реклама партнерів:
Головна » 2008 » Липень » 26 » Навчання НАТО «Активні зусилля. Український фрегат «Гетьман Сагайдачний» зайшов до французького порту Тулон

Навчання НАТО «Активні зусилля. Український фрегат «Гетьман Сагайдачний» зайшов до французького порту Тулон


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Сьогодні, 26 липня, завершивши в рамках антитерористичної операції НАТО “Активні зусилля” черговий етап патрулювань західної частини Середземного моря, фрегат Військово-Морських Сил ЗС України “Гетьман Сагайдачний” зайшов до порту Тулон та розпочав триденний неофіційний візит до Французької Республіки.
Після того, як українські моряки вміло ошвартували свій корабель біля причалу військово-морської бази Тулона, о 10 ранку за місцевим часом на борт “Гетьмана Сагайдачного” піднявся аташе з питань оборони при Посольстві України у Французькій Республіці полковник Віталій Фесенко.
Він поздоровив екіпаж українського фрегата із успішним переходом до берегів північно-західного Середземномор’я та передав з цього приводу командуванню походу щирі привітання від Надзвичайного та Повноважного Посла України у Французькій Республіці пана Костянтина Тимошенка.
- Військова, зокрема, флотська дипломатія, безумовно, є складовою дипломатії загальнодержавної, ─ зазначив полковник Віталій Фесенко. - У цьому контексті візит “Гетьмана Сагайдачного” до Французької Республіки важко переоцінити. Він свідчить про те, що Франція та Україна є добрими та надійними партнерами, які співпрацюють не на словах, а на ділі.
Український військовий дипломат також додав, що прибуття флагмана вітчизняних ВМС до французьких берегів вкотре засвідчив, що Україна має сучасні Збройні Сили, в яких, зокрема, на флоті, служать люди, що знають свою - військову - справу і роблять її професійно.
- І ми пишаємося нашими моряками, - наголосив на борту фрегата полковник Віталій Фесенко.
У свою чергу командир середземноморського походу – начальник Центру морських операцій ВМС ЗС України капітан 2-го рангу Денис Березовський та командир корабля капітан 3-го рангу Антон Гелунов розповіли полковнику Віталію Фесенку про хід цьогорічної бойової служби “Гетьмана Сагайдачного”, зокрема, про участь фрегата у операції НАТО “Активні зусилля”.
За годину, об 11-тій, щоби привітати українських гостей, на причал, де ошвартований “Гетьман Сагайдачний” прибув командир військово-морської бази Тулону капітан 1 рангу Домінік Бальміджер.
Вітаючи командування походу, він наголосив, що дуже радий бачити українських моряків на французькій землі та пригадав, як чотирнадцять років тому, ще будучи командиром одного з фрегатів ВМС Франції, заходив із дружнім візитом до Одеси - морських воріт тоді ще молодої, але вже незалежної держави Україна. З того часу візити французьких кораблів до України стали проводитись майже щороку.
Після вирішення поточних організаційних питань, що пов’язані із перебуванням українського флагмана у Франції, на фрегаті були розпочаті процедури логістичного забезпечення, зокрема, заправка пальним та водою, а також підготовка до протокольних заходів, запланованих на понеділок, 28 липня.
Передбачається, що цього дня командування корабля нанесе візит ввічливості керівництву мерії міста Тулон та проведе низку зустрічей з представниками французьких ВМС, зокрема, з командуванням військово-морської бази Тулону.
Варто зазначити, що “Гетьман Сагайдачний” вже заходив до Тулону, здійснюючи у липні-серпні 1994 року далекій поход навколо Європи до Руану, де екіпаж корабля взяв участь у святкуванні 50-ї річниці висадки союзницьких військ у Нормандії.

Джерело: прес-служба МО України, http://www.mil.gov.ua

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

08:10
21-Трав-2022
Над окупованим Херсоном замайорів український прапор
Над будівлею залізничного вокзалу окупованого Херсона підняли український прапор.
17:18
20-Трав-2022
Росія пижилася - тужилася і народила...
Росія пижилася - тужилася і народила помсту Фінляндії: перекрила газ
Для генер
08:48
20-Трав-2022
Яку роботу нині можна знайти в Чернігові?
На початку квітня російські загарбники були вибиті з області. З того часу окупанти ча
17:38
19-Трав-2022
Загадкова? "руzzкая душа" путіна
Якщо коротко, то ніякої загадки тут нема. Його ментальність - це ментальність раба з
13:52
19-Трав-2022
Три «зради» про Макрона, яких не було
Три «зради» про Макрона, яких не було:
1. Щоб не пускати Україну в ЄС вигадав
10:27
18-Трав-2022
Фінляндія і Швеція йдуть у НАТО
Фінляндія та Швеція у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі офіційно подали заявки на вступ д
08:46
18-Трав-2022
Серед членів НАТО виникають розбіжності щодо посилення Східної Європи
Серед членів НАТО виникають розбіжності щодо того, як посилити Східну Європу після вт
08:38
18-Трав-2022
ЗСУ можуть звільнити Крим та Донбас
ЗСУ можуть звільнити Крим та Донбас, як деокупували Київщину та частину Харківщини, –
09:35
17-Трав-2022
Декомунізація. Апеляційний суд остаточно заборонив Компартію України
Заборону Компартії підтвердила постійний представник Верховної Ради у Конституційному
09:26
17-Трав-2022
Демілітаризація. Індія призупинила переговори з Росією щодо придбання 10 військових гелікоптерів
Індія призупинила переговори з Росією щодо придбання 10 військових гелікоптерів раннь
Усі новини