Кремль не визнає вимоги Києва до Чорноморського флоту
Про це Дмітрій Медведєв заявив сьогодні в Душанбе:
"Проблему флоту потрібно вирішувати на підставі двох юридичних фактів. Перший факт - це укладення спеціальної угоди про флот".
Президент РФ наголосив, що будь-яка міжнародна угода має більшу силу, ніж укази місцевої влади:
"По-друге, Чорноморський флот є інтегрованою частиною російських Збройних сил, які підкоряються Верховному головнокомандувачеві. Все інше - це емоції, я їх не хочу коментувати".
13 серпня 2008 року, після того, як кораблі ЧФ РФ вирушили в зону грузино-південноосетинського конфлікту, Президент України Віктор Ющенко затвердив порядок перетину державного кордону України військовослужбовцями, військовими кораблями та літаками Чорноморського флоту Російської Федерації, які перебувають на території України.
Порядок, серед іншого, визначає, що для перетину кордону України військовими кораблями або літаками ЧФ РФ командування флоту не пізніше як за 72 години посилає через штаб ВМС Збройних сил України в Генштаб ЗСУ відповідне повідомлення.
27 серпня український уряд ухвалив детальну процедуру надання необхідної інформації російським флотом.
Росія посилила контроль над об'єктами навігації в Україні
Підрозділи Чорноморського флоту Росії взяли під посилену охорону об’єкти навігації на території Південної України, які Київ вважає мають належати українській стороні.
Помічник командувача ЧФ – Ігор Дигало повідомив, що російський флот не визнає юрисдикції української влади на ці об’єкти:
“Рішення місцевих судових органів України не мають юридичної сили стосовно об'єктів Чорноморського флоту Росії, а спроби порушити роботу цих об’єктів з боку громадських організацій створюють додаткову напруженість в регіоні».
За словами пана Дигало, російська сторона отримала «інформацію про плановані провокації з боку судових органів та громадських організацій України».
Київ веде безрезультатні переговори з Кремлем про повернення об’єктів навігації Україні, оскільки саме Україна несе відповідальність за безпеку руху суден у своїх територіальних водах.
Джерело: http://www.bbc.co.uk/ukrainian