реклама партнерів:
Головна » Крим для Росії важливіший, ніж добросусідські відносини з Україною

Крим для Росії важливіший, ніж добросусідські відносини з Україною


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Очевидне загострення відносин між Україною і Росією навколо приналежності Севастополя і Криму, а також перспектив перебування бази Чорноморського флоту РФ на території України сформувало запит на вивчення громадської думки в двох країнах стосовно цих проблем.
Представлені українськими і російськими соціологами дані опитувань, передає УКРІНФОРМ із посиланням на "Економічні новини", показали протилежне бачення громадянами двох держав способів вирішення потенційної територіальної суперечки, відзначає Олексій Боровський, старший науковий співробітник Інституту вивчення Росії.
Так, Всеросійський центр вивчення громадської думки поцікавився, кому, на думку росіян, має належати Севастополь? Дві третини жителів РФ (68%) переконані, що це місто має належати Росії. Лише 5% опитаних вважають правомірним залишити це місто у складі України. Респонденти, які вважають, що Севастополь має бути російським, аргументують свою позицію переважно тим, що місто історично належало Росії (56%). Набагато рідше наводяться інші пояснення: "стратегічно важливе місто" (базується флот, є вихід до Чорного моря); "місто російської військової слави"; "севастопольці хочуть жити в Росії"; "у нього вкладено багато нашої праці".
Київський міжнародний інститут соціології приблизно в цей же період часу опитав українських респондентів. На питання "Якби найближчим часом проводився референдум про автономію АР Крим, як би ви проголосували?" 54% дали відповідь, що статус-кво необхідно зберегти (Крим повинен мати статус автономії у складі Україні), ще чверть респондентів упевнені, що автономія має бути перетворена на звичайну область України. Лише 4% українців погодилися, що Крим слід передати Росії, а 3% вважають, що півострів повинен мати статус російської автономії на території України.
Відповідно, протилежні оцінки були отримані щодо висловлювань мера Москви Юрія Лужкова про те, що Севастополь має бути російським. З градоначальником російської столиці і тим, що повернення цього міста до складу РФ має стати одним із завдань державної політики Росії, погодився 41% росіян (у Москві і Санкт-Петербурзі цю точку зору поділяє більше половини респондентів). В Україні 64% опитаних оцінили висловлювання Ю. Лужкова негативно і, скоріше, негативно, і лише 11% - позитивно і, скоріше, позитивно.
Найпримітніше те, що інакше розподіляються думки росіян, коли респондентам пропонується альтернатива: або хороші стосунки з Україною, або включення Севастополя до складу РФ. При такій постановці питання лише кожен третій (31%) відзначає, що важливо повернути Севастополь, навіть ціною погіршення стосунків з Україною. Кожен п'ятий респондент вважає, що питання про державну приналежність міста Москві слід порушувати лише в тому разі, якщо Україна вирішить вступити до НАТО. І лише 18% жителів Російської Федерації вважають, що хороші стосунки з Україною важливіші.

Джерело: "Кримська Свiтлиця",
http://svitlytsia.crimea.ua/index.php?section=article&artID=6086






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини