У Чернігові депутати КПУ, СПУ, ПР, ПСПУ та БЮТ об’єдналися проти Української Церкви…
Ще зранку 21 липня представники УПЦ Московського патріархату (20-25 чоловік) зібралися біля міськради. Вони протестували проти законної передачі Катерининської церкви козацькій православній громаді УПЦ Київського патріархату.
Нагадаємо, що розпорядженням голови Чернігівської облдержадміністрації М. Лаврика від 05.04.2006 р. № 151 Катерининську церкву передано у користування релігійній громаді УПЦ Київського патріархату. Більше двох років тривали судові суперечки та протистояння. 22 травня 2008 року Верховий Адміністративний Суд України підтвердив законність передачі Катерининської церкви козацькій православній громаді УПЦ Київського патріархату. Рішення остаточне, оскарженню не підлягає.
19 липня 2008 р. за підтримки чернігівської міліції до Катерининської церкви увійшла козацька громада та священики УПЦ КП. Відтоді, щодня, в храмі відбуваються богослужіння. Хоча, поряд з церквою залишилися намети з представниками УПЦ МП.
Цього дня головними для депутатів міськради стали питання передачі Катерининської церкви громаді УПЦ КП та зняття з посади секретаря міськради В.Гольця. Проблеми життєдіяльності Чернігова заклопотаних депутатів – не цікавили.
І тут об’єдналися, як не дивно, і депутати КПУ, і СПУ, і ПР, і ПСПУ. Їх дружно підтримали й «бютівці». Обранці чернігівської громади прийняли рішення (41 депутат «за», 1 – «проти», 5 – «утрималося») - «вважати помилковим розпорядження колишнього голови Чернігівської облдержадміністрації Миколи Лаврика …» про передачу Катерининської церкви громаді УПЦ КП. Депутати також звернулися з клопотанням до голови облдержадміністрації В.Хоменка скасувати вище згадане розпорядження В.Лаврика.
Ось так дружно проголосували депутати міськради проти Української Церкви. Зазначимо, що дане питання не в компетенції депутатського корпусу міськради. З таким самих успіхом вони могли звернутися з клопотанням до керівництва облдержадміністрації та облради про відміну рішень про передачу у користування УПЦ МП Спасо-Преображенського собору, Єлецького та Троїцького монастирів…
Сергій Черняков, «Європейська Україна».