Європейський союз обіцяє Україні асоціацію, але не членство
Така заява пролунала за наслідками самміту Україна-ЄС, який відбувся сьогодні в Парижі.
Український президент Віктор Ющенко назвав великим досягненням те, що нова угода про посилену співпрацю між Україною і ЄС, яка буде підписана в другій половині наступного року, матиме назву угода про асоціацію.
Президент України Віктор Ющенко вважає, що угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом буде підписана у другому півріччі 2009 року.
Про це він заявив на спільній прес-конференції з Президентом Франції Ніколя Саркозі та головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу сьогодні у Парижі.
Саркозі про широко закриті двері до ЄС
Європейський Союз вважає, що Угода про асоціацію з Україною «не закриває жодного шляху (до ЄС), так само як і не відкриває жодного шляху», заявив Президент Франції Ніколя Саркозі сьогодні у Парижі на прес-конференції за підсумками 12-го саміту Україна-ЄС.
Відповідаючи на запитання журналістів, Ніколя Саркозі заначив, що Євросоюз таким рішенням хотів ще раз підкреслити спільність цінностей з Україною, спільність історії.
За словами Президента Франції, що головує у Євросоюзі, ЄС “не дав мені права приймати інших рішень чи проголошувати інших заяв”.
У самміті брали також участь президент Європейської комісії Жозе Мануель Барозу і верховний уповноважений із зовнішньої політики ЄС Хав’єр Солана.
Всі три очільники ЄС прибули до Парижа після дипломатичної місії до Москви і Тбілісі в понеділок.
Президент Франції Ніколя Саркозі, який зараз головує у ЄС, відзначив спільність позицій України і Європи щодо конфлікту на Кавказі.
Надії та розчарування Києва
Паризька кореспондентка Бі-Бі-Сі Ема Джейн Кербі повідомляє, що Київ може бути розчарований через обережність лідерів ЄС:
"На тлі російської операції в Грузії Україна прагне отримати якомога більше ґарантій від своїх партнерів у ЄС, що в майбутньому їй запропонують повне членство в організації.
Однак дипломати визнають, що докладають зараз максимальних зусиль, щоби не дратувати російських лідерів. Москва була обурена заявою про те, що Київ і Тбілісі будуть у майбутньому членами НАТО, і багато аналітиків вважають саме це причиною російського втручання в Грузії.
І тепер багато хто побоюється, що чітка пропозиція майбутнього членства України у ЄС може спонукати Москву до спроб розколоти Україну. Київ неминуче буде розчарований і наполягатиме, що чіткий сигнал про членство сприяв би реформам в Україні.
Але лідери ЄС обережні. Їх непокоїть не лише нестійкий політичний клімат в Україні, а й зменшення громадської підтримки ідеї розширення ЄС. Багато європейців вважають, що блок розширився надто далеко і надто швидко. Цей самміт може запропонувати Києву перспективу щільніших зв’язків з ЄС, але він і близько не обіцятиме жодного членства".
Джерело: http://www.bbc.co.uk/ukrainian