Скільки ще «падлюк» причаїлося у коаліції?
А також, чи означатиме цей крок переформатування сил у Верховній Раді, а відтак – зміну уряду.
Практично ні у кого з аналітиків не викликає сумнівів, що «демарш двох» – наслідок спецоперації, проведеної відомим «кризовим менеджером» Віктором Балогою. А от щодо смерті чи живучості коаліції єдності у поглядах нема. Одні знавці політичного права кажуть, що припинити існування коаліції (так само, як і створити її) можуть лише своїм рішенням парламентські фракції, а не окремі її члени. З іншого боку, у регламенті ВР написано, що коаліція має нараховувати більше від половини депутатів – наразі ж у коаліції залишилося 225 «штиків». Це рівно 50%, але не більшість.
У зв’язку з такими суперечностями лунають пропозиції звернутися за роз’ясненням у Конституційний Суд. Його висновок можна спрогнозувати, якщо мати на увазі, що Президент недавно доукомплектував цю інституцію своїми кадрами.
Партія регіонів переможно заявляє про розвал «помаранчевої» команди і висловлює готовність розпочати нові коаліційні переговори. Щоб укласти інший формат парламентської більшості, «регіонам» треба будь-що заагітувати до себе «Нашу Україну - Народну Самооборону». Попри те, що у цій силі набереться два десятки прихильників «широкої коаліції», за прогнозами аналітиків, їм не вдасться домогтися рішення фракції про союз із «синьо-білими».
Водночас політологи кажуть, що за умови несформування протягом 30 днів нової більшості у Президента з’явиться підстава для розпуску нинішнього парламенту і проведення нових виборів, за результатами яких буде утворено згадувану уже «ширку».
Однак представники нинішньої парламентської більшості таки сподіваються, що ситуацію вдасться «розрулити». У БЮТ і «НУ-НС» закликають обох відступників добровільно написати заяви про вихід із фракції, а отже, і про складення депутатських повноважень, передачу мандатів іншим членам виборчих списків. «Такий крок буде хоч трішечки чесним, - каже «нашоукраїнець» Роман Зварич, - бо на удар, який ми отримали у спину від такого падлюки, ми не сподівалися». Зварич закликав «перекінчиків» по добрій волі піти з парламенту - інакше пообіцяв влаштувати їм «непросте життя» у сесійній залі...
Коментар для «ВЗ»
Тарас СТЕЦЬКІВ, народний депутат («НУ-НС»)
Заяви двох депутатів коаліцію не розвалять. Можете не хвилюватися, все буде гаразд. Не біда, що в нас зараз нема 226 голосів, їх інколи не було й раніше. Будемо співпрацювати з Блоком Литвина, не забувайте ще Івана Степановича Плюща, який може увійти в коаліцію…
І Юрій Бут, і Ігор Рибаков мають відношення до Московського патріархату, а отже, до ФСБ Росії. Відтак, у тому, що сталося, я бачу навіть не гру Балоги, а російську гру, спрямовану на повну дестабілізацію ситуації в українському парламенті, відповідно і в Україні. Вам не здається дивним той факт, що вихід двох депутатів, які мають стосунок до Московського патріархату, стався у той самий день, коли Президент України поїхав у Росію? Нашому Президенту наші ж депутати влаштували проблему. Точніше не Президенту, а Україні.
Думаю, все це добре усвідомлюють і Президент, і Прем’єр-міністр. Тому впевнений, що їхніми зусиллями коаліція збережеться.
Іван ФАРІОН
Фото з архіву «ВЗ»: У коаліції припускають, що Юрій Бут (зліва) та Ігор Рибаков могли діяти за вказівкою Москви...
Джерело: «Високий замок», http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=65502