реклама партнерів:
Головна » Харків. Cвідомий вибір моделі безпеки України

Харків. Cвідомий вибір моделі безпеки України


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Громада потребує неупередженої і повної інформації про існуючі системи безпеки, аби модель безпеки для України обрати свідомо. Запитання, що ставились на семінарах "НАТО: міфи і стереотипи", "Навіщо Україні НАТО" та "Свідомий вибір моделі безпеки України", проведених Центром прав людини "Древо життя" вже в цьому році, свідчать, що час міфів і стереотипів минає і харків`яни готові чути не тільки емоції політиків.
Попит на інформацію на тему НАТО на Харківщині останнім часом істотно зростає. Якщо минулі чотири роки до участі в круглих столах, семінарах, конференціях, школах запрошував Центр прав людини "Древо життя", то цього року вже отримуємо запрошення провести семінари. Спочатку Харківський обласний науково-методичний інститут безперервної освіти, відгукуючись на попит інформації щодо НАТО серед харківських вчителів, запросив провести семінар "НАТО: міфи і стереотипи". За ними депутати районної ради Харківського району попросили відповісти "навіщо нам НАТО". В Центрі соціально-економічних досліджень до курсу молодого політика включена тема НАТО, а прес-центр "Майдан Свободи" провів круглий стіл "НАТО очима військових і цивільних експертів".
До Бухарестського саміту доводилось відповідати переважно на запитання, пов`язані з міфотворчістю, яка гальмує інтерес до інформації як матеріалу для аналізу. На другому ж семінарі, проведеному в ХОНМІБО у квітні, вже аналізувались існуючі моделі безпеки: нейтралітет, позаблоковість та колективні системи безпеки. Та, наряду з інформацією про Раду Безпеки ООН, ОБСЄ, Західно-Європейський Союз, НАТО та безпекову частину ЄС, була надана інформація і про ОДКБ (Ташкентський договір) та ШОС (Шанхайська організація співробітництва). І хоча учасників семінарів вже цікавили і документи ООН, пов`язані з роллю НАТО у подіях в Югославії, і процедура прийняття і виконання рішень в НАТО, ОДКБ та ШОС, і джерела, в т.ч. російські, з яких можна отримати додаткову інформацію, препарувати міфи все ще доводиться.

Автор : Тамара Трацевич, голова Ради Центру прав людини "Древо життя", голова комісії з європейської і євроатлантичної інтеграції Громадської ради ХОДА, член Координаційної ради Громадської ліги Україна-НАТО

Джерело: http://www.civicua.org






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини