реклама партнерів:
Головна » Чернігівщина. Чи потрібен Варві Ленін?

Чернігівщина. Чи потрібен Варві Ленін?


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
На останньому засіданні селищної ради дійшла черга й до потертого монументу «великого вождя», що височіє серед центральної площі Варви.
Депутатом О. Бутенко було порушено питання щодо подальшої долі пам’ятника Леніну. Як зазначила депутат – «Виховного навантаження він не несе, а навпаки став предметом різних нападок, тому потрібно визначитися: якщо його треба доглядати і ремонтувати, то хто це буде робити і за які кошти, а коли нікому, то подумаймо про його долю».
Відмічаємо прогресивні зрушення нашого депутатського корпусу у даному напрямку, хоча і без певного ідейного навантаження та все ж порушено питання про доцільність перебування у центрі селища цієї дуже суперечливої історичної постаті. Треба сказати, що Варва в цьому питанні не першопроходець і легко може запозичити досвід інших міст та містечок України, які вже позбулись своїх металевих та кам’яних ідолів «світлого» минулого.
Так, наприклад в м. Ірпіні під Києвом замість пам’ятника Леніну планується спорудити комплекс фонтанів і декоративний знак з гербом Ірпеня, а пам’ятник Леніну, вирішили перенести в інше місце. (не викидати ж). У м. Фастові замість монументу Леніну на центральній площі міста незабаром може з’явитися пам’ятник славетному Семену Палію. У Яготині, давно вже в центрі замість Леніна встановлено знак гербу міста.
Або, як вам наприклад такий варіант. На Сумщині у селищі Жовтневе Білопільського району замість Леніна поставили пам’ятник голові колгоспу - герою Соціалістичної праці Івану Мусієнку, який свого часу очолював місцевий колгосп та зробив значний внесок в розвиток селища. Хоча треба зазначити, що тут було простіше це зробити, адже пам’ятник вождю знаходився на балансі правонаступника колгоспу ТОВ АФ «Вікторія» і рішення про демонтаж Леніна прийняте загальними зборами підприємства.
А от у одній з колишніх радянських республік Таджикістані в м. Душанбе в січні місяці просто демонтували останній в країні пам’ятник вождю світового пролетаріату. За рішенням мерії Душанбе, пам'ятник Леніну переданий на тимчасове зберігання в Художній фонд республіки, який і вирішить подальшу долю останнього пам'ятника вождю.
P.S. Звичайно ж у Варві, як і в інших населених пунктах України є когорта ленінців та просто пенсіонерів, яким такі ідеї не до вподоби. Та все ж, очевидно, що на самому почесному місці в селищі повинен стояти пам’ятний знак, який так чи інакше увіковічує історію нашого містечка, його минуле. Та й на відомих людей, які народились та пов’язували своє життя з Варвою та Варвинщиною наша земля далеко не бідна

Джерело: http://www.varva.org.ua/






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини