Ющенко нагадав американцям про НАТО
Під час зустрічі з американськими сенаторами Джо Ліберманом і Ліндсі Гремом, які відвідують Україну на шляху до Грузії як особисті представники республіканського кандидата в президенти Джона МакКейна, йшлося, зокрема, про євроатлантичні устремління Києва в контексті грузинських подій.
Віктор Ющенко сказав, що конфлікт довів, що модель колективної безпеки є найкращою відповіддю на забезпечення гарантій національної безпеки і підкреслив, що для Києва стратегічно важливі відносини зі США, Євросоюзом, Північно-Атлантичним блоком і Росією.
Під час спільної з Президентом Румунії прес-конференції Президент України також заявив, що Україна виконуватиме угоду, якою передбачено перебування російського Чорноморського флоту РФ на її території до 2017 року, який би дискомфорт, за його словами, не привносило те, що флот брав участь у конфлікті на Кавказі.
Президент Бесеску висловився за те, щоб на грудневій зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО Україна і Грузія отримали ПДЧ для того, щоб почати готуватися до вступу в Альянс.
Чи допоможе НАТО Грузії?
Перший командувач Військово-морських сил України, представник Української народної партії Борис Кожин заявляє, що якщо керівництво Грузії офіційно звернеться до керівництва НАТО з проханням захистити власне узбережжя, бойові кораблі Альянсу мають повне право взяти під свій контроль територіальні води Грузії.
Так адмірал прореагував на заяву заступника начальника Генштабу Російської Федерації Анатолія Ноговіцина, що до кінця серпня цього року в акваторію Чорного моря заплановане введення бойових кораблів США, Канади та Польщі:
«НАТОвці не лише можуть зайти в територіальні води Грузії, вони зобов’язані врятувати грузин від свавілля російських моряків”.
На його думку, «дії росіян у Поті, які затримали працівників грузинської берегової охорони, що повернулися на раніше залишені позиції згідно з домовленостями про припинення вогню, підрив катера берегової охорони та десантного корабля ВМС Грузії, можна назвати лише одним словом – піратство».
«Кораблі НАТО повинні відновити в акваторії Чорного моря дію міжнародного морського права, а винні у конфлікті мають відповідати перед трибуналом у Гаазі за піратство у міжнародних та внутрішніх водах незалежної держави», – вважає Борис Кожин.
Напередодні, заступник начальника Генштабу РФ генерал-полковник Анатолій Ноговіцин заявив, що військові кораблі західних країн увійдуть в акваторію Чорного моря до кінця серпня.
Він зауважив, що, згідно з отриманими російською розвідкою даними, рухаються кораблі США, Канади і Польщі. Генерал також сказав, що власні збройні сили посиленими темпами нарощує і відновлює Грузія.
Ці заходи, на переконання Анатолія Ноговіцина, вживаються з метою підготовки до проведення проти російських військових диверсійних акцій.
Джерело: http://www.bbc.co.uk/ukrainian