реклама партнерів:
Головна » У Києві відбулося засідання Робочої групи Україна-НАТО з питань цивільного та демократичного контролю за сектором безпеки та розвідки

У Києві відбулося засідання Робочої групи Україна-НАТО з питань цивільного та демократичного контролю за сектором безпеки та розвідки


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Робочу групу Україна-НАТО з питань цивільного та демократичного контролю над сектором безпеки і розвідки створено у жовтні 2006 року з метою передати Україні багатоаспектний досвід держав-членів НАТО у реформуванні національного сектору безпеки, який би відповідав Резолюції ПАРЄ 1402 (1999) та її Рекомендації 1713 (2005).
Учасники засідання наголошували, що Робоча група стала дієвим механізмом консультацій між Україною та НАТО в проведенні реформ сектору безпеки на принципах і стандартах країн євроатлантичної спільноти. До її складу входять експерти усіх країн-членів НАТО а також представники Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки МО України, Держприкордонслужби України, Апарату РНБОУ.
Як зазначила, відкриваючи сьоме засідання Робочої групи, високий представник Міжнародного Секретаріату НАТО пані Бріджит Остін: «На ключовому і надзвичайно чутливому напрямі міжнародного безпекового співробітництва напрацьовується міцна база для майбутнього поступу. Бухарестський самміт засвідчив, що політичні рішення щодо вступу України до НАТО вже прийняті і справа за копіткою повсякденною працею на виконавчому рівні. Саме цим і займалася наша група».
Наголошуючи на результативності спільної роботи, в.о. Голови СБ України Валентин Наливайченко окреслив перспективи співпраці Служби безпеки України з партнерськими структурами: «Хочу подякувати тим націям, що погодилися брати участь у майбутній роботі. Маємо започатковувати нові, результативніші форми співпраці для створення європейської спецслужби, яка стане надійним партнером для спецслужб країн НАТО ”.
Діяльність Робочої групи у 2006-2008 роках надала можливість експертам країн НАТО та України обмінятися думками щодо широкого кола питань, серед яких: удосконалення парламентського контролю над сектором безпеки України, практика підготовки “Білих книг” щодо діяльності спеціальних служб, бюджетного забезпечення спецслужб в контексті дотримання вимог прозорості і таємності, демілітаризації служб внутрішньої безпеки та розвідки, проблеми підготовки персоналу тощо.
Ці консультації сприяли проведенню в Україні першого Комплексного огляду сектору безпеки, підготовці і віданню «Білої книги 2007. Служба безпеки і розвідувальні органи України», а також розробці Концепції реформування Служби безпеки України, яка наразі вже ухвалена Радою національної безпеки і оборони та затверджена Указом Президента України Віктора Ющенка. Текст цих документів англійською мовою було роздано учасникам сьогоднішнього засідання.
Члени Робочої групи позитивно сприйняли інформацію щодо запровадження посади радника керівника Служби безпеки України з питань демократичного і цивільного контролю, яку обійматиме компетентний експерт з однієї із країн-членів НАТО або його керівних структур.
Обговорено також концепцію «Білої книги 2008», ознайомлення з якою дасть змогу широкій громадськості дізнатися про результати роботи Служби за рік, процеси реформування СБУ у спецслужбу європейського зразка, співпрацю з неурядовими організаціями та українським Інститутом національної пам’яті. Особливу увагу буде надано гуманітарним проектам СБУ щодо оприлюднення архівів НКВС-КДБ, що свідчать про злочини тоталітаризму 1917-90-х років. У рамках реалізації цих проектів Службою безпеки України передбачається найближчим часом організувати вільний доступ громадян до розсекречених архівних документів.

Джерело: Прес-центр СБ України, http://www.sbu.gov.ua

QR-код посилання на сторінку
Останні новини

19:50
02-Жов-2023
У Чернігові громадськість відзначила День Захисників і Захисниць України
1 жовтня біля пам’ятного каменя «Борцям за волю України», який розташований неподалік
20:37
01-Жов-2023
Пародонтолог: коли потрібно відвідати лікаря?

Здоров'я зубів залежить від багатьох факторів, проте на особливу ува

20:11
30-Вер-2023
ЗСУ можуть напівоточити росіян у Бахмуті
Окупанти на північному фланзі Бахмутського напрямку використовують тактику динамічног
21:31
28-Вер-2023
Україна «ближча до НАТО, ніж будь-коли» – Столтенберґ
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, який 28 вересня прибув до Києва з неоголош
19:44
27-Вер-2023
Народний Рух на Чернігівщині треба відродити!
Засідання проводу обласної організації Народного Руху України не проводилося тривалий
18:21
26-Вер-2023
У Чернігові проведено круглий стіл до 34-ї річниці Установчого з’їзду Руху
26 вересня у Чернігові в історичному помешканні Руху (з лютого 1990 р.), де знаходить
08:48
26-Вер-2023
Як українцям із важкими пораненнями, опіками та онкологією пройти лікування за кордоном?

Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що українці,

07:07
25-Вер-2023
Опонентці Русових не місце в бібліотеці Русових!
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
Голові Чернігівської̈ обласної̈ військової адміністрації̈
07:32
24-Вер-2023
ЗСУ виштовхують ворога з позицій та закріплюються в околицях Вербове (Запорізька область)
Сили оборони України продовжують наступальну операцію в напрямку Мелітополя. Зокрема,
21:03
23-Вер-2023
Як правильно сушити волосся феном

Однозначно правильного способу сушити волосся немає. Одні вважають, що гаряче пові

Усі новини