реклама партнерів:
Головна » Чернігівщина. Краще 1 раз побачити, аніж 100 разів почути

Чернігівщина. Краще 1 раз побачити, аніж 100 разів почути


Коментарі: 0 Молодь

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
...так говорить народна мудрість. І в цьому переконалися півтора десятка "проблемних" підлітків з Чернігова та Ніжина, яких співробітники кримінальної міліції у справах дітей запросили на екскурсію до Прилуцької виправної колонії для неповнолітніх.
Задушевні пісеньки в стилі "шансон", ідеалізація образу кримінального авторитета в численних серіалах та блокбастерах - зовсім не відповідає суворій і навіть жорстокій дійсності реальної "зони". І в цьому також мали можливість переконатися підлітки, чия свобода зараз висить на волосинці "умовного терміну ув'язнення".
На чолі з начальником департаменту кримінальної міліції у справах дітей МВС України Тетяною Бухтіаровою та під опікою співробітників КМСД УМВС, Деснянського та Новозаводського відділів міліції дітям провели екскурсією Прилуцькою колонією, показали всі її "оспівані принади".
Стрижені майже наголо голови підлітків із заздрістю проводжали поглядом гостей з волі. Екскурсія була проведена таким чином, що хлопчаки пройшли практично тим маршрутом, за яким юні злочинці потрапляють в колонію - важкі ворота, КПП, цілий ряд дверей, решіток і пропускників, карантин, гуртожиток. До речі, гуртожитки ув'язнених мало чим відрізняються від студентських, хіба що підвищена чистота і охайність, нічого зайвого у тумбочках (майже на кожній фотографія батьків і друзів), черговий - з біркою на одязі.
Відвідали малолітні правопорушники і школу в колонії, адже навчальний процес має тривати і тут. Коротко стрижені учні на відміну від гостей, поводять себе тихо і дуже дисципліновано. Адже вчитель має можливість покарати бешкетника не тільки словесно - позбавити вільного часу чи навіть побачення з рідними. В умовах обмеженого кола спілкування це діє безвідмовно. Для найбільших порушників режиму є і карцер, правда його застосовують вкрай рідко.
Ув'язнені практично нічим не вирізнялися від екскурсанітів - такі ж светри, спортивні костюми і кросівки, хіба що коротенька стрижка і обов'язкова бірка з прізвищем і номером загону. Щоб екскурсія не здалася легкою прогулянкою, підлітки переглянули відеофільм про життя в колонії, потім підлітки спілкувалися з ув'язненими. Останні намагалися переконати гостей взятися за розум, адже для молодої людини провести декілька років за ґратами (коли твої однолітки будують кар'єру, закохуються, відпочивають), для молодої людини вкрай тяжко. Тому штатним психологам вистачає роботи - треба знайти дорогу до серця кожного хлопця, розвіяти його сумні думки, допомогти адаптуватися в новому колективі.
Серед ув'язнених гості з Чернігова навіть зустріли знайомих, які порушили закон. Якраз їхні розповіді справили на підлітків найглибші враження, адже одноліткам довіряють завжди більше, ніж дорослим. Хлопцям докладно розповіли яких елементарних речей вони позбавляться, якщо потраплять за грати, ув'язнені на власному досвіді переконали витратити свою юність на більш приємні і корисні речі, і не повторювати помилок старших товаришів.
І якщо на початку екскурсії хлопчаки пересміювалися, спантеличено переглядалися та зацікавлено роздивлялися все навкруги, то виходили "на волю" юні бешкетники в досить пригніченому стані та в глибокій задумі. Чи то вони замислилися над побаченим та почутим від однолітків-ув'язнених, чи то розмірковували над своєю подальшою долею. У всякому разі принаймні хочеться вірити, що ця екскурсія стане для них добрим уроком на чужих помилках і допоможе зробити в подальшому житті правильний вибір.

Джерело: http://kop.gov.ua

QR-код посилання на сторінкуМодуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:11
20-Лют-2024
Невідома Чернігівщина. Про забутий маєток Долинських у селі Пекарів та його господарів
Ще у недалекому 2017 році селищний голова Сосниці Андрій Портний (коли його обрали го
21:03
19-Лют-2024
СБУ повідомила про підозру архімандриту УПЦ (МП), який благословив гауляйтера Сальдо на фейковий референдум рф
Служба безпеки зібрала докази державної зради з боку екснастоятеля одного із соборів
20:15
18-Лют-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Героїв Небесної Сотні
18 лютого в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині, який
16:03
18-Лют-2024
Данія передасть Україні всю свою артиллерію
Премʼєр-міністр Данії Метте Фредеріксен на Мюнхенській безпековій конференції оголоси
17:29
17-Лют-2024
Авдіївка: Наші воїни займають позиції на другому рубежі оборони
«Прикриваючи організований вихід наших підрозділів з Авдіївки, артилерія ОСУВ “Таврія
22:20
16-Лют-2024
У межах міста Авдіївка тривають важкі бої
Ситуація в Авдіївці станом на 21:00 16 лютого 2024 року
У межах міста Авдіївка
20:19
16-Лют-2024
Повторної русифікації не буде — аналітики пояснили фінальну версію закону про нацменшини

В Україні завершилася епопея із законом про національні меншини, від якого залежит

21:20
15-Лют-2024
Аліна Акуленко. Новела. Розстріляний ліс
—Як же я синам скажу? Що я його не вберіг? — якби Омелян умів плакати, то заплакав би
21:07
15-Лют-2024
На Херсонщині російські окупанти закатували до смерті Степана Подольчака, настоятеля храму ПЦУ в Каланчаку
Російські загарбники закатували до смерті 59-річного Степана Подольчака, настоятеля х
22:47
14-Лют-2024
Далекобійні снаряди GLSDB для HIMARS уже в Україні
Ця система була замовлена для ЗСУ за програмою USAI урядом США. І саме ЗСУ мали стати
Усі новини