Хмельниччина. Тризуб склали з... 662064 копійок!
Представник Книги рекордів України, заслужений діяч культури Віталій Іваницький, посвідчив: це унікальне досягнення!
На майдані біля міської ради згуртувалися сотні мешканців та гостей Нетішина – кожен хотів долучитися до благородної справи. На бруківці окреслили обриси 8-метрового герба (символ 8-річного існування України у третьому тисячолітті). Товщина ліній, по яких мали викладати монети, сягала 30 сантиметрів, загальна довжина становила 46 метрів 30 сантиметрів. Однак учасники акції буквально засипали Тризуб монетами по усій площі!
– Я й не сподівався, що стільки людей відгукнеться, – зізнається автор ідеї й організатор дійства, кореспондент газети Хмельницької атомної електростанції «Перспектива» Олександр Шустерук. – І дорослі, і діти викладали лінію за лінією. Малеча приносила зі собою скарбнички й щедро висипала увесь вміст, долучаючись до благородної справи. А ровесниця незалежності Олеся Манько пожертвувала пляшку
з-під шампанського, повну
10-копійчаних монет (до слова, це понад 300 гривень! – Авт.).
Дівчина збирала гроші собі на подарунок, але історія 15-річного Саші Турчака, юного мешканця Нетішина, настільки зворушила, що дівчина вирішила – йому кошти значно потрібніші! Адже акція організовувалася передусім як благодійна. Гроші, що їх жертвували люди, були адресною допомогою Олександрові. Юнак хворіє на рідкісну недугу (має проблеми з лімфатичною системою) і давно через це пересувається на милицях. Щодня на лікування Сашка мама витрачає до 260 гривень! За місяць набігає непосильна для їхнього сімейного бюджету сума, тож кожна копійка у буквальному сенсі – на вагу золота.
Працівники Нетішинського відділення Укрексімбанку люб’язно погодилися порахувати зібрані кошти. Довелося добре попітніти, щоб посортувати копійки різного номіналу, а потім їх полічити. Сума вийшла чималенька – 662064 копійки!
Окрім українських монет, у Тризубі знайшли також румунські та російські. Вони стали експонатами місцевого краєзнавчого музею.
Наталія КРАВЧУК
Джерело: «Високий замок», http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=67373