Рівненщина. Президент надав національного статусу заповіднику, до якого входить духовно-меморіальний комплекс «Козацькі Могили»
В Указі наголошується, що історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви» отримав статус національного за вагомий внесок у справу збереження об'єктів, що становлять особливу історичну, наукову і культурну цінність, за його роль у формуванні історичної свідомості Українського народу.
Територія заповідника, який було створено у 1967 році й розміщено у спорудах колишнього Свято-Георгіївського монастиря, закритого радянською владою у 1962 році, займає більше 150 га. Сюди входить відомий на весь світ духовно-меморіальний комплекс «Козацькі Могили» з храмом-пам’ятником св. великомученика Георгія, музейна експозиція, поле битви під Берестечком та історичні об’єкти, пов’язані з подіями національно-визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького (1651-1654 рр.).
У 2002 році в історичних монастирських приміщеннях відродив свою діяльність Свято-Георгіївський чоловічий монастир УПЦ КП на Козацьких Могилах.
За повідомленням прес-служби цього монастиря, братія монастиря сподівається, що новий статус заповідника буде допомагати вирішувати існуючі проблеми «Козацьких Могил», у тому числі – будівництво нового приміщення для музею та повернення братії монастиря історичної території обителі.
«Думаю, що це перший крок до здійснення тих задумів стосовно «Козацьких Могил», про які ми говорили з Віктором Ющенком ще у 2003 році», – сказав намісник монастиря архимандрит Олексій, дізнавшись про указ Президента.
Зараз братія монастиря завершує розробку робочого плану розвитку обителі на наступні роки, у якому враховано відновлення всіх втрачених об’єктів та побудову споруд, які не були збудовані у свій час через військові дії ще Першої світової війни – це монастирська дзвіниця, кам’яний мур навколо всього монастирського комплексу, готель та архиєрейські покої. План буде представлено службам Міністерства культури та туризму для врахування при розробці й затвердження генерального плану розвитку національного заповідника «Поле Берестецької битви».
Джерело: РІСУ, http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;24548/