Предмети старовини залишаються в Чернігові. Фото
Інформує управління культури і туризму облдержадміністрації
Як зазначив заступник начальника митниці Гуща П.І. – одним з основних завдань, що покладені на митні органи є правоохоронна робота, тобто здійснення заходів, пов’язаних із виявленням, розкриттям, припиненням, профілактикою порушень митних правил та запобігання таким порушенням та створення дієвого механізму протидії митним правопорушенням.
Протягом п’яти місяців поточного року порушено 12 кримінальних справ, вартість предметів контрабанди по яких складає майже 3,5 млн. гривень.
За інформацією прес-служба митниці, не припиняються спроби нелегального вивезення за межі України предметів старовини.
Тільки в цьому році попереджені спроби вивезення одинадцяти друкованих видань від 1700 до 1915 років випуску - ордену «Червоної Зірки», чотирнадцяти ювілейних медалей, порцелянової статуетки з клеймом мануфактури 1764 року.
Митниця зазначає, як правило, усі ці випадки виявлені у міжнародному автомобільному пункті пропуску «Нові Яриловичі» на так званому «зеленому коридорі» за участю громадян Росії, Білорусі та України.
За інформацією Чернігівської митниці, друковане видання «ФАУСТЪ» опера Ш.Гуно, 1915 року видання вивозила громадянка України. Згідно з експертним висновком Чернігівської обласної наукової бібліотеки ім. В.Г.Короленка книга належить до історико-культурних цінностей.
Її вивезення за межі країни можливе лише за умови отримання дозволу Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України.
Також, назавжди могла втратити Україна рідкісні книги, надруковані старослов’янською мовою, що є пам’ятками друку першої половини 18-19 століть та належить до історико-культурних цінностей.
Серед них такі видання:
- «Собрание верей изрядных, обертающихся во всех главизнах книги сия»,
типографія Києво-Печерської Лаври, 1710 рік, містить у собі житія Святих Отців Києво-Печерської Лаври.
- «О служении и чиноположениях православных греко-российской церкви»,
1741 року видання.
- «Псалтырь»
Почаєв, типографія Почаєво-Успенської Лаври, 1894 рік
- «Сборник, собрание некоторых молений, на всякий день потребных»,
типографія Києво-Печерської Лаври, 1901 рік
- «Священные песнопения из чина малого и великого освящения воды»,
м. Чернігів, Єпархіальна типографія, 1915 рік.
Джерело: Олександр МАЙШЕВ, управління культури і туризму облдержадміністрації
за інф. прес-служби Чернігівської митниці, http://cult.gov.ua/news/2008-06-20-387