Огризко обіцяє інтегруватися в НАТО, не загрожуючи Росії
"Через кілька років, як я впевнений, Україна стане членом НАТО, - підкреслив Володимир Огризко, - але це не має створювати проблем для наших відносин з Росією".
"На території України, відповідно до конституції країни, не буде іноземних баз і, відповідно, ядерної зброї, тому з української території не буде загрози для Росії", - зазначив голова МЗС України.
"В зв'язку з цим, - продовжив він, - у Росії не буде приводів для націлювання своєї ядерної зброї на Україну". За його словами, Україна, як суверенна держава, в праві робити свій вибір і ухвалювати рішення, зокрема відносно вибору союзників і вступу в НАТО.
Говорячи щодо очікуваного 2-4 квітня в Бухаресті саміту НАТО, Огризко висловив упевненість в тому, що на ньому будуть ухвалені важливі рішення відносно надання Україні перехідного статусу, тобто про її долучення до плану дій з членства в Північноатлантичному альянсі.
"У мене таке відчуття, що це питання буде вирішено для нас позитивно. "Про це, зокрема, - зазначив Огризко, - свідчить зміст проведених переговорів з багатьма головами МЗС країн НАТО".
"Я сподіваюся на позитивний результат, але в будь-якому випадку, яким би не було рішення, наш курс на вступ в НАТО залишається без зміни", - відзначив він.
Питання про приєднання України до Плану дій для членства в НАТО (ПДЧ) для України і Грузії, як вважають, буде одним з найбільш суперечливих на квітневому саміті Північноатлантичного альянсу в Бухаресті. Низка країн НАТО на чолі з Німеччиною і Францією виступає проти цього. Всі питання в Північноатлантичному альянсі вирішуються тільки консенсусом, тобто повною згодою всіх 26 нинішніх членів.
За надання Україні і Грузії ПДЧ поки висловилися десять країн-членів НАТО в спільному неофіційному листі до генсека альянсу Яапа де Хооп Схеффера. На їх думку, такий крок зміцнив би стабільність і безпеку в Європі.
Лист до Схеффера підписали 9 нових членів НАТО: Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія і Чехія, а також Канада.
Також питання інтеграції України в НАТО серйозно турбує російських політиків. Президент Росії Володимир Путін недавно погрожував у разі долучення до ПДЧ навести на Україну російські ракети.
Новообраний президент Росії Дмитро Медведєв в інтерв'ю британським ЗМІ назвав "украй неприємною для європейської безпеки" ситуацію можливого вступу Грузії і України в НАТО.