реклама партнерів:
Головна » 2008 » Вересень » 6 » У Чернігові відбулася наукова конференція «Другі Шрагівські читання»

У Чернігові відбулася наукова конференція «Другі Шрагівські читання»


2008 » Вересень » 6
Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
В літературно-меморіальному музеї-заповіднику імені М.М. Коцюбинського відбулася наукова конференція «Другі Шрагівські читання».
Участь у науковому форумі, присвяченому життю та діяльності уродженця Седнева, відомого громадського і політичного діяча, члена Української Центральної Ради, чернігівського адвоката Іллі Людвиговича Шрага, взяв заступник голови обласної ради Олег Обушний. Звертаючись до учасників читань, він висловив надію, що такі читання стануть традиційними.
—Треба, аби всі знали про таких людей, які присвятили своє життя Українському народу, своїй державі, незалежно від того чи вона знаходилася в складі Російської імперії, чи вже стала суверенною країною. На Чернігівщині дуже багато постатей, про яких не знає ні молодь, ні люди більш зрілого віку. Наприклад, Пилип Морачевський, який вперше переклав Біблію на українську мову та загалом багато зробив для розвитку української науки, а народився він у Шестовиці, що в Чернігівському районі. На жаль, жителі села не знають про свого славного земляка.
Ілля Шраг, який народився у Седневі і фактично все своє життя присвятив Чернігівщині, захисту селян, представляв Чернігівщину та українську фракцію в І Державній Думі. Він багато зробив, але часто про таких людей, як Ілля Шраг, дізнаємося вже після їх смерті. На жаль, 150-річний ювілей Іллі Шрага, не був вшанований. Але було б добре, щоб про таких людей знали, їх пам’ятали, вчилися у них будувати Українську державу, — сказав заступник голови обласної ради.
Учасникам «Других Шрагівських читань», в яких взяли участь як краєзнавці та провідні чернігівські науковці, так і київські дослідники, було представлено книгу кандидата історичних наук, доцента кафедри історії та археології України ЧДПУ імені Т.Г. Шевченка Тамари Демченко «Батько Шраг».
На конференції розглянуто цілу низку питань, пов’язаних із дослідженням маловідомих фактів життя та діяльності Іллі Шрага, а також функціонуванням системи місцевого самоврядування та самоуправління Чернігівської губернії другої половини XІX — XXст.
Доктор історичних наук, професор, провідний співробітник Інституту археографії ім. М.С. Грушевського НАН України Надія Миронець поділилася дослідженнями «Ілля Шраг у листуванні», а кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту археографії ім. М.С. Грушевського НАН України Інна Старовойтенко у своєму виступі акцентувала увагу на матеріалах про Чернігівщину на сторінках газети «Рада»(1906-1914) та в кореспонденціях Іллі Шрага. Окрім цього, чернігівські науковці представили ряд власних цікавих доповідей. Зокрема, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та археології України ЧДПУ імені Т.Г. Шевченка Олександр Рахно виступив із доповіддю «Олександр Русов і Ілля Шраг: маловідомі факти спільної громадської діяльності», кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії ЧДПУ імені Т.Г. Шевченка Алла Ващенко розповіла про юридичний статус земських гласних, голів та членів земських управ, оскільки Ілля Шраг неодноразово обирався гласним повітового та губернського земств, чернігівської міської думи.
Організаторами цьогорічного наукового заходу, на якому було представлено цілу низку цікавих наукових доповідей, виступили літературно-меморіальний музей-заповідник М.М. Коцюбинського та Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка за сприянням Українського інституту національної пам’яті, а також облдержадміністрації та обласної ради.

Джерело: Відділ інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради, www.chernihiv-oblrada.gov.ua

На фото Олександра Майшева - Тамара Павлівна Демченко.

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

17:48
14-Трав-2021
Семенченка визнали винним в терористичному акті – обстрілі телеканалу «112»
Служба безпеки України розкрила вчинення терористичного акту, а саме обстрілу ТОВ «Ін
14:17
11-Трав-2021
Застереження щодо невідомих могил
Приводом до застереження стала публікація під назвою
18:13
10-Трав-2021
За 14-ма загиблими Захисниками України у квітні помолилися у Чернігові
10 травня в Чернігові у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерин
21:52
08-Трав-2021
Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас
Нещодавно у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту нац
17:59
08-Трав-2021
Відверта розмова у Чернігові про патріотизм і псевдопатріотизм

5 травня у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту н

14:44
07-Трав-2021
Викрадення, катування і розбій: на Чернігівщині силовики затримали озброєну банду рекетирів (відео)
СБУ припинила діяльність міжрегіонального злочинного угруповання, учасники якого прич
10:51
07-Трав-2021
Роль церков в україно-російському протистоянні та забута суть релігії і віри
У своїй гібридній війні проти України та її державності, Росія зробила високу ставку
08:31
07-Трав-2021
Обережно, кліщі! Покрокова інструкція як не зіпсувати собі травневі свята
Вже підготувалися до відпочинку на природі на травневі свята? А до зустрічі з небажан
12:10
06-Трав-2021
Національний заповідник «Чернігів стародавній» відновлює екскурсійну діяльність
З 6 травня відновлюється екскурсійна діяльність на всіх музейних об’єктах Національно
11:53
05-Трав-2021
Здоровий глузд чи «пабєдобєсіє»: російський актор відверто засудив «святкування» 9 травня в Росії
Російський актор Павєл Майков, більш відомий як герой російського кримінального серіа
Усі новини