Площа Івана Богуна з’явилася у Вінниці
Безіменне перехрестя вулиць Соборна-Свердлова-Першотравнева, що одразу за Центральним мостом біля вже недіючого кінотеатру “Росія”, відтепер називається площею Івана Богуна. На сесії міської ради 38 депутатів натиснули кнопочку “за”, і нову назву закріпили офіційно. Без зауважень та обговорень.
— Тут плануєтья велика реконструкція з різнорівневим роз’їздом транспорта, — каже заступник міського голови Микола Гунько.
ПАМ’ЯТНИК БОГУНУ
І МУЗЕЙ КОЗАЦЬКОЇ СЛАВИ
Площа біля “Росії” фактично формує перше враження від центральної вулиці Вінниці. І саме ця площа визначена однією з інвестиційних зон на Соборній, де влада шукатиме інвестора для масштабної реконтрукції центральної частини міста. Проект реконструкції площі Івана Богуна депутати схвалили раніше разом з усіма проектами реконструкції Соборної. Олександр Рекута, автор проекту і колишній головний архітектр міста, впевнений, що реконструювати потрібно не тільки будівлю і площу, а й навколишнє середовище, створивши при цьому відповідний настрій.
— Є пропозиція по реконструкції кінотеатру в кіноконцертний зал з використанням у двох рівнях підземного простору, — пояснює Олександр Сергійович. — Такий багатофункціональний культурний комплекс у центрі міста було б непогано мати. Там можна розвинути різноманітні супутні функції: величезний виставковий зал, розваги... Це б вдало поєднувалось із зоною музеїв. Адже вся ця територія повинна мати певне культурологічне, мистецьке, історичне спрямування. Бо ж поряд площа Музейна, Ієзуїтський монастир, Домініканський собор. Аби не було випадковостей: зараз давай кафе, потім — офіси. Також йде мова про розміщення пам”ятника Івану Богуну, а в підземному просторі — музею Козацької слави. Поки ідеї зроблені як проектна пропозиція. Як далі піде, залежить від орендаря та інвестора, якого знайдуть.
Підземна транспортна розв’язка на вже новому перехресті Івана Богуна передбачена Генеральним планом Вінниці. Вона має не тільки розвантажити транспортний потік, а й спрямувати авто у потрібних напрямках. Бо ж, відповідно до Генплану, на Першотравневій мають відродити односторонній рух. У плані соціально-економічного розвитку на цей рік на проектування автодорожного тунелю передбачено 50 тисяч гривень.
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОН СТАНЕ ІСТОРІЄЮ
Пропозиція перейменувати найбільший Ленінський район Вінниці у Богунський залишається в силі. І поява нової площі — Івана Богуна — знову змусила чиновників повернутись до цієї щекотливого теми. Принаймні тепер вже не чути пояснень, чому це зробити складно.
— Ми вже обговорювали питання такого переймування, — зазначає заступник мера Микола Гунько. — Думаю, що найближим часом буде обговорення цієї пропозиції через ЗМІ, із залученням громадськості. Потім має бути рішення сесії міської ради.
Чи стане нова назва площі початком великого переймування вулиць і районів, покаже час. Але площа з історичною назвою у Вінниці вже затверджена. Якихось витрат з міської казни це не потребувало. А далі — справа за інвестором.
Утім, хочеться, щоб і камінь Богуну, до якого рік у рік кладуть квіти вінницькі козаки і біля якого чиновники на свята згадують нашу славну історичну бувальщину, не лишився забутим.
Ірина ЖУК
Джерело: «Місто», http://misto.vn.ua/