реклама партнерів:
Головна » 2008 » Квітень » 30 » Чернігівщина. Партійна демократія: БЮТівський варіант або Бий своїх, щоб чужі боялися!

Чернігівщина. Партійна демократія: БЮТівський варіант або Бий своїх, щоб чужі боялися!


2008 » Квітень » 30
Автор: Черняков
Коментарі: 1
Переглядів: 1172
ПОЛІТИКУМ


В неділю всі православні святкували найбільше свято. Але Великдень не для всіх виявився святковим та радісним, як міг бути.
Замість того, щоб готувати святковий стіл, БЮТ зібрався на пленум обласної організації партії „Батьківщина”. Зібрало їх там не бажання разом відсвяткувати свято, а все та ж грішна політика.
Чистки по БЮТівськи… в „страсну суботу”
За день до закінчення Великого посту БЮТівців вирішили „самоочиститися” та зробити ті кардинальні зміни в своїй організації про які хтось давно мріяв, а хтось намагався не допустити.
Про необхідність змін в партійній організації говорили ще під час позачергових виборів. Тоді все закінчилося косметичним омолодженням міської організації – Світлана Глущенок передала „бразди правління” молодшому колезі Ігорю Льодовому, але залишилася головою фракції в міській раді.
„Святе місце пустим не буває” – незабаром місце Володимира Ткаченко, який вже давненько був виключений зі складу партії посів народний депутат, одна з найбагатших людей в Україні, керівник скандально відомої в Києві будівельної кампанії „Житлобуд” Іван Куровський.
Але напередодні Великодня очікувані „кардинальні зміни” таки відбулися. Під час засідання під головуванням Івана Куровського та за участю ще двох народних депутатів - Олега Ляшка та Бориса Шиянова було прийнято рішення про виключення з партії:
- голову фракції БЮТ в обласній раді, першого заступника голови обласної „Батьківщини” Анатолія Богуша;
- голову фракції БЮТ в міській раді Світлану Глущенок;
- голову Чернігівської міської організації „Батьківщини” Ігоря Льодового;
- депутата міської ради Віталія Гриця;
- депутата міської ради Владислава Кухаря;
Нічого не скажеш, кардинальні зміни. І неочікувані. Але це не все. Стало відомо, що крім виключення їх з лав партії ініціатори цього процесу домагатимуться відкликання першого з депутатського корпусу Чернігівської обласної ради, а останніх чотирьох – міської.
До-речі, голова обласної ради Наталія Романова наполягала на винесенні суворої догани згаданим партійцям. Але її думка залишилася в меншості.
Чому такі кардинальні дії до далеко не останніх та невипадкових людей в партії?
Виявилося, що формально винне в усьому… правильно, кляте НАТО!
В усьому винне… НАТО
Головною причиною виключення вказаної п’ятірки з партії назвали розміщення фірмою “Gold Future” на своїх рекламних площах в Чернігові плакатів, де критикується діючий уряд за намагання втягнути Україну до НАТО.
Як повідомив заступник голови бюджетного комітету ВРУ Олег Ляшко, обурені чернігівці написали листа в уряд, де не можуть зрозуміти, як так могло статися, що депутати-бютівці на своїх рекламних площах розміщують критичні матеріали про Юлію Володимирівну!?
Як відомо, рекламну агенцію “Gold Future” очолюють депутати міськради В. Гриць та В. Кухар, які є членами фракції БЮТ.
За дії, що понижують авторитет партії вони були позбавлені членства в ній. Ну, а керівник фракції та міської партійної організації, а також голова фракції БЮТ в облраді не прослідкували та вчасно не поставили на місце своїх депутатів. Отже, їх теж за двері!
Як переказують джерела, що брали участь у вказаному засіданні, воно відбувалося в геть не демократичній обстановці. Ляшко просто зачитав вказане рішення, а „винуватцям”, навіть не дали висловитися на свій захист.
Водночас, була антинатовська критика Тимошенко в Чернігові чи ні ніхто не з’ясовував. Віталій Гриць запевняє, що не було. Каже, приходили люди, пропонували за гроші розмістити такі плакати. Але Гриць, за його словами, відмовився.
Думаю, що найближчим часом ми почуємо та прочитаємо більше інформації з цього приводу та будемо знати – була вказана антиреклама чи ні. Зараз же ми цього з’ясовувати не будемо. Просто в цьому немає ніякої потреби. Всім чудово зрозуміло, що київські куратори просто знайшли привід.
Причина ж полягає зовсім в іншому, і насправді НАТО тут ні до чого…
Довга пісня
Глибинний конфлікт всередині Чернігівського осередку БЮТ почався не вчора і, навіть, не під час позачергових виборів 2007 року. Боротьба за контроль над місцевим партійним осередком почалася ще під час чергових виборів 2006 року. Коли Олег Ляшко змінив на посаді голови обласного штабу Володимира Ткаченко, перший зміг виключити з числа кандидатів в депутати рад різних рівнів кілька прізвищ, включених туди Ткаченком.
Тоді обидва стали депутатами Верховної Ради та продовжили свою боротьбу за контроль над Чернігівщиною. Формально, прізвище куратора так і не назвали, хоча під час прес-конференцій В. Ткаченко посміхався коли звучало це запитання та давав зрозуміти, що саме він контролює область.
Наступний публічний витік перманентного конфлікту стався після позачергових виборів міського голови у вересні 2006-го. Саме Ткаченко наполіг на висуненні Сергія Вітренко кандидатом на посаду міського голови. Всі пам’ятають, що Вітренко став другим набравши менше 12% голосів виборців. Через кілька тижнів на прес-конференції задоволений Ляшко називає висунення Вітренка помилкою і натякає на непрофесіоналізм Ткаченка.
А вже навесні 2007 року топ-новиною в Чернігові став перехід голови обласного осередку БЮТ, народного депутата Володимира Ткаченка до складу „антикризової” коаліції. Так БЮТ став „безголовим”. Довгий час обов’язки голови обласної організації виконував Анатолій Богуш.
До оголошення позачергових вибрів, в проведення яких багато хто і не вірив обласна організація БЮТу нікому не була потрібною. Люди з товстими гаманцями скеровували свої погляди в сторону інших партій, які були при владі. А ось після початку виборчої кампанії з’явилося відразу два претенденти-мільйонери. Борис Шиянов очолив обласний виборчий штаб, а Валерій Дубіль – міський. Обидва витратили не одну сотню тисяч на передвиборчу кампанію. Але по-різному себе зарекомендували серед активу партії.
Дубіль зміг згуртувати навколо себе більшу частину депутатського корпусу, в першу чергу, Чернігівської міської ради. Шиянов нічим особливим не запам’ятався і після формування уряду спокійно зайняв місце у Верховній Раді та залишив амбіції координувати Чернігівський БЮТ.
Не залишив таких намірів Дубіль. Після виборів його коштом почала виходити партійна газета та регулярно проводилися навчання депутатів. Саме в цей час в міській раді з’явилися „диригенти”, які керували найчисельнішою фракцією. Депутати по запису виходили до мікрофонів і виголошували довгі промови. БЮТ став зовсім іншою фракцією. Більш злагодженою і більш активною.
Призначення Ігоря Льодового (за деякими даними – управляючого бізнесом Дубіля в Чернігові) головою міської парторганізації дало сигнал про те, що позиції Дубіля укріпляються.
Водночас, перед обласною конференції, де мали обрати нового голову організації вийшов друком черговий номер газети. В ній чернігівцям розповіли, що за посаду голови обласної „Батьківщини” змагаються „три кити” – Валерій Дубіль, Олег Ляшко та Іван Куровський.
Як повідомляли наші джерела в БЮТ, осередок мав очолити Іван Куровський, а його першим заступником стати Валерій Дубіль. Така домовленість справді існувала, але…
Під час конференції головою осередку було обрано Куровського, а його першим заступником – Богуша.
Слід зауважити, що після цього Чернігів не бачив жодного номеру газети „Голос Батьківщини”, а депутати перестали навчатися.
Таким чином контроль над обласним БЮТом майже повністю перейшов до Ляшка-Куровського.
Але перейшов не повністю. Фракція БЮТ в міськраді лишалася фактично непідконтрольною керівництву обласної організації. Блокування земельних питань, в тому числі, фірми „Житлобуд” не подобалися кураторам області.
Одним з докорів міській організації ставили не виділення землі під будівництва соціального житла, яким мала займатися будівельна кампанія Івана Куровського. Крім того, будівництво на розі вулиць Мстиславська та Софії Русової гальмується не в останню чергу через БЮТ. Збитки „Житлобуду” досягли близько півмільйона доларів.
Крапку в цій довгій історії і намагалися поставити в суботу напередодні Великодня.
Надія на „недемократичний” імперативний мандат
Виключення 4-х депутатів міськради з лав партії може стати підставою позбавлення їх депутатських мандатів. Нагадаємо, що така ж доля може чекати і трьох інших БЮТівців, що були виключені зі складу партії восени – Віктора Сехіна, Валерія Панька та Віктора Бережного.
Досвід застосування імперативного мандату БЮТ має неабиякий. Якщо незважаючи на перешкоди „технічної служби” президента, ЦВК та мера Києва вони все ж змогли завести в Київраду нових депутатів, то зробити таку ж процедуру з чернігівськими депутатами для них буде набагато простіше.
Тим більше, що наскільки мені відомо, згоду на суботнє виключення дав Йосип Вінський, до сфери впливу якого відноситься кадрова політика БЮТ в регіонах. До слова, колишній голова передвиборчого штабу БЮТ Борис Шиянов був креатурою того ж Вінського.
В цьому випадку ініціаторам „чисток” потрібно поспішати. Є інформація, що в Конституційному суді вже готове рішення, яким імперативний мандат для депутатів місцевих рад визнають незаконним.
Водночас, виключені з партії активісти будуть оскаржувати суботнє рішення в судах та домагатися поновлення.
Тобто, слід чекати продовження цієї історії. Чи виллється вона у відкриту війну або сторони обмежаться мовчанням та чекатимуть остаточної розв’язки? Відповідь на це запитання ми отримаємо найближчим часом.

Джерело: Олександр ЛОМАКО, «Чернігів Громадський», http://go.chernigov.net

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar
1 Редактор • 19:02, 30-Квіт-2008
wacko
avatar

Останні новини

12:50
22-Лют-2020
Озеро Світязь на Волині катастрофічно обміліло: шокуючі фото
Озеро Світязь у Волинській області зараз опинилося на межі екологічної катастрофи: на
09:47
22-Лют-2020
У чернігівському обласному філармонійному центрі відбувся вечір-реквієм
Небайдужі чернігівці вийшли на Красну площу, де стояла барикада під час Революції Гід
09:37
22-Лют-2020
Люди хотіли спалити санаторій, аби не довезли сюди евакуйованих – голова сільради Нових Санжар
За словами голови сільради Нових Санжар Інни Коби, через непоінформованість місцевих
18:13
21-Лют-2020
Народний артист України Андрій Демиденко отримав почесну нагороду імені Франца Кафки
Знаний український поет, автор багатьох популярних пісень, народний артист України Ан
10:53
21-Лют-2020
Як колишні регіонали СБУ хочуть реформувати
Наразі відбуваються кулуарні баталії щодо майбутньої реформи вітчизняної спецслужби –
17:53
19-Лют-2020
ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ ДО ДНЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Пр
11:31
19-Лют-2020
Заходи з вшанування Героїв Небесної Сотні у Чернігові
20 лютого, у четвер, у Чернігові відбудуться заходи з вшанування Героїв Небесної сотн
17:51
18-Лют-2020
18 лютого народився американський історик, політолог, журналіст, дослідник Голодомору в Україні Джеймс МЕЙС
1952, 18 лютого – в Оклахомі (США) народився Джеймс Ернест Мейс, американський істори
17:02
18-Лют-2020
9,5 мільйонів українців отримуватимуть якісні адміністративні послуги завдяки підтримці Програми «U-LEAD з Європою»
9,5 мільйонів українців, переважно мешканці об’єднаних громад та малих міст, почнуть
08:46
18-Лют-2020
Збройні формування Російської Федерації перейшли в наступ на Донбасі
Сьогодні, зранку 18 лютого збройні формування Російської Федерації атакували позиції
Усі новини