реклама партнерів:
Головна » 2008 » Червень » 27 » Черкащина. Шевченківські місця забудовують

Черкащина. Шевченківські місця забудовують


2008 » Червень » 27
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1302
Довкілля

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
Через кілька років на берегах Дніпра поблизу Канева можуть з’явитися розкішні особняки, а ліси одного з найстаріших заповідників України — Канівського — безжалісно вирубають.
Саме таку перспективу змальовують екологічні організації та працівники заповідника, якщо ситуація у регіоні залишиться незмінною. За їхніми словами, забудова берегової лінії та винищення лісів уздовж Дніпра нині набуває загрозливих масштабів. А йдеться про місце, де похований український поет Тарас Шевченко і де знаходиться Національний Шевченківський музей.
Аби зберегти природу цього краю неушкодженою, вже нині екологи пропонують розширити межі Канівського заповідника з 2 до 12 тисяч га. У цьому керівництво заповідника підтримує Міністерство охорони природи та навколишнього середовища, Київський національний університет ім. Т. Шевченка (щороку його студенти проходять тут польову практику, оскільки у заповіднику представлено понад 1 тисячу видів рослин із п’яти існуючих в Україні). Єдине, що заважає розширенню меж заповідника, — спротив місцевої влади.
— У січні 2008 року вийшов Указ Президента України про розширення території Канівського заповідника, — розповів директор Канівського природного заповідника Микола Чорний. — Відповідно до цього наказу, до заповідника мають приєднатися території регіонального ландшафтного парку «Трахтемирів», природні ділянки у гирлі річки Рось та заплавні острови Дніпра. Нині ці землі підпорядковані шести сільським радам Канівщини. Саме до них ми звернулися з відповідними заявами.
Пройшло півроку, але наразі відповідь надіслали тільки від однієї сільської ради — Прохорівської, яка відмовляється передати 960 гектарів Канівському заповіднику. А саме тут свій природний вигляд зберегла одна з дніпровських заплав.
Якщо такі ж відповіді надійдуть і від решти сільських рад, то про розширення заповідних земель на Канівщині доведеться забути. Микола Чорний переконаний, що місцеву громаду лякає те, що заповідні території будуть закриті для відвідувачів та туристів, хоча насправді це не так. І доки існуватиме цей стереотип, справу не зрушити з місця.
Наразі Міністерство охорони природи та навколишнього середовища України готує звернення до Кабінету Міністрів, аби змусити канівську владу прийняти певне рішення щодо передачі земель, як того вимагає указ Президента. За словами заступника начальника Державної служби заповідної справи Мінприроди Миколи Стеценка, якщо й після цього нічого не зміниться, то через рік заповідати буде нічого, а сенс у розширенні Канівського заповідника — втрачено, адже забудовники не зволікатимуть, аби огородити високим парканом кілька гектарів землі поблизу заповідника.
— Якщо сільські ради так і не погодяться передати землі під заповідні території, ми втратимо шанс надати Канівському заповіднику статус біосферного, а він вважається найвищим статусом для заповідних установ, і надає його Міжнародна організація ЮНЕСКО, — продовжив Микола Чорний.
— Оскільки розширення Канівського заповідника передбачає приєднання до нього земель, що розташовані у різних куточках області, то статус біосферного надає можливість об’єднати всі ці ділянки в одну територію площею 60 тисяч гектарів. Також це допоможе створити у заповіднику зони для відпочинку, полювання, тобто дозволить структурувати його територію.
Як запевняє юрист громадської організації «Екоправо-Київ» Галина Левіна, відповідно до законів України про заповідну справу, коли землі вилучаються з користування й передаються заповіднику, її власники повинні отримати компенсацію від держави. Така ініціатива має надходити від певних політичних сил, нині про це не говорить жодна з них. Виходить, доля Канівського заповідника нікого не хвилює?

Інна ФІЛІПЕНКО, фото - http://www.kobzar.info
Джерело: "День", http://www.day.kiev.ua

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

18:58
28-Трав-2020
Національний заповідник «Чернігів стародавній» відновлює екскурсійну діяльність
Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» відновлює екск
10:33
28-Трав-2020
Росія планує військове вторгнення в Україну під ейфорією «побєдобєсія» - експерт
Весь минулий рік президент Росії Володимир Путін з політичними та військовими аналіти
19:58
27-Трав-2020
На чернігівському Валу розцвіли рідкісні дерева – церцис європейський
На Валу, неподалік від гарматної алеї, цього року розцвіло кілька молодих дерев. Здал
21:38
26-Трав-2020
Російсько-окупаційні війська на Донбасі вбили військовослужбовця Збройних Сил України
Сьогодні, 26 травня, російсько-окупаційні війська вкотре порушили режим припинення во
21:26
26-Трав-2020
Карантин завершено: ДБР увірвалося в музей Івана Гончара, зламавши двері
Український національний комітет Міжнародної ради музеїв (ІСОМ) вважає неприпустимими
13:49
26-Трав-2020
Росія може розпочати нову війну проти України – американські експерти
Нестача води в анексованому Криму може призвести до нової військової агресії Росії пр
18:29
25-Трав-2020
У Чернігівському СІЗО з’явилися платні камери
Постановою Кабінету міністрів України №305 від 22 квітня 2020 року Уряд запровадив ек
01:07
24-Трав-2020
Валерій Давиденко. Убивство чи самогубство нардепа?
23 травня біля 18 години в офісі у центрі столиці було знайдене тіло народного депута
20:17
22-Трав-2020
Чернігівщина разом із Меджлісом вшанувала пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу
20 травня на приватній території козацької садиби у Вижні, що в передмісті м. Ічня Че
13:02
22-Трав-2020
Понад 20 тисяч випадків інфікування COVID-19 в Україні
В Україні зафіксували 20148 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Померло від вик
Усі новини