реклама партнерів:
Головна » «Фронт» державного майна

«Фронт» державного майна


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
25 квітня температура політичного життя в Україні різко підскочила вгору.
Епіцентром напруги став Фонд державного майна, через події у якому стосунки Президента і Прем’єр-міністра дійшли критичної межі.
Об 11. 30 голова уряду Юлія Тимошенко разом з народним депутатом від БЮТ Андрієм Портновим прийшла у приміщення Фонду державного майна, яке напередодні значно посилили державною охороною. У конференц-залі установи прем’єр оголосила про ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 24 квітня, якою призупинено указ Президента щодо голови ФДМУ Валентини Семенюк-Самсоненко та інших керівників Фонду. Голова уряду представила колективу виконувача обов’язків голови ФДМУ Андрія Портнова і закликала персонал ФДМУ спокійно працювати. Свої дії Юлія Тимошенко пояснила тим, що 17 квітня Конституційний Суд виніс ухвалу, в якій фактично заборонив Президенту втручатися у кадрові призначення уряду, зроблені у лютому. На цій підставі Окружний адмінсуд Києва, який розглядав відповідний позов народних депутатів від БЮТ, зупинив указ Президента, який скасовував постанову уряду про відсторонення Семенюк-Самсоненко та її заступників і призначення нового керівництва. А також відмінив зупинку приватизації Одеського припортового заводу.

Коментуючи боротьбу довкола посади голови ФДМУ, Тимошенко заявила, що «корупція утримується і підгодовується в тому числі найвищими керівниками держави». Через це не виконується державний план приватизації, від якої передбачено отримати 9 млрд. гривень надходжень, які мають піти на капітальні видатки, фінансування Євро-2012, повернення заощаджень. На думку Тимошенко, «протягом трьох з половиною місяців пані Семенюк і ті, хто її підтримують, робить все, щоб чесна приватизація в Україні не відбулася».

Після візиту Тимошенко у ФДМУ поширилася інформація про захоплення цієї будівлі охороною прем’єра. На місце виїхав начальник Управління держохорони Валерій Гелетей, який мав окрему розмову із Тимошенко та Семенюк-Самсоненко.

А Президент тим часом і не думав відступати. Він повторно своїми указами зупинив дію кадрових розпоряджень Кабміну і повторно скасував приватизацію Одеського припортового.

Коментар для «ВЗ»

Валерій ПИСАРЕНКО, заступник голови спецкомісії Верховної Ради з питань приватизації

- Незважаючи на рішення Конституційного Суду, Президент 15 квітня видав указ, яким заборонив відсторонювати з посади Валентину Семенюк-Самсоненко. На підставі неконституційних дій Президента було подано заяву до Окружного адміністративного суду Києва, ухвалою якого зупинено названі укази Президента, а отже, встановлено, що розпорядження Кабміну щодо відсторонення Семенюк-Самсоненко і призначення Портнова є чинними. Юлія Тимошенко діяла у правовому полі, а не поза його межами, як це робить нині Секретаріат Президента.

- У ФДМУ посилено охорону – чи не може це повторити бурхливі події річної давності у Генпрокуратурі з виламуванням дверей?

- Наші опоненти – на жаль, ними стало Управління державної охорони, яке підпорядковане Секретаріату Президента і яке очолює права рука Віктора Балоги пан Гелетей – намагаються рейдерськими методами залишити пані Семенюк-Самсоненко у її власному кабінеті і таким чином продовжити життя корупції.

- Події вийшли з-під контролю. Дві найпотужніші фігури держави зійшлися у «клінчі». Чим це загрожує?

- Кажучи про необхідність змінити керівництво ФДМУ, ми маємо на увазі, що сьогодні пані Семенюк-Самсоненко робить все для того, щоб бюджет на нинішній рік не був виконаний за жодних обставин. А це щонайменше втрата 8 млрд. грн. надходжень. Завалення бюджету в такий складний для держави період, коли на світових ринках кояться негаразди, може потягнути велику соціальну кризу. І в цьому питанні Валентина Семенюк-Самсоненко і Віктор Ющенко об’єдналися проти Юлії Тимошенко, щоб зупинити її наступ на корупцію.

- Як функціонуватиме ФДМУ під керівництвом Портнова, якщо його самого туди не впускатимуть?

- Портнов працюватиме у приміщенні ФДМУ. А Валентині Семенюк-Самсоненко треба більше хвилюватися через кримінальні справи щодо заводу «Арсенал», «Луганськтепловозу», в яких вона фігурує. У мене на столі більше десятка відповідей з Генпрокуратури про проведення перевірок на підприємствах, де Валентина Петрівна з корупційними намірами робила приватизацію.

Іван ФАРІОН
Джерело: «Високий замок», http://www.wz.lviv.ua






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини