реклама партнерів:
Головна » Одеська область. Ким є українці в Україні?

Одеська область. Ким є українці в Україні?


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Це питання постійно виникає у мене, коли я бачу, що відбувається останнім часом в Одесі навколо нечисленних осередків «українства».
Ціла низка громадських і політичних угруповань різного забарвлення ззовні, але одного – «імперського» – всередині, «денно і нощно» працюють над знищенням і дискредитацією всього, що сприяє розвитку українського патріотизму в цілому, та відчуттю власної ідентичності для етнічних українців в нашому регіоні, зокрема.
На гроші місцевих «доброхотів» та щедру підтримку метрополії, «п’ята колонна» у вигляді Каурова, Дряміна з його «черноморскими верными казаками», блоку «Не Так» та Партією Регіонів, системно тиснуть на патріотичні осередки проукраїнських організацій Одесщини. Лише за останній період відбулися провокації, під час яких були спроби зірвати відкриття виставки УПА в приміщенні «Просвіти», зашкодити візиту до Одеси патріарха Всія України Філарета, та відкрите протистояння навколо факту спорудження символу російського імперіалізму пам’ятника Катерині II.
Останній випадок «антиукраїнської істерії», що трапився наприкінці минулого місяця, був особливо нахабним та зухвалим. На вулиці Богдана Хмельницького, 13 існує дитяча бібліотека ім.. І. та Ю. Лип. Завідуюча бібліотекою Наталя Белінська відома своєю активною громадською позицією, тому коли в осені минулого року вийшов Указ Президента України про відзначення 100-річчя з дня народження Романа Шухевича, в приміщенні бібліотеки було обладнано виставку, в якій розміщено літературу та джерела, що висвітлюють діяльність як самого Шухевича, так і Української Повстанської Армії. Після багатьох років радянської пропаганди постаті керівників повстанського руху 40 – 50-х років на Західній Україні, у масовій свідомості значно спотворено, тому інформація, яка б могла дати можливість кожному створити власну уяву щодо так званих «бандерівців», на мою думку, вкрай важлива. Але не так думають депутати Одеської міськради Світлана Фабрикант, Валерій Маяковський та Валентин Дубовенко! Судячи з їх вчинків, вони нудьгують за тими часами, коли книжки з правдою лежали в «спецхранах», а інколи і палилися на майданах. Саме ці «новітні інквізитори» 22 травня вдерлися до приміщення дитячої бібліотеки і вчинили там виставу під назвою «Російські патріоти борються з українським буржуазним націоналізмом». Вистава супроводжувалася галасом, погрозами та образами, в тому числі і на адресу Президента України і знімалася на відео телеканалом РІАК. Засвітилася у цій брудній історії і нещодавно створена громадська організація «Форпост», яка поступово почала підміняти собою девальвованого в численних скандалах пана Каурова. Ніхто не заперечує права «шановних депутатів» мати свою думку з приводу діяльності УПА та особи Президента, але висловлювати цю думку в такій формі, яку вони обрали цього разу, як на мене, є відвертим хамством.

Після візиту «поважних депутатів» працівники бібліотеки були змушені звернутися до СБУ за захистом, бо після сюжетів на телеканалі РІАК, в яких населення закликалося до «активних дій», їм почали погрожувати невідомі особи, а 28 травня хтось залив густою рідиною замок на дверях і їх довелося ламати.
В п’ятницю, 30 травня, в приміщенні вищезгаданої бібліотеки відбулася прес-конференція завідуючої Наталії Белінської, на якій вона розповіла про всі ці події та попросила захисту української громадськості міста. Представники патріотичних організацій області (ВУТ «Просвіти», Партії «Реформи і порядок», Української народної партії, Чорноморського гайдамацького з’єднання, Українського козацтва, УНА та ін.) створили раду, метою якої є захист бібліотеки від свавілля «борців з націоналізмом» Очолити раду погодився депутат Одеської обласної ради Олексій Козаченко.

Хотілося, щоб і правоохоронні органи, міське та обласне керівництво дали належну оцінку діям «зухвалої трійці», щоб українські патріоти в Україні не почували себе в небезпеці та під моральним і психологічним тиском, бо якщо можновладці не будуть реагувати на такі дії, то українці змушені будуть захищати себе самотужки.

Вадим Цвях.
Джерело: «Портал українців Одещини
», http://ukrainians.od.ua/news.php?extend.485


Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

06:27
25-Трав-2024
Підтримайте «Фактор-Друк» — один з найбільших поліграфічних комплексів у Східній Європі
Долучатеся до допомоги !
«Фактор-Друк» — один з найбільших поліграфічних компл
06:00
25-Трав-2024
На Харківському напрямку українські захисники відтісняють ворога від переднього краю оборони
На Харківському напрямку українські захисники штурмовими діями відтісняють ворога від
10:10
24-Трав-2024
Вибухова справа: росія звинувачує Україну у злочинах, які скоїла сама
Третій рік йде повномасштабна агресивна війна росії проти України. Геноцид на окупова
18:15
22-Трав-2024
Новий ультиматум для НАТО
Мабуть ви вже чули про намір уряду РФ оголосити своїми внутрішніми морськими водами ч
16:48
22-Трав-2024
Сили Оборони влучно відпрацювали по розташуванню росіян в окупованому Луганську
Українські оборонці продовжують нищити окупантів там, де вони того найменше очікують.
23:59
20-Трав-2024
Як новачкові легко освоїти механіку? Поради експертів

Багато автолюбителів-початківців переживають про те, як навчитися їздити на автомо

20:11
20-Трав-2024
Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» очолила Наталія Реброва
Сьогодні, 20 травня, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав К
08:43
19-Трав-2024
Бокс. Усик переміг Ф’юрі та забрав титул абсолютного чемпіона світу
Володар поясів WBA, WBO, IBF і IBO Олександр Усик (22-0-0, 14 KO) переміг чемпіона WB
21:23
17-Трав-2024
Заява Національного музею історії України щодо незаконних споруд на землях історичного значення
16 травня 2024 року Державна виконавча служба України забезпечила виконання судового
21:13
16-Трав-2024
«Чернігів стародавній» запрошує на відкриття виставки «Гроші наших пращурів»
До Міжнародного дня музеїв у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Черн
Усі новини