реклама партнерів:
Головна » Третина українців вважає свій регіон непривабливим для туристів

Третина українців вважає свій регіон непривабливим для туристів


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Такі дані соціологічного дослідження «Територія» нещодавно оприлюднив Інститут проблем управління ім. Горшеніна в рамках річної програми досліджень «Проект країни», повідомляє УНІАН.
У 129 населених пунктах (63 міста і 66 сіл) фахівці опитали більше двох тисяч українців, які репрезентують доросле населення України віком від вісімнадцяти років. Квотами у вибірці були: вік, стать, освіта і тип населеного пункту, в якому мешкає респондент. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує 2,2%.
Отже, згідно з даними опитування, 22% респондентів вважають, що найбільший інтерес для туристів у їхньому регіоні становлять історичні пам’ятки, 21% опитаних вказує на природу і ландшафти, 15% — на чистоту водойм, повітря та лісу, а близько 11% відзначають лікувальні води, грязі, солі. Ще 11% респондентів визначили сільськогосподарську продукцію. Це головні особливості регіонів, на думку їхніх мешканців. У меншій мірі були відзначені релігійні цінності, народна творчість, національна кухня та археологічні пам’ятки.
Проте більше чверті респондентів — 25,3% — категорично заперечили наявність у своєму регіоні будь–чого, що може становити інтерес для туристів. Ще 8,1% опитаних було важко відповісти на це питання. Аналітики інституту роблять висновок, що понад 33% українців не бачать навколо себе нічого привабливого! Тобто кожен третій українець. Більшість із них, згідно з даними опитування, мешкають на сході країни, серед териконів та металургійних підприємств. Такі наслідки індустріалізації, наголошують в Інституті Горшеніна, характерні для мешканців Харківщини, південного сходу, Донбасу, частково для північної та центральної України. Цікаво, що ці песимісти не відрізняються від решти респондентів ані за віком, ані за матеріальним станом, освітою чи характером зайнятості.
Натомість пишатися природою свого регіону схильні в першу чергу жителі Буковини, Закарпаття та Криму, певною мірою — мешканці Полісся, Поділля та центральної України. Релігійними цінностями переважно пишаються галичани та мешканці центру, археологічними цінностями — волиняни, історичними — кияни та закарпатці. Чисті водойми готові показати туристам жителі Закарпаття, Поділля та Криму, найбільше лікувальних вод, солей та грязей — на Поділлі, Закарпатті, Волині та Одещині. Водночас лише 3,1% респондентів оцінюють на «добре» якість доріг у своїй місцевості, 18,7% — на «задовільно», 76,5% вважають дороги поганими.

Анастасія НАТЯГА
Джерело: «Україна молода»,
http://www.umoloda.kiev.ua/number/1192/183/42380/





Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини