реклама партнерів:
Головна » 2008 » Червень » 21 » Чернігівщина. Україна назавжди могла втратити рідкісні книги, надруковані старослов’янською мовою

Чернігівщина. Україна назавжди могла втратити рідкісні книги, надруковані старослов’янською мовою


Коментарі: 0 Кримінал

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Питанням боротьби з незаконним вивезенням за кордон історико-культурного надбання України була присвячена прес-конференція, що відбулась на Чернігівській митниці.
Як зазначив заступник начальника митниці Петро Іванович Гуща - одним з основних завдань, що покладені на митні органи є правоохоронна робота, тобто здійснення заходів, пов’язаних із виявленням, розкриттям, припиненням, профілактикою порушень митних правил та запобігання таким порушенням та створення дієвого механізму протидії митним правопорушенням.
Протягом 5 місяців поточного року порушено 12 кримінальних справ, вартість предметів контрабанди по яких складає майже 3,5 мільйони гривень.
За фактами правопорушень працівниками оперативних підрозділів митниці складено 358 протоколів про порушення митних правил, вартість предметів правопорушення по яких становить 8,2 мільйони гривень. Загалом, протягом 5 місяців поточного року виявлено митних правопорушень на 16% більше ніж в минулому, а питома вага вартості реально вилучених предметів правопорушень від їх загальної вартості збільшилась з 24% в минулому році до 73% в поточному.
Дуже актуальним залишається питання незаконного переміщення через кордон наркотичної речовини. З початку року особовим складом Чернігівської митниці виявлено та припинено 16 фактів незаконного переміщення через митний кордон України наркотичних засобів та психотропних речовин, за якими митницею порушено 6 кримінальних справ.
Матеріали 4-х адміністративних справ передані в УСБУ у Чернігівській області, де також було порушено 4 кримінальні справи за ознаками контрабанди наркотичних засобів.
Також у 2008 році особовим складом митниці виявлено та припинено 9 фактів незаконного переміщення через митний кордон боєприпасів та холодної зброї, по одному з них митницею порушено кримінальну справу за ознаками контрабанди холодної зброї.
Не припиняються спроби нелегального вивезення за межі України предметів старовини. Цього року були попереджені спроби вивезення 11-ти друкованих видань від 1700 до 1915 років випуску, ордену „Червоної Зірки”, чотирнадцяти ювілейних медалей та двох пам’ятних знаків «Pablo Neruda 1904-1973», порцелянової статуетки з клеймом мануфактури 1764 року.
Як правило усі ці випадки були виявлені у міжнародному автомобільному пункті пропуску „Нові Яриловичі” на „зеленому коридорі” за участю громадян Росії, Білорусі та України.
Друковане видання „ФАУСТЪ” опера Ш.Гуно, 1915 року видання вивозила до Білорусі громадянка України. Згідно з експертним висновком Чернігівської обласної наукової бібліотеки ім.В.Г.Короленка книга належить до історико-культурних цінностей. Її вивезення за межі країни можливе лише за умови отримання дозволу Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України.

Назавжди могла втратити Україна рідкісні книги, надруковані старослов’янською мовою, що є пам’ятками друку першої половини 18- 19 століть та належать до історико-культурних цінностей:
- „Собрание вещей изрядных, обретающихся во всех главизнах книги сея”, типографія Києво-Печерської Лаври, 1710 рік, містить у собі житія Святих Отців Києво-Печерської Лаври й оцінена експертною комісією у 15000 гривень,
- „О служении и чиноположениях православных греко-росийской церкви” 1741 року видання (оцінена у 500 гривень),
- „Псалтырь” Почаєв, типографія Почаєво-Успенської Лаври, 1894 рік (оцінена у 150 гривень),
- „Сборник, собрание некоторых молений, на всякий день потребных”, типографія Києво-Печерської Лаври 1901 рік (зважаючи на пошкодження оцінена у 20 гривень).
- „Священные песнопения из чина малого и великого освящения воды”, Чернігів, Єпархіальна типографія, 1915 рік, не визнана історико-культурною цінністю у масштабах країни, проте книга має цінність для Чернігівщини, як краєзнавче видання.

Інформацію про зміни у порядку митного оформлення транспортних засобів, що відбулись після вступу України до СОТ, представив начальник відділу митного оформлення №3 Сергій Іванович Близнюк.
У зв’язку із вступом України до СОТ, відповідно до вимог статті 31 Закону України від 06.07.2005 № 2739-IV „Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів” втратила чинність стаття 1 цього ж Закону.
Тобто, починаючи з 16.05.2008 року дозволяється ввозити на митну територію України транспортні засоби за кодами УКТЗЕД 8701 20, 8702 – 8705 (сидільні тягачі, автобуси, легкові автомобілі, вантажні автомобілі та автомобілі спеціального призначення) без обмежень за віком виготовлення.
Це положення не стосується мотоциклів та тракторів, на які Постановою Кабінету міністрів України від 31.05.1994 року № 341 ”Про затвердження Правил ввезення транспортних засобів на територію України” встановлено обмеження по віку не старше 8 років.
Крім цього в зв’язку із вступом України до СОТ Верховною Радою України були внесені зміни до Митного тарифу України – введені пільгові ставки ввізного мита у розмірі 10 %. Але пільгові ставки можуть застосовуватись лише при ввезенні транспортних засобів юридичними особами. Для фізичних осіб ставка ввізного мита залишилась без змін 25 %.
Сергій Близнюк проінформував також, що відповідно до наказу Держмитслужби України від 30.05.2008 № 574 „Про організацію роботи відділів оформлення транспортних засобів, що ввозяться в Україну громадянами та підлягають реєстрації в органах ДАІ МВС України” змінена зона діяльності Новгород-Сіверської митниці в частині оформлення транспортних засобів, що належать громадянам. Таким чином з 24.06.2008 року громадяни, що проживають на території Бахмацького, Борзнянського, Коропського, Новгород-Сіверського, Семенівського і Талалаївського районів Чернігівської області будуть здійснювати митне оформлення транспортних засобів в Чернігівській митниці.

Джерело: прес-служба митниці – С.Стрижак.

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

07:13
09-Сер-2022
На півдні України знищили 23 російських окупантів і вісім одиниць техніки
Оперативне Командування Південь повідомляє, що за добу українські захисники та захисн
19:06
08-Сер-2022
Лондон і Вашингтон оновлюють стратегію допомоги Україні
ЗСУ стабілізували лінію фронту. Наше військо -це наконечник спису Перемоги. Водночас,
18:56
08-Сер-2022
Експерт пояснив, що загрожує Україні через дії окупантів на Запорізькій АЕС
Ядерний апокаліпсис чи повне забруднення Дніпра через вибух на Запорізькій АЕС - мало
13:08
07-Сер-2022
Караван суден з зерном та олією вийшов з українських портів
Ще чотири судна із зерном та соняшниковою олією вийшли з українських портів безпечним
06:54
07-Сер-2022
Плідний був тиждень. Переможемо!
Лише за ці сім днів ЗСУ знищили ще 1070 окупантів, 39 танків, 47 ББМ(бойових броньова
20:31
06-Сер-2022
Українські тренди: лагідна українізація
Зараз у цьому сенсі є позитивні зрушення: все українське стало модним, сучасним, попу
11:21
06-Сер-2022
Лікарня Чернігова отримала від ЄС нову систему виклику медичного персоналу
ПРООН за підтримки Європейського Союзу надає передову систему оповіщень, яка інформує
10:59
06-Сер-2022
ЄС ухвалив нове фінансування для надання доступу до освіти та допомоги жертвам сексуального насильства в Україні
3 серпня Європейський Союз ухвалив новий антикризовий захід у розмірі 16 млн євро для
10:54
06-Сер-2022
64 українці виграли стипендії спільних магістерських програм Еразмус Мундус
64 українців переможців цьогорічного конкурсу 2022 року будуть навчатися на спільних
20:32
05-Сер-2022
Україна захоплює стратегічну ініціативу
Україна, ймовірно, захоплює стратегічну ініціативу та змушує Росію перерозподіляти си
Усі новини