реклама партнерів:
Головна » 2008 » Квітень » 3 » У Чернівцях відклали реконструкцію Центральної площі. Бо Шевченко є генієм поезії і духу, а не музою торгівлі

У Чернівцях відклали реконструкцію Центральної площі. Бо Шевченко є генієм поезії і духу, а не музою торгівлі


2008 » Квітень » 3
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1030
КУЛЬТУРА


Проект реконструкції Центральної площі у Чернівцях, який було визначено переможцем міжнародного відкритого архітектурного комплексу, за ініціативою Чернівецької міської ради 2 квітня винесено на громадське обговорення. Громадськість дійшла висновку, що запропонований проект реконструкції Центральної площі, основними архітектурними центрами якої виступають пам’ятник Т. Шевченку та історична будівля Ратуші, не відповідає історичному середовищу та не впишеться в архітектурний ансамбль площі.
Згідно проекту реконструкції Центральної площі, представленого архітекторами В’ячеславом Кишляруком та Данилом Присяжнюком, позаду пам’ятника Шевченку, де зараз глуха стіна і фонтан, має бути зведено 4-поверховий виставково-торгівельний центр загальною площею майже 1,5 тисячі кв. м.
У новозведеній будівлі архітектори, які одночасно є й інвесторами забудови, пропонують розмістити виставкові зали, музей міста, а також магазини сувенірів та книжок. Вартість проекту становить 20 млн грн. Реалізувати його інвестори мали намір до 600-річчя Чернівці, яке відзначатимуть 4 жовтня цього року, про що вже укладено угоди із підрядними організаціями.
Представники національно-демократичних організацій виступили категорично проти створення у Чернівцях за спиною Тараса Шевченка нового торговища та нагадали архітекторам, що Кобзар є генієм поезії і духу, а не музою торгівлі. Вони вважають, що пам’ятник Тарасу Шевченку на фоні 4-х поверхового торгово-виставкового центру буде дивитися як «блоха на коні» і тому вимагають відхилити запропонований проект, як такий, що не відповідає функціональному призначенню площі міста, де відбуваються найбільш вагомі в житті громади суспільно-політичні події.
Скульптори, серед яких і автор пам’ятника Т.Шевченку Микола Лисаківський, дорікнули авторам, що вони при розробці проекту навіть не поцікавилися їх думкою, хоча саме використання скульптури на основі творів Т.Шевченка допомогло б завершити загальну композицію площі.
Негативну оцінку проекту дали також колеги архітектори, які вважають, що запропонована будівля скоріше характерна для середньоазійської архітектури, не містить національного колориту, скоріше нагадує вхід до вокзалу та недостатньо враховує функціональне призначення площі, особливості її історико-культурного середовища.
На захист проекту свого однопартійця - архітектора, депутата міської ради В’ячеслава Кишлярука висловилася лише заступник голови облорганізації «Батьківщини», керівник фракції БЮТ в обласній раді Сільвія Віщук.
За результати обговорення, незважаючи на наявність всіх необхідних експертних висновків та дозволів, міський голова Микола Федорук заявив, що прийняв рішення не підписувати дозвіл на початок будівельних робіт.
Вирішено реконструкцію Центральної площі, яка з початку свого створення, має незавершений ансамбль, відкласти на період після 600-річчя Чернівців, а запропонований проект відправити на доопрацювання фахівців з врахуванням зауважень пропозицій громадськості.

Довідка ЗІКу. Проект реконструкції Центральної площі авторського колективу В. Кишлярука та Д. Присяжнюка, який було визнано кращим на міжнародному відкритому архітектурному конкурсі, що проводився за участю австрійських архітекторів, отримав погодження.

Джерело: http://www.zik.com.ua
Фото - http://www.bukinfo.cv.ua

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

12:50
22-Лют-2020
Озеро Світязь на Волині катастрофічно обміліло: шокуючі фото
Озеро Світязь у Волинській області зараз опинилося на межі екологічної катастрофи: на
09:47
22-Лют-2020
У чернігівському обласному філармонійному центрі відбувся вечір-реквієм
Небайдужі чернігівці вийшли на Красну площу, де стояла барикада під час Революції Гід
09:37
22-Лют-2020
Люди хотіли спалити санаторій, аби не довезли сюди евакуйованих – голова сільради Нових Санжар
За словами голови сільради Нових Санжар Інни Коби, через непоінформованість місцевих
18:13
21-Лют-2020
Народний артист України Андрій Демиденко отримав почесну нагороду імені Франца Кафки
Знаний український поет, автор багатьох популярних пісень, народний артист України Ан
10:53
21-Лют-2020
Як колишні регіонали СБУ хочуть реформувати
Наразі відбуваються кулуарні баталії щодо майбутньої реформи вітчизняної спецслужби –
17:53
19-Лют-2020
ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ ДО ДНЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Пр
11:31
19-Лют-2020
Заходи з вшанування Героїв Небесної Сотні у Чернігові
20 лютого, у четвер, у Чернігові відбудуться заходи з вшанування Героїв Небесної сотн
17:51
18-Лют-2020
18 лютого народився американський історик, політолог, журналіст, дослідник Голодомору в Україні Джеймс МЕЙС
1952, 18 лютого – в Оклахомі (США) народився Джеймс Ернест Мейс, американський істори
17:02
18-Лют-2020
9,5 мільйонів українців отримуватимуть якісні адміністративні послуги завдяки підтримці Програми «U-LEAD з Європою»
9,5 мільйонів українців, переважно мешканці об’єднаних громад та малих міст, почнуть
08:46
18-Лют-2020
Збройні формування Російської Федерації перейшли в наступ на Донбасі
Сьогодні, зранку 18 лютого збройні формування Російської Федерації атакували позиції
Усі новини