реклама партнерів:
Головна » Вакцинація “по-совдепівськи”

Вакцинація “по-совдепівськи”


Коментарі: 0 Медицина

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Схоже, що нашу молодь невдовзі знову піддадуть “добровільно-примусовій” вакцинації проти кору та краснухи, яку призупинили 17 травня.
За повідомленням УНІАН, у середу, 4 червня, про необхідність відновити цю профілактичну процедуру на столичній прес-конференції в Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) заявив заступник міністра охорони здоров’я Валерій Бідний. За його словами, всі чиновники зі згаданого відомства вважають, що вакцинацію проти кору та краснухи треба продовжувати, “як і всі інші види вакцинації”.
Маємо неоднозначну та нестандартну ситуацію: з одного боку, медики одностайно наголошують на необхідності проводити цей профілактичний захід задля запобігання можливій епідемії серед української молоді (в чому мають рацію!), а з іншого – звичайні люди не на жарт налякані вакцинаційними “перекосами”, які завершилися фатально. Йдеться передусім про нещодавню смерть 17-річного юнака в Краматорську, про яку декілька тижнів тому “гуділи” всі українські медіа. І хоча те, що причиною смерті хлопця стало саме щеплення, досі не доведено, проте довіру більшості українців до нього цей випадок похитнув катастрофічно. Медики фіксують усе більше й більше відмов від планових вакцинацій. Чим і як відновити довіру людей?
“Передусім потрібно нарешті припинити здійснювати вакцинацію примусовими методами – за вказівкою “згори”, – переконаний завідувач Львівського регіонального психотерапевтичного центру, лікар-психотерапевт Сергій Рослюк. – Будь-який примус завжди викликатиме спротив і в дорослих, і в дітей. Зверніть увагу, як поводиться дворічна дитина під час примусового годування. Здавалося б, батьки роблять добру справу: годують своє маля, коли воно вередує й не хоче їсти. Однак дитина натомість плакатиме, кричатиме й випльовуватиме їжу. Так само і з вакцинацією: вона повинна бути лише добровільною та прийнятною для людей...”
Схожу думку висловив у коментарі “Газеті” й голова етичної комісії Української спілки психотерапевтів, відомий львівський лікар-психотерапевт Борис Дацишин.
“Не можна ставитися до людей, як до бидла! – емоційно заявив він. – У питанні вакцинації має бути тільки індивідуальний підхід, а не масовий і “совдепівський”.
Лікарям варто перевіряти медичну картку кожного школяра, щоб з’ясувати, чи можна робити йому щеплення. А людям треба грамотно пояснити, що таке вакцинація та для чого вона потрібна. Переконати їх, що лише в такий спосіб можна запобігти епідеміям серед їхніх дітей”.
А практикуючий психолог-гуманіст Наталія Ковальчук звернула увагу на те, що в дитячому середовищі справді існує дуже великий ризик зараження кором і краснухою. Тому вакцинація є таки потрібною справою. “Наші люди повинні добре розуміти, що їм украй необхідно захистити своїх дітей перед можливими епідеміями, з’ясувати для себе, до яких невтішних наслідків може призвести ігнорування щеплень. Однак вакцинацію потрібно здійснювати розумними й цивілізованими методами”, – переконана пані Наталія.
Із цим складно не погодитися. Але про яку “цивілізовану вакцинацію” можна говорити, коли навіть у Міністерстві охорони здоров’я планують провести її типовими примусовими методами, наче за часів “покійного” нині СРСР? Так, іще один лікар-психотерапевт, який побажав залишитися неназваним, розповів “Газеті”, що днями один із поважних високопосадовців безапеляційно заявив на всю Україну, мовляв, наше населення має настільки низький інтелект, що вакцинацію можна здійснювати лише силоміць. Як з’ясували, йдеться про заступника міністра охорони здоров’я Валерія Бідного, який під час прес-конференції 4 червня сказав, що “суспільство не готове здійснювати вакцинацію добровільно, оскільки для цього потрібно мати інтелект і розуміння цієї проблеми”.
“Як можна говорити про добровільний і гуманний підхід у проведенні вакцинації, коли в Міністерстві здоров’я працюють такі люди?!” – резонно обурився наш співрозмовник-лікар. Виглядає, що він має слушність, адже такими заявами можна добряче зіпсувати навіть найкращу справу. Тим паче, якщо йдеться про життя та здоров’я майбутнього України – наших дітей і молоді.
Цікаво, що для відбору виробника вакцини, виявляється, проводили тендер, у якому взяли участь три компанії: швейцарська, американська й індійська.
За словами міністерських чиновників, американська компанія не змогла пройти перекваліфікацію Всесвітньої організації охорони здоров’я, швейцарська не зуміла забезпечити необхідні для України обсяги вакцини (пропонували 1,5 млн., а необхідно 8 млн. доз), отож переміг індійський завод.
Водночас інший заступник міністра охорони здоров’я, Володимир Юрченко, повідомив, що робоча комісія при МОЗ із розслідування смерті 17-річного Антона Тищенка в Краматорську продовжує свою роботу, остаточного діагнозу наразі не встановили. Проте ймовірність того, що причиною смерті юнака могла стати вакцинація, чиновник уже заперечив. Тепер комісія встановила, що юнак страждав від ожиріння та серцевої недостатності.

Богдан Мазур
Джерело: Львівська газета», http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2008/06/06/31821/






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини