реклама партнерів:
Головна » «Українська душа» в уяві італійського історика

«Українська душа» в уяві італійського історика


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Відходять у минуле стереотипи, через які українських трудових мігрантів у Західній Європі вважали виключно дешевою робочою силою. Чимдалі частіше сумлінна праця українців, їхнє життя за кордоном надихають місцевих майстрів пера до написання літературних творів, створення документальних та художніх кінострічок про Україну. Так новий роман під заголовком «Українська душа» вийшов друком у Римі, його автор – італійський історик Енріко Фраті.
Зацікавленість Східною Європою з’явилася наприкінці 1960-х років. 16-річний юнак Енріко, захоплений комуністичними ідеями, відвідав Югославію та Угорщину. Подорож, як він зараз пригадує, відкрила йому очі на жахливу комуністичну реальність у європейських країнах, котрі перебували під впливом радянського режиму.

Появу художньої оповіді про Україну Енріко Фраті пояснює бажанням розповісти співвітчизникам дещо більше про колишню імперію СРСР через життя конкретної особи – української заробітчанки зі Львова Людмили Вікторії. Це образ збірний, наголошує автор, адже завдяки спілкуванню з багатьма жінками йому вдалося пізнати українську натуру і характер самої нації.

«Йдеться про Україну, яку я пізнав з розповідей українців в Італії»

Енріко Фраті розповів: «В основі роману — історія української дівчини, йдеться про Україну, яку я пізнав з розповідей українців в Італії. На мою думку, ці люди зі щирими людськими цінностями найкраще представляють образ , багатостраждальної батьківщини, котра спромоглася позбутися кайданів радянської імперії і розвивається у демократичному напрямку. Це і є сенс «української душі»: Україна некомуністична, вільна від Радянської Росії, відновлює власну самоідентичність і розбудовує незалежну демократичну державу».

Сюжет роману охоплює події в Україні від 1968 року до Помаранчевої революції 2004 року. Але спогади головної героїні, її родини розповідають читачам і про проголошення УНР, про штучно організований Голодомор і табори ГУЛАГу. Про деякі ці факти можна прочитати у підручниках з історії, продовжує автор, однак справжню реальність допомагає збагнути конкретна людська історія.

Скажімо, у свідомості італійського читача падіння Берлінського муру, розпад Радянського Союзу принесли свободу і визволення народам Східної Європи. Але разом з тим багато труднощів на шляху розвитку нових демократичних держав. Один із прикладів: численний потік українських іммігрантів за кордон на заробітки, і героїня роману – одна з них.

«Українська жінка постає особою із сильним характером»

Книжка Енріко Фраті привертає увагу і до ролі українських іммігранток в італійському суспільстві, допомагає краще зрозуміти душу окремої жінки. Адже окрім обов’язків хатньої робітниці чи доглядальниці над нею щоденно тяжіє турбота і відчуття провини перед залишеними вдома дітьми.

Феномен українського жіноцтва доволі часто обговорюють і на сторінках італійської преси.

«Певно, така зацікавленість пов’язана зі стереотипами, що існують в італійському суспільстві, – каже Енріко Фраті, – Український чоловік завжди сприймався таким, що покірно реагував на комуністичну дійсність, частенько заглядав у чарку і мало піклувався про поліпшення ситуації. Натомість українська жінка, може я помиляюся, але для нас вона постає особою із сильним характером, котра прагне виділитися із натовпу. Такий образ сильної жінки приваблює».

Наталка Кудрик
Джерело: «Радіо Свобода», http://www.radiosvoboda.org/content/Article/1188461.html






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини