реклама партнерів:
Головна » Чернігів. В СІЗО беззаконня – правозахисники йдуть у наступ

Чернігів. В СІЗО беззаконня – правозахисники йдуть у наступ


Коментарі: 0 Кримінал

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
14 квітня 2008 року в Чернігівському медіа-центрі „КОЛО” відбулась прес-конференція Чернігівських правозахисників з приводу порушень прав затриманих, в тому числі неповнолітніх, в СІЗО №31. Чернігівські правозахисники вимагають створити Незалежну комісію аби дослідити реальну ситуацію.
За словами Олександра Підгорного, керівника громадської правозахисної організації «Чернігівський Центр Прав Людини», до їхньої організації надійшло 23 заяви з СІЗО-31 від затриманих. В них вони скаржаться на протиправні дії персоналу та жахливі умови утримання. Зокрема, в камерах утримають разом з іншими хворих на туберкульоз, СНІД та інші хвороби, а в самому ізоляторі нема чергового лікаря вночі. Відвідати затриманих, які написали скарги громадській організації не дозволили. Попри це перевірки цього закладу структурами, яким він підпорядковується, нічого подібного не відмічають.
Таким чином правозахисники вимагають створити незалежну комісію, до складу якої ввійдуть представники Чернігівського Центру Прав Людини, інші громадські організації та ЗМІ. Це дозволить з’ясувати реальну ситуацію, котра сьогодні склалась в СІЗО та знайти винних.
Вразі, якщо інформація про порушення підтвердиться, правозахисники вимагають звільнення керівництва зазначеного ізолятору.

Наталія Дрозд, експерт Центру «Доброчин», пояснила, що за чинним законодавством осуджений повністю знаходиться під владою адміністрації. Вони фактично не мають можливості легально оскаржити незаконні дії персоналу. Прокуратура є найчастіше бездіяльною, і будь-які скарги викликають незаконні насильницькі дії з боку адміністрації. Спочатку арештованих та осуджених б’ють, а потім примушують написати пояснення, що претензій вони не мають. І зламаний осуджений покірно повторює усе це прокурору, членам перевірочної комісії із департаменту та інших державних структур, бо знає: він повністю залежний від адміністрації. А якщо він все ж таки буде скаржитися, то адміністрація знайде купу засобів для помсти: позбавлення необхідної медичної допомоги, знищення особистих речей тощо.
Таку ситуацію відмічають не тільки в Чернігові. По всій країні це стало тенденцією, яку можна побороти тільки завдяки системним реформам кримінальної юстиції. Таке зобов’язання взяла на себе Україна перед Радою Європи ще 10 років тому назад. Вже є необхідна нормативна база, але її не поспішають вводити в дію. Така система має захистити затриманих від сваволі адміністрації місць тимчасового утримання.

Джерело: Чернігівський медіа-центр „КОЛО”






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:57
23-Лис-2024
Доба Гетьманщини в постатях
Запрошуємо Вас цікаво і доступно дізнатися про Гетьманщину! Чому важливо знати і розу
22:02
22-Лис-2024
Північнокорейські військові готуються до штурмів у Маріуполі та Харківській області
Технічні радники Північної Кореї прибули в південне окуповане Росією портове місто Ма
19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
Усі новини