реклама партнерів:
Головна » «Україна переборщила з демократією…»

«Україна переборщила з демократією…»


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
З 10 по 13 липня у Ялті відбувся п’ятий ювілейний cаміт “Ялтинська європейська стратегія” (YES).
Участь у ньому взяли відомі та шановані у всьому світі політики, дипломати, бізнесмени, експерти та аналітики. Серед них – президент Грузії Михаїл Саакашвілі, посли Америки, Англії, Польщі, а також керівники українських та європейських банків, керуючий директор Міжнародного валютного фонду.
У суботу, 12 липня, на Форум прилетіли екс-прем’єр Великобританії Тоні Блер та колишній президент Польщі Олександр Кваснєвський. Останній, до речі, критично висловився про Україну. Колишній президент Польщі заявив, що Україна переборщила з демократією... Тривала політична конфронтація в Україні, на думку Кваснєвського, заважає перспективі вступу країни у Європейський Союз. За його словами, за таких обставин це може статися не раніше 2020 року...
З українських високопосадовців на зустрічі також були присутні: віце-прем’єр-міністр України Григорій Немиря, секретар Ради національної безпеки та оборони Раїса Богатирьова, заступник голови Секретаріату Президента Олександр Чалий. Серед українських мерів до Ялти літав лише міський голова Львова Андрій Садовий. Про поїздку він розповів в інтерв’ю кореспонденту “ВЗ”. Через щільний графік у програмі, міському голові, на жаль, не вдалося погрітися на сонечку та скупатися в морі.

Зате він випробував на собі новий аеробус “дешевих авіаліній”. Ним він летів зі Львова до Сімферополя лише за 400 гривень.

- Андрію Івановичу, якою була мета цієї поїздки?

- Для мене цей Форум був цікавий з тієї причини, що там були присутні керівники Європейського банку реконструкції і розвитку, з якими ми ведемо переговори щодо питання отримання інвестицій на наш електротранспорт – трамваї та тролейбуси. Йдеться про 30 мільйонів євро.

Якщо грамотно попрацюємо – це буде пілотний проект в Україні. Нам потрібно ремонтувати трамвайні колії, закупити нові вагони, а це коштує дорого. Такі зустрічі потрібні, адже тут збираються люди, які вирішують долю цілої Європи.

У Львові ми також постійно проводимо економічні форуми, тому мені було цікаво подивитися, як відбувається Ялтинський форум (цей захід тривав з 11 по 12 липня). Економічний форум у Ялті фінансує Віктор Пінчук, і його організації направду можуть позаздрити інші країни світу.

- Говорили також про Євро-2012…

- У контексті, яким чином можна сьогодні отримувати кошти на фінансування об’єктів, враховуючи те, що держава поки що не спроможна виділяти гроші. Наразі жодної гривні з державного бюджету на програми Євро не було виділено. З огляду на голосування у парламенті, бюджет не прийняли. Немає змін до бюджету, додаткових коштів виділяти не можна. Єдиний варіант – співпрацювати з європейськими фінансовими установами. А потім, коли держава буде спроможна виділяти кошти, зможемо з ними розрахуватися.

- З ким із відомих у світі людей ви спілкувалися тет-а-тет?

- Я зі всіма спілкувався, бо добре знаю багатьох людей особисто. При нагоді запросив Саакашвілі до Львова. За останні роки Грузія зробила великий поступ вперед. Там дисципліна і порядок. Наприклад, вони ДАІ підпорядкували армії. Таким чином навели порядок на дорогах. Там ніхто не бере хабарів. В країну “пішов” інвестор, бо почувається захищеним. В Україні ж присутнє рейдерство, і ті, хто має з цим явищем боротися, не завжди це роблять. Україна має “перебродити” і пережити це. Ми повинні самі себе вилікувати.

- Якою була атмосфера на саміті? Не хочеться про це запитувати, але мушу: Євро у нас не заберуть?

- Передати словами це неможливо. Делегація зі Львова має обов’язково брати участь у таких зустрічах. Там були присутні люди, які мають вагу в світі, їх слухають. На Форумі було багато студентів Києво-могилянки, молоді. Це люди, які керуватимуть країною завтра.

Питання Євро – це наша внутрішня проблема, чемпіонат приймають міста. Держава має зробити мужній крок і віддати нам ті ресурси, які необхідні, наприклад, для ремонту доріг. Важко щось робити без грошей. Ми не отримали жодної гривні на ремонти доріг з держбюджету. Робимо все власними коштами. Бюджет нашого міста є дуже маленьким. Бюджети таких міст, як Львів у Європі – в десять разів більші. І то вони плачуть, що біда: нема грошей… А ми все робимо з останніх сил. І то люди нарікають, що місто заблоковане… Не ремонтувати ж дороги у жовтні чи листопаді, як це у нас раніше завжди робили...

Сюзанна БОБКОВА
Джерело: «Високий замок»,
http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=66301






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

19:50
14-Січ-2025
Сім’ї полонених або зниклих безвісти ветеранів можуть отримати відомості через ЦНАП

Міністерство у справах ветеранів продовжує впроваджувати послуги у Центрах надання

12:11
14-Січ-2025
Українські хакери зламали найбільший російський електронний торговий майданчик. Знищено 550 ТБ даних

Українська хакерська група Yellow Drift заявила про кібератаку на російс

10:07
14-Січ-2025
Довічне ув’язнення отримала озброєна злочинна група за вбивство сім’ї
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської спецпрокуратури у сфері оборони
19:27
12-Січ-2025
Що чекає на російську економіку після запровадження нових санкцій США і Великобританією
Висновки світових експертів
Жорсткі санкції США проти компаній "Газпром нефть"
18:24
12-Січ-2025
Словацькі депутати полетіли в Москву обговорювати питання російського газу, Польша не пропустила їхій літак
Група ультраправих словацьких депутатів на чолі з віцеспікером і лідером "Словацької
17:23
11-Січ-2025
Українські воїни взяли в полон на Курщині військових з Північної Кореї
Це двоє солдатів, які хоч і були поранені, але вижили, були доставлені в Київ, спілку
Усі новини