У Чернігові відбувся „круглий стіл” на тему „Управління професійними ризиками”. Фото
В роботі засідання круглого столу взяли участь: Анатолій Дубров – заступник начальника теруправління Держгірпромнагляду по Чернiгiвськiй областi, Володимир Струк – голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, Віктор Рибальченко – начальник управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та профзахворювань України в Чернігівській області, представники управління МНС в Чернігівській області, управління праці і соціального захисту облдержадміністрації, обласної санітарно-епідеміологічної станції, а також роботодавці і керівники служб охорони праці провідних підприємств області.
Останнім часом, після відомих подій в Україні, проблеми забезпечення безпечних умов праці на підприємствах знаходяться під пильним оком громадськості. Все більш жорстку позицію з цього питання займають відповідні державні наглядові і контролюючі органи. Не залишаються осторонь цих процесів і громадські організації, зокрема Федерація профспілок України та Федерація профспілкових організацій Чернігівської області.
Як зазначив Анатолій Дубров у своїй доповіді на засіданні круглого столу: “На сьогодні, однією з головних наших цілей повинно бути формування єдиного бачення і підходів до створення умов належної мотивації працівників до безпечної праці, посилення відповідальності керівних працівників, спеціалістів, профспілкового активу за порушення, що створюють підвищений ризик для життя і здоров’я людей”.
Володимир Струк ознайомив присутніх з роботою, яку проводить ФПО Чернігівської області по вирішенню наявних проблем та відпрацювання дієвого механізму співпраці державних наглядових і контролюючих органів, профспілкових організацій з питань охорони праці. Для цього профспілками області організовуються виїзні семінари в районах щодо проведення колдоговірної роботи; представники профспілок працюють в складі комісій по комплексних перевірках підприємств, при проведенні розслідувань нещасних випадків і професійних захворювань, беруть участь в нарадах, які організовуються облдержадміністрацією, за участю керівництва ФССНВ України в Чернігівській області; на базі Навчально-методичного центру проводиться навчання керівників, спеціалістів підприємств та представників профспілкових організацій з питань охорони праці та інше.
Присутні зійшлися на думці про необхідність залучення кожного роботодавця і працівника до усунення або досягнення мінімально можливого (допустимого) рівня виробничих ризиків. Проведення засідання круглого столу стане гарним приводом проаналізувати стан роботи служби охорони праці і поліпшити умови, а значить – покращити добробут усіх працюючих. Учасники засідання погодили рекомендації, які будуть направлені до всіх зацікавлених сторін.
Джерело: В.Копиш, Федерація профспілкових організацій Чернігівської області.