Москва повідомляє про ''відведення'' війська з Грузії
''Згідно з мирною угодою Росія почала сьогодні відведення своїх миротворчих військ і додаткових сил, які перебувають на території особливого контролю на терторії Південної Осетії. Росія успішно провела операцію спрямовану на припинення грузинської агресії проти Південної Осетії, і сьогодні, з наказу чільного комнадувача ми завершуємо цю місію''.
Командувачі кажуть, що виведення не буде швидким процесом.
Російські війська все ще перебувають глибоко на території Грузії в день, коли було обіцяне їхнє виведення.
Ознак виведення російських військ на дорозі з Горі до Тбілісі у понеділок ввечері не було.
Бі-Бі-Сі бачила 5 російських бронетранспортерів, які рухалися у напрямку до грузинської столиці, на борту кожної машини було понад десять службовців. В Ігуеті, що в тридцяти п’яти кілометрах від столиці російські військові автомашини і далі контролюють дорогу у напрямку на північ і захід.
У Горі російські сили перешкодили журналістам у спробах увійти до міста. Москва каже, що відведення військ триває, але з цим це твердженням не згодні грузинські власті.
Александр Ломая, секретар Грузинської ради національної безпеки сказав в інтерв’ю Бі-Бі-Сі, що не бачив жодних ознак того, аби російські війська залишали грузинську територію.
Російський президент Дмітрій Медвєдєв погодився почати виводити військо сьогодні, однак, коли саме - не уточнив.
Росія обіцяє захищати своїх миротворців і далі
Тим часом, президент Росії Дмітрій Медвєдєв пообіцяв захищати російських громадян у Грузії від будь-якої агресії.
Президент, коментуючи події у Південній Осетії, сказав, що будь-хто, хто чинитиме напади на громадян Росії чи миротворців стане об’єктом жорсткої відповіді.
"Я сподіваюся, вам абсолютно очевидно, що будь-хто, хто намагатиметься убивати наших громадян буде покараний, якщо хтось думає, що зможе убивати наших солдатів, які є миротворцями, то ми ніколи цього не дозволимо. Ми не хочемо спричиняти напруження міжнародної ситуації, але нашу державу повинні поважати, так само, як наші цінності. Миротворчі сили було застосовано, аби наші рішення лишалися в силі. Ми прагнемо допомагати не лише російським громадянам, але і тим, хто опинився у складній ситуації.
Росія стверджує, що має право лишати своїх миротворців у буферній зоні довкола Південної Осетії.
Один з провідних західних дипломатів, який бере участь у врегулюванні довкола Південної Осетії - колишній посол США до ООН Ричард Холбрук, викрив приховані російські мотиви:
"Росіяни самі спричинили цю ситуацію, вони вторглися на територію сусіда, вони провокували грузин протягом двох років, відрізали усі комунікації, викидали грузин з Росії, і нарешті дозволили південним осетинам нападати на грузинські селища в Осетії".
Джерело: http://www.bbc.co.uk/ukrainian