реклама партнерів:
Головна » «Вселенський патріарх – не всесильний…»

«Вселенський патріарх – не всесильний…»


Коментарі: 0 Погляд. Версії

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Багато хто сподівався, що під час святкування 1020-ліття Хрещення Київської Русі Вселенський патріарх Варфоломій І, який прибув в Україну із пастирським візитом, визнає Українську Помісну церкву.
Але цього не сталося. За об’єднання православних християн він молився без участі представників УПЦ КП та УАПЦ. Що цей візит дав Україні та чи можливе визнання Української церкви Константинополем найближчим часом, ми попросили розповісти політолога Тараса Возняка.

На думку пана Тараса, візит в Україну Вселенського патріарха – надзвичайно важлива подія. Держава отримала від цього плюси. Цілому світові ми продемонстрували, що вміємо приймати високих гостей. Україну побачили “у всій красі” – із позитивними змінами та проблемами. Варфоломій І побачив, що українці прагнуть мати свою канонічну церкву.

«Під час святкувань 1020-ліття Хрещення Київської Русі Вселенський патріарх не визнав Української Помісної церкви через жорстке протистояння Алексія ІІ і Російської православної церкви, – каже політолог. – Зі зрозумілих причин представники Московського патріархату рішуче налаштовані проти об’єднання українських церков. Це питання вирішиться, але не так швидко. Будуть шукати різні варіанти і компроміси. Уже почалося усвідомлення того, що «тіло церкви розділене».

Тарас Возняк вважає, що об’єднання як такого відразу може не статися. Один з варіантів – визнання Київського патріархату як митрополії Константинопольського патріархату. Відтак матимемо два патріархати – Константинопольський і Московський. У майбутньому вони би мали об’єднатися. “Для цього потрібні промотори, які би рухали процес, - пояснює він. – Зараз таку роль виконує Президент України Віктор Ющенко. Він робить усе можливе в цьому напрямі зі свого боку. Багато залежатиме від його наступника. У питанні об’єднання українських церков держава може рухатися достатньо далеко. Важливими є відвага і політична воля”.

На думку політолога, той факт, що святкування 1020-ліття Хрещення Київської Русі на державному рівні відбулося лише за участю представників УПЦ Московського патріархату, є образливим для духовенства УПЦ КП і УАПЦ. “Такою була вимога Алексія ІІ, – пояснює пан Тарас. – Структура Православної церкви відрізняється від структури Католицької, де Папа Римський є главою, тобто управителем. До Константинопольського патріарха, попри те, що він називається Вселенським, апелюють як до авторитета, бо він є історично першим. Але Константинополь не є адміністративним центром, з якого ведеться керування православним світом. Православними помісними церквами управляють їх глави. Те, що Вселенський патріарх всесильний, – ілюзія. Він нічого не може диктувати главам помісних церков, у тому числі і Алексію ІІ”.

На фото: До Константинопольського патріарха, попри те, що він називається Вселенським, апелюють як до авторитета. Бо він є історично першим.

Олеся ПАСТЕРНАК
Джерело: «Високий замок», ttp://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=66664






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
21:20
19-Лис-2024
Книги про українських націоналістів презентували в Чернігові
18 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії т
Усі новини