Дніпропетровщина. Громадські організації України та Чехії об'єднали зусилля для реалізації інформаційного проекту щодо діяльності НАТО
Про це інформагентству "Придніпров'я" повідомила голова правління Дніпропетровської міської громадської організації "Центр євроатлантичної інтеграції у Дніпропетровську" Тетяна Брежнєва.
За словами керівника організації, проект, який втілюватимуть у життя за фінансової підтримки уряду Чеської Республіки, розрахований на три роки, упродовж яких партнери мають намір організувати і провести у Дніпропетровську та області цілу низку заходів - конференції, "круглі столи", лекції, вечори питань та відповідей, розраховані на різну аудиторію.
Як повідомила Тетяна Брежнєва, одним із перших заходів, організованих у рамках проекту, стане Міжнародна конференція "Актуальні питання інформаційної політики України щодо євроатлантичної інтеграції", яка відбудеться 10 червня в Дніпропетровському регіональному інституті держуправління Національної Академії державного управління при Президентові України. Серед заявлених учасників - Віце-Прем'єр Міністр Чеської республіки Александр Вондра та Посол Чеської Республіки в ЄС Мілена Виценова.
Крім того, у рамках спільного проекту "Центр євроатлантичної інтеграції у Дніпропетровську" має намір двічі на місяць влаштовувати вечори питань та відповідей для громадян, які цікавляться питаннями діяльністю НАТО, взаємовідносинами між НАТО та Україною, зовнішньополітичного курсу України тощо. В офісі організації вже розгорнуто бібліотеку, яка налічує більше 2 тис. посібників щодо НАТО і якорю може скористатися кожен охочий. Двічі на рік громадська організація планує видавати інформаційний бюлетень, присвячений проблемами відносини між Україною та НАТО.
Довідка: Організа ція Північноатланти чного до говору або Північноатлантичний Альянс (НАТО - англ. North Atlantic Treaty Organisation) - міжнародна політично-військова організація, створена 4 квітня 1949.
Починаючи з 1994 р., Україна бере активну участь у програмі "Партнерство заради миру" (ПЗМ), у рамках якої українські військові були залучені до кількох десятків спільних з країнами-членами та партнерами НАТО миротворчих навчань як на території країни, так і за кордоном.
Подальше поглиблення співпраці відбулося в 1997 році внаслідок підписання Хартії про Особливе партнерство в Мадриді, яка відкрила шлях для проведення консультацій та співпраці з питань євроатлантичної безпеки. Відповідно до Хартії, була створена Комісія Україна - НАТО. Цей орган ухвалює рішення та здійснює управління заходами співробітництва.
Джерело: Придніпров'я, http://www.dnepronews.com.ua/dnepropetrovsk/articles/2008-05-26/5521.php