реклама партнерів:
Головна » 2008 » Вересень » 13 » З нагоди відкриття Будинку Митрополита Національного заповідника "Софія Київська" в ньому відкрито виставку скульптури з колекції Лувра

З нагоди відкриття Будинку Митрополита Національного заповідника "Софія Київська" в ньому відкрито виставку скульптури з колекції Лувра


2008 » Вересень » 13
Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Визначну архітектурну пам'ятку ХVIII століття - Будинок Митрополита Національного заповідника "Софія Київська" відкрито 12 вересня після реставрації, - повідомляє УКРІНФОРМ.
"Завдяки Благодійному фонду "Розвиток України" ми з нашим партнером "Софією Київською" почали співробітництво з відбудови та реставрації Будинку Митрополита наприкінці 2005 року. І сьогодні, менш ніж через 3 роки, це завдання успішно виконане", - зазначив сьогодні на прес-конференції з нагоди відкриття директор Благодійного фонду "Розвиток України" Анатолій Заболотний. Він наголосив на тому, що свій вибір Благодійний фонд "Розвиток України" на користь "Софії Київської" зробив через її історичне, культурне значення для України, виділивши понад 30 млн грн на реставрацію і відновлення.
"Для нас дуже важливо і те, що в Україні за останні роки це практично єдиний приклад, коли за меценатські кошти було відреставровано об'єкт подібного масштабу - від нуля, від самісінького фундаменту, до повного його завершення", - сказав Анатолій Заболотний. За його словами, для Фонду Ріната Ахметова не менш важливо і те, щоб пам'ятник почав жити своїм життям. Сьогодні у стінах Софії, в Будинку Митрополита, відкривається унікальна виставка - на запрошення заповідника "Софія Київська" і за допомогою Благодійного фонду Р. Ахметова "Розвиток України" та посольства Франції в Україні Лувр привіз виставку "Аполлон у кузні Вулкана", бронзові скульптури з колекції Людовіка XIV з музею Лувр. Це зібрання презентоване за межами Франції вперше.
Як зазначила генеральний директор Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська, сьогодні "Софія Київська" розпочинає новий проект - "Найкращі скарби світових музеїв на території Святої Софії", і виставка з Лувру стане її першою експозицією. За словами Нелі Куковальської, в Будинку Митрополита буде створений перший в Україні Музей історії архітектури, тут також відбуватимуться події державницького значення.
Генеральний директор подякувала Президенту України, завдяки ініціативі та указу якого було розпочато роботу по відтворенню "Софії Київської" як загальнодержавного та духовного центру. Неля Куковальська подякувала фонду "Розвиток України" і особисто Рінату Ахметову, а також великій армії реставраторів, художників, архітекторів, археологів, будівельників - тут працювало 25 субпідрядних організацій - за повернену пам'ятку,
Як зазначив на прес-конференції президент - генеральний директор музею Лувр Анрі Лоуретт, Лувр зацікавлений у співпраці з Україною. "Мені приємно, що ця співпраця розпочнеться на території "Софії Київської", - наголосив він. Директор Лувру також розповів, що вже на 2010 рік у Франції в Луврі заплановано представити світовій громадськості виставку, присвячену мистецтву слов'янського світу, експонати до якої надійдуть з України. А у 2010 році в Луврі відбудеться ще одна виставка, присвячена славетному українському скульптуру Іоанну Пінзелю.
Як ішлося на прес-конференції, організаційна вартість виставки - 800 тис. грн, страхова вартість - 236 тис. грн, вартість самої виставки, що складається з 17 скульптурних композицій, - 15 млн євро, але всі експонати було надано Лувром безкоштовно. Анатолій Заболотний зазначив, що ми зарезервували також окрему суму, щоб у наступному році в "Софії Київській" проходили подібні виставки.
Як розповів Анатолій Заболотний, виставка триватиме 3 місяці - з 12 вересня по 13 грудня 2008 року, причому відвідувачі не лише отримають змогу побачити саму виставку та оглянути інтер'єри відреставрованого Будинку Митрополита, а ще й фінансово підтримати "Софію Київську" і допомогти її подальшому розвитку. Адже на кожні 5 грн вартості вхідного квитка на виставку Благодійний фонд "Розвиток України" надасть заповіднику ще 5 грн як грант від Фонду.
А. Заболотний розповів і про подальші плани Благодійного фонду "Розвиток України". Так, в рамках стратегії Фонду за програмою "Культурна спадщина" вже виділено 15 млн грн на реставрацію Музею народної архітектури і побуту в Пирогово.

Джерело: Валентина Пащенко – УКРІНФОРМ, http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=731721

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

22:41
14-Чер-2021
В НАТО оголосили, що Україна отримає членство через ПДЧ
Лідери НАТО схвалили комюніке за підсумками брюссельського саміту Альянсу.
Коп
16:12
14-Чер-2021
Уламки імперії: як випускники російської розвідшколи псують авторитет своїх «дідів»
З кожним роком секретні операції спецпідрозділів Росії стають все більш відомими. Іст
20:48
12-Чер-2021
Нові два українських видання про країни Африки
Навесні 2021-го побачили світ книги Юрія Косенка «Сомалійські прислів'я мовою оригіна
18:56
11-Чер-2021
Чому сказилася Росія через напис "Героям слава!" на формі української збірної
УЄФА пішов на поводу у Росії і намагався заборонити гасло "Героям слава!" на формі ук
11:48
11-Чер-2021
Як працюють вакцини від COVID-19 та чи варто їх боятися. Вісім запитань до імунолога
1. Чому у вакцин виникає побічна дія і якою вона може бути?
Вакцина спричиняє
09:42
11-Чер-2021
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки: як псевдоукраїнські медіа маніпулюють громадською думкою
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки проаналізував три пропагандис
15:56
10-Чер-2021
Безпека держави напряму залежить від захищеності її інформаційного та кіберпростору
Сьогодні Служба безпеки України реалізує весь комплекс заходів для інформаційної та к
14:32
10-Чер-2021
В Росії заговорили про відновлення «ГУЛАГу» та брак робочих рук в країні
Російські чиновники продовжують активно продукувати «постановочні» ідеї щодо можливих
14:47
09-Чер-2021
Tesla в Росії: чи стане американський бізнес вкладати кошти в хитку російську економіку
Адміністрація Президента Росії Володимира Путіна випустила спеціальну вказівку щодо а
14:18
08-Чер-2021
Пан або Пропав: до чого може призвести загравання Лукашенка з Росією
Примусова посадка літака в Мінську... Визнання Криму російським... Намір припинити по
Усі новини