реклама партнерів:
Головна » Чернігів. В СІЗО беззаконня – правозахисники йдуть у наступ

Чернігів. В СІЗО беззаконня – правозахисники йдуть у наступ


Коментарі: 0 Кримінал

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
14 квітня 2008 року в Чернігівському медіа-центрі „КОЛО” відбулась прес-конференція Чернігівських правозахисників з приводу порушень прав затриманих, в тому числі неповнолітніх, в СІЗО №31. Чернігівські правозахисники вимагають створити Незалежну комісію аби дослідити реальну ситуацію.
За словами Олександра Підгорного, керівника громадської правозахисної організації «Чернігівський Центр Прав Людини», до їхньої організації надійшло 23 заяви з СІЗО-31 від затриманих. В них вони скаржаться на протиправні дії персоналу та жахливі умови утримання. Зокрема, в камерах утримають разом з іншими хворих на туберкульоз, СНІД та інші хвороби, а в самому ізоляторі нема чергового лікаря вночі. Відвідати затриманих, які написали скарги громадській організації не дозволили. Попри це перевірки цього закладу структурами, яким він підпорядковується, нічого подібного не відмічають.
Таким чином правозахисники вимагають створити незалежну комісію, до складу якої ввійдуть представники Чернігівського Центру Прав Людини, інші громадські організації та ЗМІ. Це дозволить з’ясувати реальну ситуацію, котра сьогодні склалась в СІЗО та знайти винних.
Вразі, якщо інформація про порушення підтвердиться, правозахисники вимагають звільнення керівництва зазначеного ізолятору.

Наталія Дрозд, експерт Центру «Доброчин», пояснила, що за чинним законодавством осуджений повністю знаходиться під владою адміністрації. Вони фактично не мають можливості легально оскаржити незаконні дії персоналу. Прокуратура є найчастіше бездіяльною, і будь-які скарги викликають незаконні насильницькі дії з боку адміністрації. Спочатку арештованих та осуджених б’ють, а потім примушують написати пояснення, що претензій вони не мають. І зламаний осуджений покірно повторює усе це прокурору, членам перевірочної комісії із департаменту та інших державних структур, бо знає: він повністю залежний від адміністрації. А якщо він все ж таки буде скаржитися, то адміністрація знайде купу засобів для помсти: позбавлення необхідної медичної допомоги, знищення особистих речей тощо.
Таку ситуацію відмічають не тільки в Чернігові. По всій країні це стало тенденцією, яку можна побороти тільки завдяки системним реформам кримінальної юстиції. Таке зобов’язання взяла на себе Україна перед Радою Європи ще 10 років тому назад. Вже є необхідна нормативна база, але її не поспішають вводити в дію. Така система має захистити затриманих від сваволі адміністрації місць тимчасового утримання.

Джерело: Чернігівський медіа-центр „КОЛО”






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:57
26-Груд-2024
Війська КНДР на курщині продовжують зазнавати втрат
Держава-агресор росія продовжує використовувати війська КНДР у бойових діях проти Укр
19:03
25-Груд-2024
Авіакатастрофа в Казахстані: 38 людей загинули
У авіакатастрофі в Казахстані, яка сталась сьогодні вранці, загинули щонайменше 38 лю
18:12
23-Груд-2024
Рухівці про місцеву "ЄС": політика Порошенка чи "Вени"?
Провід обласної організації Народного Руху України заслухав інформацію Володимира Сту
11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
Усі новини