реклама партнерів:
Головна » 2008 » Червень » 28 » Ситуація з держзакупівлями становить загрозу для країни

Ситуація з держзакупівлями становить загрозу для країни


Коментарі: 0 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Служба безпеки України закликає народних депутатів виважено підійти до прийняття нової редакції закону «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти», щоб унеможливити появу в ньому пунктів, які дозволять зловживання у цій сфері.
За інформацією УНІАН, про це на брифінгу сказав заступник виконуючого обов’язки голови Служби безпеки України Тиберій ДУРДИНЕЦЬ.
За його словами, також необхідно провести антикорупційну експертизу норм, які закріплені у відповідному законопроекті.
Коментуючи відносини у сфері держзакупівель, які склалися на сьогодні, Т.ДУРДИНЕЦЬ сказав: «Існуюча на сьогоднішній день система державних закупівель практично виведена з-під контролю держави. Основні експертно-оціночні та регуляторні функції передані спілці громадських організацій «Тендерна палата України», що фактично призвело до вимивання коштів з державного бюджету (у 2007 році – до 1,8 млрд. грн.) на користь комерційних структур, дестабілізації виробничого процесу та загрожує уповільненню соціального розвитку України».
Т.ДУРДИНЕЦЬ пояснив, що підгрунтя для виникнення такої ситуації послідовно створювалося, починаючи з травня 2000 року, тобто з моменту набуття чинності першої редакції вказаного закону та реєстрації низки комерційних підприємств з надання консалтингових, юридичних та інформаційних послуг. У результаті цього було створено цілу систему вимивання державних коштів. Як наслідок, учасник тендеру потрапляв у повну залежність від комерційних структур, що призводило до призупинення на 2-3 місяці процедур закупівель, а сума винагороди за так звані «надані послуги» сягає у середньому до 13% від загальної вартості предмету закупівель.
За словами Т.ДУРДИНЦЯ, ця ситуація призвела до низки негативних наслідків, у тому числі загрози зриву виконання соціальних програм, ймовірного виникнення надзвичайних ситуацій у життєво важливих сферах економіки, оборони та безпеки суспільства.
Заступник в.о. голови СБУ навів приклади, коли минулого року під загрозою зриву перебували закупівлі за замовленням Міністерства оборони, ВАТ «Укрнафта», державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Бориспіль», ДАК «Українські автомобільні дороги», дитячих лікувальних та інших медичних закладів, а також виконання ряду інвестиційних проектів.
Він наголосив, що протягом 2007-2008 років на адресу Президента, Кабінету міністрів, парламенту, Ради національної безпеки та оборони, Генеральної прокуратури надіслано понад 20 інформацій, в яких чітко розкриті механізми вимивання державних коштів в процесі організації тендерів, наведені корупційні схеми та надані конкретні пропозиції щодо локалізації кризових явищ.
За фактами зловживань при проведенні закупівель за державні кошти СБУ порушила 47 кримінальних справ та продовжує дослідчу перевірку інформації щодо інших зловживань з боку окремих службових осіб органів виконавчої влади та комерційних структур; до адміністративної відповідальності за порушення у сфері держзакупівель притягнуто 72 службові особи.
Як повідомляв УНІАН, 20 травня 2008 року Верховна Рада ухвалила у першому читанні проект закону про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти.
Законопроектом визначається, що уповноваженим органом з питань держзакупівлі є Міністерство економіки. При цьому не передбачається існування Тендерної палати. Планується, що процедура з держзакупівель може здійснюватися за умови не менше двох тендерних пропозицій.
При уповноваженому органі передбачається створення окремої комісії, яка складається з десяти представників центральних органів виконавчої влади та двох представників Верховної Ради з комітетів з економічної політики та з питань бюджету.
Комісія здійснює розгляд скарг, поданих учасниками тендерів, подає уповноваженому органу рекомендації щодо погодження застосування процедури торгів з обмеженою участю і процедури закупівель з одним учасником.

Джерело: http://www.unian.net/ukr/news/news-258873.html

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

19:46
27-Трав-2022
Що вирішив Собор Української Православної Церкви 27 травня
Собор Української Православної Церкви (далі – Собор), який відбувся 27 травня 2022 ро
17:12
27-Трав-2022
У Литві відбулася конференція, на якій обговорювали сценарії Росії без Владіміра Путіна
У Литві відбулася секретна конференція, на якій обговорювали сценарії, за яких презид
16:29
27-Трав-2022
З ким же патр. Кіріл Гундяєв: з Новомучениками чи з їхніми гонителями?
Московський п. Кіріл Гундяєв у нещодавній проповіді закликав єпископат, духовенство і
22:30
26-Трав-2022
Боротьба мракобісся з цивілізацією: інтерв’ю зі Скарлетт Охременко, яка викрила двох агентів Кремля

Протистояння проти рашистів відбувається не тільки на полю бою, а й у цифровому пр

17:56
26-Трав-2022
Недоговороздатність РФ. Є лише один спосіб зняти цю проблему
Сказав про це в ефірі телеканалу "Еспресо":
"Найголовніше - це недоговороздатн
17:44
26-Трав-2022
Ми досі так і не навчилися читати Шольца
Хоча дехто припускав, що Україна повинна провести переговори з Путіним і розглянути п
20:13
25-Трав-2022
Росіяни не мають багато “Іскандерів”, тому вони їх заощаджуватимуть - польський експерт
Переміщення дивізіону ОТРК “Іскандер-М” у Брестську область білорусі не означає його
19:38
25-Трав-2022
Про зруйновані школи та новий навчальний рік у Чернігові
Навчальний рік 2021/2022 ще не завершився, а у Чернігові вже вивчають варіанти і шука
07:34
25-Трав-2022
Туреччина дозволяє Росії торгувати вкраденим та пропускає воєнні вантажі?
Велика кількість вкрадених Росією українських товарів потрапляє до Туреччини, деякі н
18:51
24-Трав-2022
ЗСУ знищили в небі України відставного генерал-майора військово-повітряних сил РФ Боташева
Інформацію про загибель льотчика підтвердили три колишні підлеглі Канамата Боташева,
Усі новини