реклама партнерів:
Головна » Полтавщина. У Лубнах перейменовано вулиці, які носили назви, пов’язані з тоталітарним режимом

Полтавщина. У Лубнах перейменовано вулиці, які носили назви, пов’язані з тоталітарним режимом


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Ряд вулиць Лубен, назви яких були пов’язані з тоталітарним режимом, перейменовані за рішенням сесії Лубенської міської ради.
Зокрема, вулиця Леніна відтепер носить ім’я Ярослава Мудрого, площа Жовтнева перейменована на Ярмаркову, площа Революції – на площу Слави, вулиця Карла Маркса – на Монастирську, К.Лібкнехта – на Старотроїцьку, Дзержинського – на Василя Барки, Патріса Лумумби – на Яблуневу, С.Разіна – на Хорольський спуск, Р.Люксембург – на Г.Сковороди, Енгельса – на Паркову, Калініна – на Калинову, Г.Димитрова - на П.Калнишевського, Воровського – на Гетьмана Дорошенка, Котовського – на Анни Керн, Червоні казарми – на Вишневецьких, Куйбишева - на Людмили Руденко.
Ініціаторами перейменування виступили міський голова Василь КОРЯК і депутати міської ради від Української народної партії. Більшість депутатів міськради підтримали їхню ініціативу, проти голосували представники Партії регіонів і КПУ.
«В Африці немає вулиці Патріса Лумумби, а в Лубнах була. А щодо закидів комуністів, що не запитали згоди в людей, то коли вони прийшли до влади, нікого не питали: клали маузер на стіл – і вся розмова», – так прокоментував необхідність зміни назв Лубенський міський голова, висуванець від Української народної партії Василь КОРЯК.
Голова Полтавської обласної організації УНП Сергій СОЛОВЕЙ відзначив, що «Українська народна партія веде системну роботу, щоб стерти символи тоталітаризму з вулиць і площ Полтавщини». «Лубни стали другим містом області, яке позбулося тягаря комуністичної системи в назвах вулиць. Першим це зробив Миргород ще в 90-х роках, коли міським головою там був Василь ТРЕТЕЦЬКИЙ, нині – голова Харківської обласної організації УНП. 11 лютого цього року з ініціативи фракції УНП у Шишацькій селищній раді в центрі Шишак з’явився майдан Кирила Осьмака. Там, де є наші партійні організації, ми це робимо і робитимемо» - зауважив Сергій СОЛОВЕЙ.

Довідково. 2 листопада 2007 р. Центральний Провід УНП доручив депутатам від Української народної партії у парламентській фракції НУ-НС внести одним з перших на розгляд Верховної Ради законопроект «Про ліквідацію на території сіл, селищ і міст України символів тоталітарного режиму та перейменування топонімічних назв, що уособлюють тоталітарну епоху».
Цьогоріч, у День Соборності України під час мітингу у Дніпропетровську національно-демократичні сили виступили з ініціативою «закласти в бюджет кошти на перейменування міст та вулиць і увічнення пам’яті жертв Голодомору та комуністичних репресій». У прийнятій резолюції, запропонованій обласною організацією УНП, наголошується на необхідності створити спеціальні комісії при обласній, міських та районних адміністраціях, міськвиконкомах, до складу яких входитимуть представники національно-демократичних партій та громадських організацій, які визначатимуть художню вартість пам’ятників діячам тоталітарної епохи та доцільність перейменовувати вулиці та майдани.
На Черкащині у День Соборності представники УНП, НРУ та інших партій оприлюднили Звернення до керівників міста та області з вимогою «виконання на території Черкаської області та міста Черкаси Указу Президента „Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-33 рр.” щодо демонтажу пам’ятників і пам’ятних знаків, присвяченим особам, причетним до організації і здійснення Голодомору та політичних репресій і перейменування вулиць, площ, провулків, проспектів, парків, скверів, назви яких пов’язані з такими особами, а також щодо перенесення пам’ятників В.ЛЕНІНУ з центральних майданів населених пунктів».
31 січня у Тіньках Чигиринського району, на Черкащині, депутати сільради одноголосно вирішили прибрати пам’ятник ЛЕНІНУ з села. Згідно з рішенням сесії, пам’ятник передадуть у історично-культурний заповідник “Чигирин” як музейний експонат.

Джерело: http://www.unp-ua.org/






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини