реклама партнерів:
Головна » Харків. Cвідомий вибір моделі безпеки України

Харків. Cвідомий вибір моделі безпеки України


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Громада потребує неупередженої і повної інформації про існуючі системи безпеки, аби модель безпеки для України обрати свідомо. Запитання, що ставились на семінарах "НАТО: міфи і стереотипи", "Навіщо Україні НАТО" та "Свідомий вибір моделі безпеки України", проведених Центром прав людини "Древо життя" вже в цьому році, свідчать, що час міфів і стереотипів минає і харків`яни готові чути не тільки емоції політиків.
Попит на інформацію на тему НАТО на Харківщині останнім часом істотно зростає. Якщо минулі чотири роки до участі в круглих столах, семінарах, конференціях, школах запрошував Центр прав людини "Древо життя", то цього року вже отримуємо запрошення провести семінари. Спочатку Харківський обласний науково-методичний інститут безперервної освіти, відгукуючись на попит інформації щодо НАТО серед харківських вчителів, запросив провести семінар "НАТО: міфи і стереотипи". За ними депутати районної ради Харківського району попросили відповісти "навіщо нам НАТО". В Центрі соціально-економічних досліджень до курсу молодого політика включена тема НАТО, а прес-центр "Майдан Свободи" провів круглий стіл "НАТО очима військових і цивільних експертів".
До Бухарестського саміту доводилось відповідати переважно на запитання, пов`язані з міфотворчістю, яка гальмує інтерес до інформації як матеріалу для аналізу. На другому ж семінарі, проведеному в ХОНМІБО у квітні, вже аналізувались існуючі моделі безпеки: нейтралітет, позаблоковість та колективні системи безпеки. Та, наряду з інформацією про Раду Безпеки ООН, ОБСЄ, Західно-Європейський Союз, НАТО та безпекову частину ЄС, була надана інформація і про ОДКБ (Ташкентський договір) та ШОС (Шанхайська організація співробітництва). І хоча учасників семінарів вже цікавили і документи ООН, пов`язані з роллю НАТО у подіях в Югославії, і процедура прийняття і виконання рішень в НАТО, ОДКБ та ШОС, і джерела, в т.ч. російські, з яких можна отримати додаткову інформацію, препарувати міфи все ще доводиться.

Автор : Тамара Трацевич, голова Ради Центру прав людини "Древо життя", голова комісії з європейської і євроатлантичної інтеграції Громадської ради ХОДА, член Координаційної ради Громадської ліги Україна-НАТО

Джерело: http://www.civicua.org






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини