Київ. Пікетування З'їзду будівельників України
Метою акції було привернути увагу будівельників до проблем руйнування історичних пам'яток та інші грубі порушення законодаства і будівельних норм з боку компаній-забудовників, а також не допустити підтрики учасниками з'їзду проекту закону "Про державну підтримку забезпечення громадян житлом та розвиток житлового будівництва".
Під такою оманливою назвою закону приховані плани тотального дерибану землі і бюджету, а також передбачене примусове відселення громадян з будинків на територіях, які вподобають собі забудовники.
Шановні учасники З’їзду будівельників України!
Вітаємо поважне зібрання і бажаємо йому плідної праці.
Зодчий – одна з небагатьох професій, безпосередній результат діяльності якої зберігається на віки. Саме на будівельників покладено відповідальність за зовнішній вигляд і життєздатність міст і сіл нашої держави, а також за безпеку та зручне й комфортне життя мільйонів громадян. Розвиток будівельної галузі є однією з ключових умов економічного розвитку й процвітання всього суспільства та добробуту кожної людини.
Проте авторитет галузі значно підупав в останні роки через руйнування окремими забудовниками історичного обличчя міст, порушення прав громадян на простір для відпочинку та оздоровлення та інші неподобства.
Успішна діяльність будівельної галузі неможлива без поваги до мешканців тих будівель, які ви зводите, до культурних, історичних та містобудівних традицій країни, її ландшафтів і краєвидів. Україна має величезну кількість пам’яток історії та культури, три з яких входять до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО, неповторні архітектурні ансамблі, унікальні природні заповідні території та екологічні комплекси. Існування цього дорогоцінного спадку залежить від шанобливого ставлення до нього кожного з вас. Наразі склалася загрозлива ситуація з новобудовами в історичних містах України, зокрема в Києві, коли спотворюється історично сформоване обличчя міста, створюється загроза не лише власності, а й життю та здоров’ю громадян, які мешкають навколо новобудов або безпосередньо в них. Хаотична й невмотивована забудова руйнує інженерну й соціальну інфраструктуру міста і загрожує його подальшому розвитку.
У зв’язку з цим, ми, як громадяни України, вимагаємо:
1. Не підтримувати проект Закону України «Про державну підтримку забезпечення громадян житлом та розвиток житлового будівництва», який порушує конституційне право громадян на приватну власність. Нагадаємо, що примусове відчуження власності «може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Примусове відчуження таких об’єктів з наступним повним відшкодуванням їх вартості допускається лише в умовах воєнного чи надзвичайного стану» (ст. 41 Конституції України).
2. Рішуче засудити та припинити практику руйнування історичних пам’яток, об’єктів соціально-культурного призначення, природних заповідних територій та інші грубі пору¬шен¬ня будівельних норм компаніями-забудовниками.
3. Зупинити та скасувати будівництво на територіях, що знаходяться під охороною дер¬жави.
4. Президентові України – відновити указ про заборону висотного будівницт¬ва в історичному центрі Києва.
З повагою,
Громадська ініціатива "Збережемо Старий Київ!"
Джерело: http://community.livejournal.com/saveoldkyiv/111040.html#cutid1