реклама партнерів:
Головна » Крим. Азовське може стати “мертвим”

Крим. Азовське може стати “мертвим”


Коментарі: 0 Довкілля

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Кримська республіканська асоціація “Екологія і світ” (КРАЕС) закликає вжити рішучих заходів для збереження екосистеми Азовського моря.
Про це йдеться у зверненні, яке організація скерувала генеральному прокурору й міністру охорони навколишнього природного середовища України.
Як зазначено в документі, розміщеному на офіційному сайті КРАЕС, іще відносно нещодавно рибні запаси Азовського моря здавалися практично невичерпними, проте вже сьогодні екологи констатують: екосистема водойми перебуває під загрозою зникнення через безперервне варварське знищення рибних запасів.
“Основним браконьєрським методом, що завдає найбільшої шкоди морським екосистемам,
є донне тралення. Хоча офіційно його заборонили ще в середині 1970-х років, рибалки продовжують використовувати трали, про що свідчать численні сліди на дні. Донне тралення небезпечне насамперед тим, що при такому способі вилову риби знищують також і всі придонні мешкання риб й інших організмів, знищують молюсків-фільтраторів – основу кормової бази безлічі риб, у тому числі й осетрових. А мул, що піднімається при цьому, розноситься на десятки кілометрів і різко зменшує прозорість води”, – йдеться у зверненні.
Не зважаючи на застереження вчених, сьогодні акваторію Азовського моря по-варварськи протралюють. За даними КРАЕС, зараз тут працюють декілька десятків промислових суден, що застосовують усі типи тралів.
Вони мають дозволи на роботу кільцевими неводами і на обмежену кількість вилову. Насправді ж працюють тралами й приховують загальний улов – тонни на ділі перетворюються на кілограми на папері.
“Унаслідок таких дій не тільки знищують запаси риби, а й ліквідують традиційні місця харчування та нересту. Крім того, перспективи збереження підводної екосистеми ускладнює ще й те, що після катастрофи, яка сталася восени в Керченській протоці, донна трава прийняла на себе велику кількість мазуту й опинилася на березі. Ситуація зайшла дуже далеко, і сьогодні врятувати Азовське море, рибу й промисел можуть тільки радикальні рішення”, – наголошують екологи.
КРАЕС звернулася до генерального прокурора України та міністра охорони навколишнього природного середовища України з проханням перевірити, чи дотримуються заборони на траловий лов в Азовському морі й чи ефективно діють органи рибоохорони, а також посилити контроль за кількістю виловленої риби в Азовському морі, вжити заходів щодо відновлення його екосистеми.

Ігор Петрович
Джерело: «Львівська газета», http://www.gazeta.lviv.ua






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:02
22-Лис-2024
Північнокорейські військові готуються до штурмів у Маріуполі та Харківській області
Технічні радники Північної Кореї прибули в південне окуповане Росією портове місто Ма
19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
Усі новини