реклама партнерів:
Головна » 2008 » Травень » 6 » Хто підлив масла в олію?

Хто підлив масла в олію?


Коментарі: 0 Погляд. Версії

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
16 травня країни-члени СОТ відкриють свої кордони для України. Але, можливо, ми так і не зможемо скористатися усіма перевагами членства у цій організації, адже в Україні досі не налагоджені системи контролю за якістю продукції.
Без них налагодити експорт товарів “made in Ukraine” буде важко. Донедавна чи не єдиним українським продуктом, який міг робити погоду на іноземному ринку продовольства, була олія, але й цей козир виявився битим. Минулого тижня Іспанія, Франція, Швейцарія, Велика Британія та Нідерланди заявили про те, що в українській олії виявили мінеральні та паливні масла.
Представники Європейської Комісії навіть заявляли, що, ймовірно, олію або сировину для неї забруднили навмисно. Хто і яким чином міг це зробити, наразі з’ясовує спеціальна комісія. Перший віце-прем’єр-міністр Олександр Турчинов заявив про недобросовісну конкуренцію. На його думку, в такий спосіб конкуренти намагаються обмежити ринок збуту українських товарів.
Директор асоціації виробників олії “Укроліяпром” Степан Капшук заявив, що у процесі виробництва чи під час транспортування соняшникової олії жодні мінеральні масла чи інші домішки потрапити до неї не можуть. На кожному підприємстві, яке експортує олію чи сировину, запроваджені сучасні системи контролю за якістю, а для того, щоб олію можна було продавати за кордон, потрібно чимало довідок та сертифікатів. За словами Степана Капшука, конкретних даних про те, скільки виявили забрудненої олії та які нехарчові домішки у ній знайшли, наразі немає. Представники асоціації зараз намагаються виявити, хто поставив на європейський ринок олію, яка викликала підозру.
За версією одного з аграрних експертів, повідомлення про забруднену олію - не більше, ніж інформаційна війна. Причому спровокована внутрішніми конфліктами між виробниками олії в Україні. До початку квітня експорт олії з України було призупинено - для стабілізації цін на внутрішньому ринку, а також для розподілу експортних квот. За розпорядженням уряду, від 16 квітня до 1 липня з нашої країни можуть вивезти не більше, ніж 300 тисяч тонн олії. Ліцензії на експорт розподіли між сорока компаніями.
Отож з 300 тисяч тонн право на експорт майже 90 тисяч тонн отримала компанія “Кернел-Трейд”, та ще на 65 тисяч тонн – компанія “Сантрейд”. Решта 38 претендентів зможуть експортувати не більше, ніж 20 тисяч тонн кожна (деякі взагалі по одній-дві тисячі). Серед “обділених” виявилися компанії, які входять до міжнародних корпорацій. За словами експерта, вони зверталися до представників уряду про перегляд розподілу експортних квот, а тепер вдалися до рішучіших дій…
Заява про нафтопродукти в українській олії наробила чимало шуму як серед самих європейських споживачів, так і серед різних товариств, які захищають їхні права та виступають за екологічно чисту їжу. Хоча санітарні служби переконували, що ці домішки не можуть завдати здоров’ю споживачів серйозної шкоди, майже 40 тисяч тонн цього продукту вилучили з продажу, а у деяких європейських країнах покупцям порекомендували уникати продуктів, які містять понад 10 відсотків рослинної олії.
Утім, на що б не розраховували ініціатори скандалу, на думку експертів, він не матиме особливих наслідків для українських виробників.
“Українська олія – найкраща у світі, – каже директор “Украгроконсалту” Сергій Феофілов. – Малоймовірно, що недавній скандал матиме якийсь вплив на український експорт, тому що кількість рослинної олії на світових ринках невелика. А Україна - один з провідних постачальників олії, тому призупинка експорту може мати дуже негативний влив на світовий ринок та ще більше розкрутити аграрну інфляцію. А у цьому європейські країни зовсім не зацікавлені”.
Підтвердженням того, що Європейська Комісія готова якнайшвидше погасити цей скандал, є те, що вона досі не вжила проти постачальників жодних заходів та не надіслала офіційних претензій.

А тим часом...

Працівники заводу з виробництва рафінованої олії “Стрілецький степ” уже приїхали до Києва, щоб провести безстрокову акцію протесту під стінами Кабінету Міністрів. Вони виступають проти нечесного розподілу квот на експорт соняшникової олії. За словами Степана Капшука, до бунтівників мають намір приєднатися також працівники інших підприємств. Вони готові жити у палатках під Кабміном доти, доки уряд не скасує експортні квоти на олію та соняшник.

На фото з архіву «ВЗ»: Донедавна українська олія робила погоду на іноземних ринках продовольства...

Джерело: Зіновія ВОРОНОВИЧ, «Високий замок», http://www.wz.lviv.ua

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

20:22
30-Чер-2022
Збройні сили України звільнили від російських окупантів Одеську область
Збройні сили України повністю звільнили від російських окупантів територію Одеської о
19:48
30-Чер-2022
Село Потьомкіно Херсонської області під контролем ЗСУ
Військовослужбовці 60 опбр провели успішний наступ, у ході якого відбили кілька контр
18:04
29-Чер-2022
Членство в НАТО залишається найкращою гарантією безпеки для України
Офіційний Київ вважає, що Україна вже відповідає стандартам НАТО і зберігає курс на п
17:21
29-Чер-2022
У Кривому Розі не буде жодних «московських», «бурятських» та інших вулиць
У Кривому Розі не буде жодних «московських», «бурятських» та інших вулиць, площ, парк
10:41
29-Чер-2022
На Херсонщині звільнено Зелений Гай і Барвінок
Підрозділи Збройних сил України здійснюють успішний контрнаступ на Херсоном напрямі.
07:04
28-Чер-2022
День Конституції під час війни з російським агресором
28 червня цього року Україна під час повномасштабної війни з російським агресором від
16:31
27-Чер-2022
Ракетні обстріли: у Кременчуці горить ЦУМ, багато загиблих і поранених
Полтавщина. Кременчук.
Окупанти вдарили ракетами по торговельному центру, де б
10:12
26-Чер-2022
Релігійна помста в окупованому Маріуполі: окупанти спалили унікальну бібліотеку
Після візиту московських агентів фсб в рясах стало відомо, що в Храмі ПЦУ Петра Могил
21:22
25-Чер-2022
Про надання Україні офіційного статусу кандидата до Європейського Союзу
Надання Україні офіційного статусу кандидата до Європейського Союзу також можна розці
08:49
25-Чер-2022
Ворог завдав масованих ракетних ударів по Житомирщині: близько 30 ракет
Сьогодні, як і в перший день повномасштабного вторгнення, починаючи з 4:15 ранку воро
Усі новини