реклама партнерів:
Головна » Не пустити Україну в НАТО – ідея фікс нового глобального плану Кремля

Не пустити Україну в НАТО – ідея фікс нового глобального плану Кремля


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Прага – Європейські газети продовжують розмірковувати, що стоїть за російськими пропозиціям про нову систему глобальної безпеки і приходять до висновку, що Росія, насамперед, боїться втратити свій стратегічний простір. За цим, на думку багатьох оглядачів, панічний страх перед вступом до НАТО України й Грузії. Але що може запропонувати Росія Європі і світові дійсно нового у плані безпеки, окрім «газового шантажу», запитує чимало видань.
Німецька «Гандельсблатт» вважає, що поки в Берліні та Брюсселі не можуть розгадати хоча б у загальних деталях, що стоїть за новими пропозиціями Росії в галузі глобальної безпеки. Але, як зауважує ця газета, зрозуміло одне: «Росія хоче будь-що запобігти запланованому розширенню НАТО на Україну і Грузію». Тобто, робить висновок «Гандельсблатт», Кремль хотів би послабити існуючі механізми безпеки на кшталт НАТО і ОБСЄ, але «альтернативи його поки що розпливчасті». Це німецьке видання також зауважує, що «для США НАТО давно вже не таке важливе, як про це мовиться». І далі наголошує, що «радники обох кандидатів у президенти Сполучених Штатів вже давно замислилися над створенням нової структури, щось на зразок «Ліги демократій», в яку повинні увійти всі країни НАТО, але де немає місця Росії чи Китаю». Біда лише у тому, зауважує «Гандельсблатт», що в Європі «замість того, щоб спільно і безапеляційно замислитися над майбутнім європейської безпеки, більшість держав Євросоюзу усамітнилися в національних кімнатках».

Російська газета «Московскій космсомолєц» оприлюднила інтерв’ю добре відомого українцям депутата Держдуми Костянтина Затуліна, який тут, як буддист мантру, твердить: «У новому договорі між Україною і Росією має бути обов’язково пункт про позаблоковій статус обох країн». Тимчасово «нев’їзний» в Україну депутат також нагадує, що з 1 жовтня 2008 року треба «визначитися з продовженням Великого договору з Україною» і, на думку російського політика, «продовжити цей договір неможливо, бо Україна порушує його своїм прагненням до НАТО». У цьому ж інтерв’ю Затулін підказує, як захистити російський Чорноморський флот і Севастополь: треба «долю ЧФ і Севастополя пов’язувати з іншими питаннями, як, наприклад, ціна на газ». Депутат російської Думи наголошував у цьому інтерв’ю кілька разів, що необхідно будь-якою ціною закрити Україні дорогу до НАТО. Але застосувати якісь інші аргументи щодо «непокірної України», окрім залякування і «ціни на газ», у цьому інтерв’ю Затулін не зміг.

Василь Зілгалов
На фото: АнтиНАТОвський пікет про-російських сил у Одесі, 14 липня 2008 р.
Джерело: «Радіо Свобода», http://www.radiosvoboda.org/content/Article/1187664.html






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини