучення земельної ділянки суперечить вимогам ст. ст.16,50 Конституції України, ст. ст.48,50 Закону України «Про охорону земель», ст. ст.1,12 Закону «Про охорону навко¬лишньо¬го природного середовища», генеральному плану забудови м. Чернігів». Тому Держуправління не погодилось з вибором земельної ділянки під цей проект.
— Згідно з документами, наданими обласному управлінню охорони навколиш¬нього природного середовища, із 11 гектарів лісопарку має залишитися тільки три. Навіть самі забудовники визнають: зводити будинки на цих заболочених землях не можна, тож пропонується їх «удосконалити» — засипати 10 гектарів 480 тисячами кубометрів піску, — пояснила заступник начальника цього управління Людмила Івашко.
— Відведення землі під забудову на сесії роз¬глядалося поверхово, так що зрозуміти суть проекту було важко, — розповів депутат міської ради В’ячеслав Лебідь. — На комісії перед сесією це питання не обговорювалося, пояснювальної записки депутатам надано не було. Чиновники ухилилися від відповіді.
Попри критику, апетити міських чиновників зросли. На пленарному засіданні міськради 30 січня «у розвиток» попереднього рішення було винесено на обговорення так зване містобудівне обґрунтування «будівництва по вул. Савчука». Інвестори претендують тут на 18 гектарів, бо, мовляв, треба прокладати ще й широку об’їзну дорогу, яка має починатися біля Валу, давньоруського дитинця, пам’ятки історії та архітектури. Про те, як це вплине на па¬м’ятники, на міський пляж та інші місця масового відпочинку, навіть не йшлося.
Тож у депутатів виникло чимало запитань. Зокрема, для чого, ні сіло ні впало, будувати тут дорогу?
— Територія біля річки — найбільш привабливий для інвесторів шматок землі, який стане ще привабливішим, якщо прокласти до нього дорогу від київської траси, — пояснив міський голова О. Соколов.
«Місто вже позбулося значної частини зеленої зони — урочища Ялівщина, яке забудовує «хатинками» місцева «еліта», та найкращого пляжу. Ця втрата може стати значним ударом по екології», — з тривогою говорилося у відкритому листі Чернігівської міської організації Партії зелених, що його було розповсюджено на сесії міськради.
Що ж стоїть за цим рішенням? Останнім часом у Чернігові різко підскочили ціни на землю, надто у центрі, неподалік Десни та туристично привабливих пам’яток. Будівництво тут перспективне з огляду на майбутні бариші, тож охочих погріти на ньому руки чимало. У Чернігові багато розмов про непрозорий розподіл міської землі з боку місцевої влади.

Наталія ЛИТВИНЕНКО, спецкор «Сільських вістей».
Джерело: http://siver.com.ua/news/2008-03-24-655

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

22:28
27-Жов-2021
У яких медичних закладах Чернігівщини МРТ і КТ безоплатні для пацієнтів з онкологією?
Діагностика і лікування онкологічних хвороб входять до Програми медичних гарантій та
22:19
27-Жов-2021
У Брюсселі відкрилася виставка про українських жінок-вчених «Наука – це вона»
26 жовтня у Посольстві України в Королівстві Бельгія відбулося урочисте відкриття укр
22:13
27-Жов-2021
EU4Climate - Уряд схвалив нову стратегію для досягнення Україною кліматичної стійкості до 2030 року
Уряд України схвалив стратегію, що має на меті перетворити Україну на більш екологічн
19:32
27-Жов-2021
У Чернігові відзначатимуть 100-річчя Першого Всеукраїнського Православного Церковного Собору УАПЦ
100 років тому у Києві відбувся Перший Всеукраїнський Православний Церковний Собор Ук
10:00
27-Жов-2021
Стара Європа відкриває очі на Росію: політичні фіаско Кремля 2021
Росія почала стрімко втрачати свої позиції в Європі. Неадекватна зовнішня політика Кр
19:10
26-Жов-2021
До 77-річчя розформування загороджувальних загонів у Червоній армії
29 жовтня 1944 року народний комісар оборони СРСР Йосип Сталін своїм наказом за номер
11:22
26-Жов-2021
Санкції в дії: у США проводять обшуки у будинках російського олігарха Дерипаски
Акції компанії "Русал", яка є одним з основних активів бізнесмена Олега Дерипаски, вп
09:27
24-Жов-2021
Сергій ЖАДАН про Валєра БОНДАРЯ - гуру, Вчитель. Історія про невідомого генія
Валєр БОНДАР – був українським митцем, незалежно від вписаності в офіційні канони, сп
19:05
23-Жов-2021
Юрій АНДРУХОВИЧ про Валєра БОНДАРЯ, видатного художника-графіка, інтелектуала, шляхетну й іронічну людину
Валєр БОНДАР – більше, ніж художник. Його рукою з кінця вісімдесятих – початку дев’ян
23:25
22-Жов-2021
Про нові правила міжрегіональних перевезень
З 21 жовтня набувають чинності нові правила міжрегіональних перевезень. Міністерство
Усі новини