Донецький художній музей показує українське бачення ікони
Експозиція вже побувала в Києві, Сумах, Луганську та інших містах України. Для донеччан роботи художника стали цікавою новинкою, адже тематика картин й техніка виконання на склі в східній Україні майже позабуті. На думку працівників музею, задля виставки був обраний не дуже вдалий час, бо через літню відпустку багато донеччан не познайомляться з творчістю Ковальчука. Втім, ті, що приходять, виставкою задоволені.
Виставка присвячена 1020-річчю Хрещення Київської Русі, але самі ікони на склі ніколи церквою не визнавалися. «Роботи більше належать до народної творчості, так званий народний примітив, - відзначає науковий співробітник музею Ольга Бондаренко. – Це суто українське бароко з його яскравими кольорами та крупними формами».
Роботи Ковальчука дійсно є відображенням давніх традицій, пов’язаних з народними легендами, біблійними переказами, віруваннями. Тут цікаве саме українське розуміння ікони, відчуття українського менталітету. Може, тому й назва виставки «Образ життя» - тобто образ життя народу, його бачення світу. Нагадаємо, що ця унікальна виставка працює до 28 серпня.
Автор: Оля Голубєва
Джерело: http://www.ngo.donetsk.ua/donsociety/2579