реклама партнерів:
Головна » 2008 » Липень » 9 » Харківщина. Зафіксовано спалах вірусного менінгіту (!). Влада відмовчується

Харківщина. Зафіксовано спалах вірусного менінгіту (!). Влада відмовчується


Коментарі: 0 Надзвичайні ситуації

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У місті Ізюм Харківської області в місцевій райлікарні під суворим карантином перебувають близько 30 людей з підозрою на серозний (вірусний) менінгіт. В Ізюмській районній СЕС категорично заперечують карантин. Але підвищену захворюваність все ж таки фіксують.
Як повідомив один з постраждалих, серед госпіталізованих його дружина і восьмирічний син: "Вона поїхала відпочивати до батьків, дитина захворіла - почалися дикі головні болі, він не міг ходити, довелося нести в лікарню на руках. Зараз рідні вже третій тиждень знаходяться на карантині. До них не пускають, так що зв'язок тримаємо в телефонному режимі".
Постраждалий стверджує, що схожі симптоми і в інших постраждалих: головний біль, нудота, порушення координації рухів, пише видання "24".

Джерело інфекції досі не знайдене, але СЕС не поспішає попереджати городян про зростання захворюваності.

"Зараз в лікарні немає напливу постраждалих, - говорить Зоя Чепурна, заступник головлікаря Ізюмської СЕС. - За півтора місяці з такими симптомами звернулись лише 19 осіб. Підозри на менінгіт виникли у дев'яти. Згідно з наказом Мінохоронздоров'я цю хворобу не можна лікувати в районних лікарнях, тому постраждалих ми направили в Харківську інфекційну лікарню для детальнішого обстеження".

Невтішний діагноз "серозний менінгіт нез'ясованої етіології" підтвердився у п'ятьох мешканців міста, які по сьогоднішній день перебувають у харківській інфекціонці.

За словами Зої Чепурної, широкого інформування населення про захворювання поки не проводили. Проте в невеликому містечку складно щось приховати. Жителі дізнаються про менінгіт один від одного і при найменшому головному болю або нудоті поспішають звернутися до лікарні.

Представники обласної санстанції оперують іншими цифрами. Говорять, з Ізюмського району до Харкова надійшло не дев'ять, а тринадцять людей. Потерпілі - люди різного віку - і діти, і дорослі. Наймолодшій дитині - 9 місяців.

Епідеміологи коментують ситуацію обережно: хворі перебувають на обстеженні, остаточні діагнози поки не встановлені. "Це може бути і ОРЗ, і пневмонія, - припускає Тетяна Тонкошкур, заступник головлікаря з епідпитань Харківської облСЕС. - В даному випадку тільки в п'ятьох хворих встановлений діагноз вірусного менінгіту".

За словами Тонкошкур, вірусний менінгіт передається дуже легко - і повітряно-краплинним шляхом, і через харчові продукти, через воду, якщо ковтнути води під час купання.

Але, дивуються лікарі, постраждалих ніщо не об'єднує - ні спільне харчування, ні місце навчання або роботи. А чутки про те, що всі вони могли підчепити вірус під час купання в Сіверському Донці, поки не підтверджуються. Проби води, взяті у водоймищі, ніяких вірусів не виявляють.

"Зараз проводиться комплекс заходів, покликаний зупинити розповсюдження інфекції, - говорить Тетяна Тонкошкур. - Відібрані проби овочів на ринку, проби води - і питної, і з водоймища".

Зараз у вірусологічній лабораторії облСЕС ці проби проходять випробування. Остаточні результати будуть відомі через три тижні.

"Якщо є підозри, що інфекція розповсюджується повітряно-краплинним шляхом або через водоймища, водопровідну воду, якщо є загроза епідемії, то населення обов'язково має бути проінформоване про це через ЗМІ, - розповів віце-президент всеукраїнської ради захисту прав і безпеки пацієнтів Віктор Сердюк. - Не можна використовувати воду із заражених водоймищ і тому інформацію потрібно подати оперативно. У цьому й полягає місія санітарної служби. Але важливо тут не перегнути палицю, щоб не виникло паніки".

Серозний (вірусний) менінгіт - інфекційне захворювання, що пошкоджує центральну нервову систему. Хвороба виявляється підвищенням температури, головним болем, нудотою, блювотою, сонливістю, пригніченням свідомості. Часто спостерігається біль і погіршення рухливості шиї та попереку. Пульс може бути частим або сповільненим. На шкірі іноді з'являються дрібні або великі крововиливи. Якщо при інфекції носа, горла, легенів з'явилися перераховані вище симптоми, слід запідозрити менінгіт і провести відповідні дослідження, пише Портал медицини Києва.

Вірус передається через воду, овочі, фрукти, продукти харчування, брудні руки. Може передаватися і повітряно-краплинним шляхом при великому скупченні людей. Зараження найчастіше відбувається при купанні у водоймищах і плавальних басейнах. Найчастіше вражає дітей від трьох до шести років, у дітей шкільного віку чутливість до даних вірусів знижується, а дорослі хворіють вкрай рідко.

Стаціонарне лікування триває 2-3 тижні. Після перенесеного серозного менінгіту дитина повинна знаходитися на диспансерному обліку у невропатолога.

NEWSru.ua

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

20:22
30-Чер-2022
Збройні сили України звільнили від російських окупантів Одеську область
Збройні сили України повністю звільнили від російських окупантів територію Одеської о
19:48
30-Чер-2022
Село Потьомкіно Херсонської області під контролем ЗСУ
Військовослужбовці 60 опбр провели успішний наступ, у ході якого відбили кілька контр
18:04
29-Чер-2022
Членство в НАТО залишається найкращою гарантією безпеки для України
Офіційний Київ вважає, що Україна вже відповідає стандартам НАТО і зберігає курс на п
17:21
29-Чер-2022
У Кривому Розі не буде жодних «московських», «бурятських» та інших вулиць
У Кривому Розі не буде жодних «московських», «бурятських» та інших вулиць, площ, парк
10:41
29-Чер-2022
На Херсонщині звільнено Зелений Гай і Барвінок
Підрозділи Збройних сил України здійснюють успішний контрнаступ на Херсоном напрямі.
07:04
28-Чер-2022
День Конституції під час війни з російським агресором
28 червня цього року Україна під час повномасштабної війни з російським агресором від
16:31
27-Чер-2022
Ракетні обстріли: у Кременчуці горить ЦУМ, багато загиблих і поранених
Полтавщина. Кременчук.
Окупанти вдарили ракетами по торговельному центру, де б
10:12
26-Чер-2022
Релігійна помста в окупованому Маріуполі: окупанти спалили унікальну бібліотеку
Після візиту московських агентів фсб в рясах стало відомо, що в Храмі ПЦУ Петра Могил
21:22
25-Чер-2022
Про надання Україні офіційного статусу кандидата до Європейського Союзу
Надання Україні офіційного статусу кандидата до Європейського Союзу також можна розці
08:49
25-Чер-2022
Ворог завдав масованих ракетних ударів по Житомирщині: близько 30 ракет
Сьогодні, як і в перший день повномасштабного вторгнення, починаючи з 4:15 ранку воро
Усі новини