Прихована сторона грального бізнесу Полтавщини
Справа протидії правопорушенням економічної спрямованості у сфері грального бізнесу, втілена в активних заходах профілактичного впливу, здійснюваних співробітниками відділу державної служби боротьби з економічною злочинністю, здобула певних результатів. За наслідками спільного відпрацювання Полтавського району Полтавської області співробітниками сектору Державної служби боротьби з економічною злочинністю Полтавського районного відділу Головного управління МВС України в Полтавській області з представниками Управління ДСБЕЗ ГУМВС було вилучено 17 ігрових автоматів.
Начальник сектору ДСБЕЗ Полтавського РВ ГУМВС Книш Сергій Іванович, обґрунтовуючи підстави вилучення ігрових автоматів, зауважив на тому, що декотра категорія фізичних осіб, засліплених жагою отримання прибутку, а подекуди і надприбутку, не тільки використовує автомати без ліцензії на здійснення даного виду підприємницької діяльності, а й нехтує процедурою реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності.
Актуальність проблеми протидії злочинам і правопорушенням економічної спрямованості у сфері ігрового бізнесу, а надто запобігання випадкам втягнення неповнолітніх у заняття азартними іграми, зумовлює необхідність здійснення правоохоронними органами систематичного контролю за станом дотримання суб’єктами підприємницької діяльності вимог чинного законодавства.
Резонансовий характер фактів заподіяння матеріальної шкоди суспільним відносинам у сфері господарської діяльності і моральної – «жертвам ігорної експансії» потребує адекватної реакції органів внутрішніх справ.
Начальник Головного управління МВС України в Полтавській області Михайло Цимбалюк, висловлюючи принципову точку зору з приводу необхідності нагального вжиття відповідних заходів правового реагування, акцентував: «Зважаючи на те, що на цілу область тільки 120 суб’єктів господарювання мають ліцензії, а інші працюють в тіні, співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю вже виявлено близько 100 автоматів, що функціонують нелегально. Мене обурює той факт, що майже ніхто з підприємців (за виключенням 3 осіб) не звернувся до суду для встановлення права власності на вилучені з незаконного використання автомати».
Насамкінець Михайло Цимбалюк висловив пропозицію: «З метою підвищення ефективності здійснюваних правоохоронними органами заходів доцільно залучати до рейдів органи місцевої влади, громадськість, журналістів та правозахисні організації».
Поліна Ларіна, Інспектор ВЗГ ГУМВС, http://www.mia.pl.ua