реклама партнерів:
Головна » 2008 » Вересень » 15 » Чернігівщина. Краще 1 раз побачити, аніж 100 разів почути

Чернігівщина. Краще 1 раз побачити, аніж 100 разів почути


2008 » Вересень » 15
Коментарі: 0 Молодь

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
...так говорить народна мудрість. І в цьому переконалися півтора десятка "проблемних" підлітків з Чернігова та Ніжина, яких співробітники кримінальної міліції у справах дітей запросили на екскурсію до Прилуцької виправної колонії для неповнолітніх.
Задушевні пісеньки в стилі "шансон", ідеалізація образу кримінального авторитета в численних серіалах та блокбастерах - зовсім не відповідає суворій і навіть жорстокій дійсності реальної "зони". І в цьому також мали можливість переконатися підлітки, чия свобода зараз висить на волосинці "умовного терміну ув'язнення".
На чолі з начальником департаменту кримінальної міліції у справах дітей МВС України Тетяною Бухтіаровою та під опікою співробітників КМСД УМВС, Деснянського та Новозаводського відділів міліції дітям провели екскурсією Прилуцькою колонією, показали всі її "оспівані принади".
Стрижені майже наголо голови підлітків із заздрістю проводжали поглядом гостей з волі. Екскурсія була проведена таким чином, що хлопчаки пройшли практично тим маршрутом, за яким юні злочинці потрапляють в колонію - важкі ворота, КПП, цілий ряд дверей, решіток і пропускників, карантин, гуртожиток. До речі, гуртожитки ув'язнених мало чим відрізняються від студентських, хіба що підвищена чистота і охайність, нічого зайвого у тумбочках (майже на кожній фотографія батьків і друзів), черговий - з біркою на одязі.
Відвідали малолітні правопорушники і школу в колонії, адже навчальний процес має тривати і тут. Коротко стрижені учні на відміну від гостей, поводять себе тихо і дуже дисципліновано. Адже вчитель має можливість покарати бешкетника не тільки словесно - позбавити вільного часу чи навіть побачення з рідними. В умовах обмеженого кола спілкування це діє безвідмовно. Для найбільших порушників режиму є і карцер, правда його застосовують вкрай рідко.
Ув'язнені практично нічим не вирізнялися від екскурсанітів - такі ж светри, спортивні костюми і кросівки, хіба що коротенька стрижка і обов'язкова бірка з прізвищем і номером загону. Щоб екскурсія не здалася легкою прогулянкою, підлітки переглянули відеофільм про життя в колонії, потім підлітки спілкувалися з ув'язненими. Останні намагалися переконати гостей взятися за розум, адже для молодої людини провести декілька років за ґратами (коли твої однолітки будують кар'єру, закохуються, відпочивають), для молодої людини вкрай тяжко. Тому штатним психологам вистачає роботи - треба знайти дорогу до серця кожного хлопця, розвіяти його сумні думки, допомогти адаптуватися в новому колективі.
Серед ув'язнених гості з Чернігова навіть зустріли знайомих, які порушили закон. Якраз їхні розповіді справили на підлітків найглибші враження, адже одноліткам довіряють завжди більше, ніж дорослим. Хлопцям докладно розповіли яких елементарних речей вони позбавляться, якщо потраплять за грати, ув'язнені на власному досвіді переконали витратити свою юність на більш приємні і корисні речі, і не повторювати помилок старших товаришів.
І якщо на початку екскурсії хлопчаки пересміювалися, спантеличено переглядалися та зацікавлено роздивлялися все навкруги, то виходили "на волю" юні бешкетники в досить пригніченому стані та в глибокій задумі. Чи то вони замислилися над побаченим та почутим від однолітків-ув'язнених, чи то розмірковували над своєю подальшою долею. У всякому разі принаймні хочеться вірити, що ця екскурсія стане для них добрим уроком на чужих помилках і допоможе зробити в подальшому житті правильний вибір.

Джерело: http://kop.gov.ua

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

21:55
26-Лис-2021
Тромбоз як ускладнення COVID-19

Серед ускладнень коронавірусної хвороби COVID-19 дослідження все частіше називають

21:33
26-Лис-2021
Чверть коштів українці витрачають на препарати, які не мають достатніх доказів безпеки та ефективності

Про це свідчить аналіз ринку споживання лікарських засобів за 2018, 2019 та 2020 р

21:17
26-Лис-2021
Тестування на COVID-19: різновиди

Вчасне виявлення випадків захворювання на COVID-19 – важлива складова бороть

20:58
26-Лис-2021
Можливості гри на гроші без вкладень

Бажання користувачів поєднати комфортний мережевий відпочинок з отриманням профіту

16:44
24-Лис-2021
Рука Кремля: у Києві «антивакцинатори» пікетували в урядовому кварталі з QR-кодами «Єдиної Росії»
У середу, 24 листопада, кілька тисяч людей прийшли в урядовий квартал Києва на так зв
22:11
23-Лис-2021
Від «Антимайдану» до «Тарифного Майдану»: хто стоїть за організацією проплачених мітингів
Суспільно-політичне середовище України дедалі частіше піддається зовнішнім провокація
09:09
21-Лис-2021
21 листопада. День Гідності та Свободи в Чернігові
21 листопада о 13:00 у Чернігові на Красній площі, біля меморіальної стели «Небесна С
08:29
21-Лис-2021
Гутірка в Чернігові про Гідність і Свободу
19 листопада в студії «Мікрофони» Чернігівського обласного молодіжного центру відбула
09:01
20-Лис-2021
Чернігів: до Дня Гідності та Свободи
«Спогади і роздуми про Революцію Гідності» — під такою назвою 19 листопада відбувся о
08:46
20-Лис-2021
На чернігівському Валу не місце гуртожитку!
Заява правління обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка від 19 листопада 202
Усі новини