реклама партнерів:
Головна » Про що говорять результати проекту "Великі Українці"

Про що говорять результати проекту "Великі Українці"


Коментарі: 0 Національна ідея

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
До списку ста Великих Українців ввійшли відомі діячі українського визвольного руху 20-50-х років ХХ століття. Це є важливими свідченням про незворотність змін ціннісних орієнтирів в українських громадян.
В першій десятці Степан Бандера – символ незламності боротьби за свободу та соборність, один із найбільш знаних у світі революціонерів ХХ століття.
«Цей факт беззаперечно засвідчив загальнонаціональне визнання в українському суспільстві ролі визвольного руху, прапором якого був саме Степан Бандера. Головний Командир УПА Герой України Роман Шухевич удостоївся 12 позиції та замкнув трійку найпопулярніших воєначальників — поруч із Богданом Хмельницьким (перша десятка) та Іваном Мазепою (11 місце)» — відзначив Директор Центру досліджень визвольного руху Руслан ЗАБІЛИЙ.
В сотню Великих увійшли засновник ОУН Євген Коновалець, історик Михайло Грушевський, Митрополит УГКЦ Андрій Шептицький, воєначальник Симон Петлюра, літератори Олена Теліга та Василь Стус, засновник Народного Руху України В'ячеслав Чорновіл та ін. діячі визвольної боротьби ХХ століття.
Присутність Ярослава Мудрого, Богдана Хмельницького та Григорія Сковороди в складі першої десятки поруч із українцями модерних часів свідчить про те, що сучасні українці усвідомлюють себе як давню націю із глибоким історичним корінням.

Важливо, що цим голосуванням визначено історичних постатей, повага до яких об’єднує українців. Саме об’єднавчі символи особливо важливі, оскільки сьогодні українське суспільство переживає нелегкий етап кризи цінностей. Комуністична ідеологія остаточно дискредитована, натомість посткомуністичні еліти за роки існування держави Україна не спромоглися запропонувати суспільству ідей, які б змогли його справді консолідувати. Навпаки за цей час відбувався штучний поділ українців на «схід» та «захід».

Сьогодні ми бачимо спроби найвищого керівництва держави з одного боку, та пересічних громадян з іншого, подолати ці упередження. Розпочався пошук ідей, які б змогли об’єднати суспільство для реалізації завдань загальнонаціонального масштабу та згуртувати його заради протидії глобальним небезпекам.

«Офіційне визнання організаторів Голодомору злочинцями, а учасників визвольної боротьби —національними героями, окреслило ціннісний вибір держави, на основі якого вона зможе виважено будувати своє майбутнє. Результати голосування проекту «Великі Українці» підтверджують обґрунтованість такого вибору», — зазначив Руслан Забілий.

Прес-центр ЦДВР
Джерело: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1208160942.html






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:57
23-Лис-2024
Доба Гетьманщини в постатях
Запрошуємо Вас цікаво і доступно дізнатися про Гетьманщину! Чому важливо знати і розу
22:02
22-Лис-2024
Північнокорейські військові готуються до штурмів у Маріуполі та Харківській області
Технічні радники Північної Кореї прибули в південне окуповане Росією портове місто Ма
19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
Усі новини