реклама партнерів:
Головна » 2008 » Червень » 7 » Навчання НАТО “Активні зусилля”. Український фрегат “Гетьман Сагайдачний” продовжує патрулювання в Середземному морі. Фото

Навчання НАТО “Активні зусилля”. Український фрегат “Гетьман Сагайдачний” продовжує патрулювання в Середземному морі. Фото


2008 » Червень » 7
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1242
ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ


Флагман Військово-Морських Сил ЗС України фрегат “Гетьман Сагайдачний”, екіпаж якого на початку червня приступив до виконання завдань операції НАТО “Активні зусилля”, продовжує патрулювання визначених районів Середземного моря.
У відповідності до плану командування морського компоненту Об’єднаних Збройних сил НАТО “Південь” (Неаполь, Італія), в оперативному підпорядкування якого на час двомісячної участі в операції перебуває український фрегат, першу декаду безпосередньої роботи у морі “Гетьман Сагайдачний” проводить по черзі у двох середземноморських районах.
Так, в ніч на 6 червня, український корабель, яким командує капітан 3-го рангу Антон Гелунов, завершив моніторинг торгівельного судноплавства у першому з визначених для чергування районів та практично щойно приступив до попередження “нелегальної активності” у другому – сусідньому – “квадраті” Середземного моря.
Як повідомив Управлінню прес-служби Міністерства оборони України з борту фрегату “Гетьман Сагайдачний” капітан 2-го рангу Олександр Шталтовний, обидва райони, які патрулює український корабель, характеризуються досить інтенсивним судноплавством.
- Роботи українським морякам вистачає, - зазначив капітан 2-го рангу Олександр Шталтовний.
Як він додав, англомовна “операційна група” нашого корабля, до якої входять операційні офіцери фрегата старші лейтенанти Андрій Аберемський та Олексій Федченко, а також оператори радіозв’язку капітан-лейтенант Сергій Ракітянський та старший мічман Сергій Рябцев, опитує до 10-15 торгівельних суден за добу.
- На цю “четвірку” працює практично весь екіпаж “Гетьмана Сагайдачного”. Бойовий інформаційний пост висвітлює надводну обстановку в районі плавання корабля, штурмани фрегату капітан-лейтенант Віталій Безуглий та лейтенант Юрій Шайтор, а також флагманський кораблеводій походу Євген Матясов вдень і вночі ведуть навігаційну прокладку, розраховують елементи руху корабля, - повідомив капітан 2-го рангу Олександр Шталтовний.
Велике навантаження також припало на плечі механіків “Гетьмана Сагайдачного”, які забезпечують сталий рух корабля. Зв’язківці, якими на фрегаті командує капітан 3-го рангу Артем Покрищук, разом з флагманським зв’язківцем походу капітаном 2-го рангу Сергієм Галаганом тримають радіо- та супутниковий зв’язок з Україною та з командиром тактичної групи – італійським фрегатом “Грантьєре”, який, у свою чергу, передає поточні результати моніторингу українського корабля командиру постійно діючого оперативного з’єднання кораблів Сил реагування НАТО у Середземному морі. Далі данні опитування торгівельних суден українським кораблем поступають до Морського оперативного центру у Неаполь та до Центру судноплавства НАТО у британському Нортвуді.
Варто зазначити, що український і італійський фрегати досить інтенсивно взаємодіють не тільки за допомогою радіозв’язку, а й за допомогою спеціальної апаратури SEMARCOMM, обмінюючись необхідною інформацією. З борту обох кораблів у повітря постійно піднімаються гелікоптери палубного базування італійський АВ-212 та український Ка-27ПР, які висвітлюють надводну обстановку у районах патрулювання.
Протягом останніх трьох днів український та італійський фрегати вже двічі відпрацьовували завдання з передачі вантажів один одному на ходу. А екіпаж вертольоту Ка-27ПР, який очолює майор Олександр Сурайкін, спромігся це зробити ще й з борта гелікоптеру, який наблизився до палуби італійського фрегату та на спеціальному тросі передав італійцям необхідний вантаж.
6 червня паралельно з моніторингом морських перевезень, українські морські льотчики вже кілька разів відпрацювали доволі складне та відповідальне пошуково-рятувальне завдання з підняття на борт вертольоту людини, що опинилася у воді.
Продовжує тренування на борту “Гетьмана Сагайдачного” і доглядова команда капітана 3-го рангу Володимира Жука, призначенням якої є перевірка, у разі необхідності, підозрілих суден.
Необхідно зазначити, що протягом чотирьох найближчих діб екіпаж “Гетьмана Сагайдачного” продовжуватиме виконання завдань операції НАТО “Активні зусилля”, після чого український фрегат здійснить захід до одного з портів для поповнення запасів води та пального.
Довідка. Антитерористична операція НАТО в Середземному морі “Активні зусилля”. Після терористичних актів в США 11 вересня 2001 року НАТО на практиці застосувала положення Статі 5 Вашингтонського договору. На прохання США Альянс погодився на проведення у Середземному морі антитерористичної операції “Активні зусилля”. Практична фаза операції розпочалася 6 жовтня 2001 року).
Мета операції – боротьба з тероризмом у межах зони проведення операції у Середземному морі шляхом запобігання нелегальним перевезенням морем зброї й боєприпасів, протидії незаконним переміщенням людей та іншій незаконній діяльності з використанням цивільних суден.
Основні завдання операції – патрулювання та контроль за переміщенням кораблів в зоні проведення операції.
Участь України в операції. Україна стала другою після Російської Федерації з країн – не членів НАТО, яка приєдналася до операції “Активні зусилля”.
Основні форми участі ЗС України в операції “Активні зусилля” полягають у функціонуванні на базі штабу Військово-Морських Сил ЗС України Контактного пункту – елементу взаємного обміну інформацією у рамках операції, направлення українського офіцера зв’язку до штабу операції (м.Неаполь, Італія), залучення групи військового персоналу ЗС України для участі в огляді підозрілих суден, направлення кораблів та підрозділів ВМС ЗС України до складу сил, визначених до участі в операції “Активні зусилля”.
З травня по липень 2007 року в операції “Активні зусилля” брав участь корвет ВМС України “Тернопіль”, а у листопаді – грудні минулого року до участі в операції “Активні зусилля” долучався корвет ВМС ЗС України “Луцьк”.

Джерело: http://www.mil.gov.ua/

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

22:06
15-Груд-2019
Найстаріша громадська організація Чернігівщини накреслила нові завдання
Чергова звітно-виборна конференція обласного об'єднання Всеукраїнського товариства "П
21:44
15-Груд-2019
В Україні стартував другий етап пробного перепису населення
В Україні стартував другий етап пробного перепису населення в рамках підготовки до Вс
18:34
14-Груд-2019
Глава Мінветеранів Оксана Коляда про справу Шеремета: Держава програє репутаційно
Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених
17:14
14-Груд-2019
Чоловік причепив до велосипеда червоний прапор із зіркою та надписом «Отечественная война» і отримав вирок
Обвинувачений уник в’язниці після підписання угоди про визнання винуватості
Із
16:55
13-Груд-2019
Полковника Ноздрачова, який заявив про "реінтеграцію з російськими бойовиками", тимчасово відсторонили
Начальника управління цивільно-військового співробітництва Збройних сил полковника Ол
15:20
12-Груд-2019
Знімальна група російського телеканалу "Звезда" має бути затримана і депортована з України
Партія "Європейська Солідарність" вимагає від Служби безпеки України затримати та деп
12:14
12-Груд-2019
У Брюсселі представлено першу в Європі електровантажівку для логістики пива з нульовими викидами CO2
AB InBev і Volvo Trucks анонсували початок використання електровантажівок у рамках «З
20:01
10-Груд-2019
Не відповідає дійсності, що у Парижі «нічого не відбулося»
У Парижі Путін розвіяв усі ілюзії, що їх плекали Макрон, Меркель і,можливо, Зеленськи
12:12
10-Груд-2019
Проросійські бойовики зайшли до Станиці Луганської під виглядом СЦКК
Спільний центр з контролю та координації (СЦКК) зафіксував перебування бойовиків на д
10:51
10-Груд-2019
На Чернігівщині проходять навчання воїнів-піхотинців
На Чернігівщині, на базі 169 навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил Україн
Усі новини