реклама партнерів:
Головна » Президент Франції узгодив врегулювання конфлікту у Грузії

Президент Франції узгодив врегулювання конфлікту у Грузії


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що він відверто обговорив з російським президентом Дмітрієм Медвєдєвим всі аспекти ситуації в Грузії.
Він сказав, що вони погодилися на необхідність міжнародних переговорів про майбутній статус двох грузинських сепаратистських регіонів.
Президенти Росії пан Медвєдєв сказав, що разом з французьким президентом досягнуто домовленостей по врегулюванню конфлікту у Південній Осетії на основі шести принципів.
Вони передбачають не застосовування сили, остаточне припинення всіх воєнних дій, вільний доступ до гуманітарної допомоги.
На прес-конференції за підсумками переговорів президент Саркозі сказав, що серед головних умов - збройні сили Грузії повертаються до місць постійної дислокації, а збройні сили Росії виводяться на лінію, яка передувала початку бойових дій.
Російський президент сказав, що один з принципів - початок міжнародного обговорення майбутнього статусу Південної Осетіїі і Абхазії і шляхів забезпечення їх міцної безпеки.
Президент республіки Північна Осетія, яка є частиною Росії, Таймураз Мамсуров виключив ідею створення незалежної держави Осетія.
«У нас немає амбіції створювати бодай-якусь власну державу, а потім входити з кимось у якісь угоди. Все абсолютно очевидно. Ми є частиною Росії. Це питання вирішили наші предки».

Медведєв: військову операцію у Грузії завершено
Офіс російського президента повідомив Бі-Бі-Сі, що "військову операцію у Грузії завершено".
Перший канал російського телебачення, як передають, поширив заяву президента Російської Федерації Дмітрія Медведєва, в якій йдеться, що Росія вирішила припинити операцію "з примусу, як сказано, Грузії до миру".
Дмітрій Медведєв, сказав, що "прийняв рішення припинити операцію, за його словами, "з примусу агресора до миру».
Російський президент відзначив, що цілі операції досягнуто, а грузинські війська, як він сказав, - "дезорганізовано.
Міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров заявив, що Росія зацікавлена лише у відновленні миру і гарантуванні безпеки південно-осетинського народу:
"Ми не переслідуємо ніяких інших цілей, ніж по відновленню миру і забезпечення умов спокійного, нормального життя південно-осетинського народу".

"Ми перемогли" - мітинг у Тбілісі
Керівник грузинського уряду заявив, що Тбілісі прагне побачити реальне підтвердження припинення військових операцій з боку Росії.
Президент Міхаіл Саакашвілі закликав парламент зібратися на надзвичайну сесію за цих обставин, а громадян країни вийти на мітинг у центрі столиці під гаслом: "Ми перемогли!".
Більше п’ятдесяти тисяч людей зібралися у центрі Тбілісі, де промовляли провідні політики країни.
Тисячі учасників зібрання вимахували грузинськими біло-червоними прапорами біля будівлі парламенту, де промовляв президент Саакашвілі.
Грузинський президент заявив про вихід Грузії зі Співдружності незалежних держав і закликав це зробити інші країни.
"Ми прийняли рішення, що Грузія виходить з СНД... Ми закликаємо Україну й інші країни залишити організацію Співдружності Незалежних Держав, де домінуючу роль виконує Росія".
Він назвав "окупаційними" російські війська, які перебувають в Абхазії та в Південній Осетії.
Людям роздавали футболки з написом: "Ми разом, ми єдині."
Одразу після оголошення Росією про припинення бойових дій кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що бачив як три бойові вертолети бомбардували цілі поблизу грузинського міста Ґорі.
Він каже, що зараз не зрозуміло, чи це були російські, чи грузинські вертолети.
Грузія каже, що відвела свої сили до столиці - Тбілісі.
В іншому регіоні Грузії, який домагається відокремлення, в Абхазії сепаратистські сили кажуть, що ведуть інтенсивні операції проти грузинського війська в Кодорській ущелині.
Зранку, у Грузинському місті Ґорі сьогодні чули спорадичну артилерійську перестрілку.
Напередодні, Москва заявила, що її сили здійснили напад на грузинське місто Сенакі, аби знищити військову базу. Пізніше росіяни, повідомили, що вони залишили місто.
Заступник міністра закордонних справ Грузії Ґіґа Бокерія сказав Бі-Бі-Сі, що Грузію фактично розділено на дві частини і російські сили захопили головний автошлях, який сполучає Ґорі з Тбілісі.
Міністерство оборони Росії каже, що прагне запобігти грузинським силам перегрупуватися з метою нових нападів на Південну Осетію.
Грузія каже, що відвела свої сили до столиці - Тбілісі.

Міжнародні дипломатичні зусилля
Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер звинуватив росіян у застосуванні надмірної сили та порушенні суверенітету Грузії.
Засідання НАТО за участі грузинського посла завершилося заявою пана Схефера, що рішення Росії зупинити наступ її сил на Грузію є недостатнім і сторони повинні повернутися до ситуації 6 серпня.
Тобто, Росіян закликають вивести свої війська із зайнятих територій Грузії.
Яаап де Хооп Схефер також заявив, що останній конфлікт не вплине на процес вступу Грузії до НАТО.
Тим часом міністр закордонних справ Росії Серґей Лавров, повторюючи, що Росія не має на меті повалити уряд в Грузії, сказав, що Москва не хоче мати справ з президентом Саакашвілі.
Раніше, президент Буш, промовляючи на галявині біля Білого Дому, різко засудив дії Росії в Грузії і знову закликав Москву поважати територіальну цілісність та суверенітет Грузії і вивести свої війська.
Він сказав, що були підстави припускати, що Москва можливо намагається повалити демократично-обраний уряд у Грузії.
Він також сказав, що російські дії наражають на небезпеку відносини зі Сполученими Штатами та Європою:
"Росія вторглась на територію сусідньої суверенної держави і погрожує демократичному урядові, який обрав її нарад. Такі дії є неприпустимими у 21 столітті. Такі дії суттєво погіршили імідж і позицію Росії у світі і вони наражають на небезпеку російські відносини зі Сполученими Штатами та Європою."
Російський посол до ООН Віталій Чуркін сказав журналістам у Нью Йорку, що Москва не має намірів повалати президента Саакашвілі, але він визнав, що не знає, яким чином Росія може працювати з ним.
"Це не наші наміри спробувати повалити пана Саакашвілі. Це повинні вирішувати грузини. Саме вони обирають своє керівництво. Але ми не робимо таємниці з того факту, що ми, в Росії, не знаємо, яким чином ми можемо з ним працювати через те, що він зробив у Південній Осетії, через те, що він постійно порушує обіцянки, які давав південно-осетинцям та абхазам. Ми з цього не робимо таємницю."

Джерело: http://www.bbc.co.uk/ukrainian






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини