реклама партнерів:
Головна » У Львові знищено унікальну пам’ятку історії та мистецтва. Фото

У Львові знищено унікальну пам’ятку історії та мистецтва. Фото


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Лише за одну добу було цинічно знищено пам’ятку історії та мистецтва (охоронний № 1927) - будинок композитора Ярослава Ярославенка у Львові на вулиці його імені. Щоб замести сліди злочину зруйновані залишки будинку відразу вивезли на сміття – про це 14 вересня повідомив кореспондент ЗІКу
Будинок № 30 на вул. Ярославенка у Львові, який ще кілька днів тому стояв неушкодженим, був власністю людини надзвичайно видатної та шанованої. Він належав колись Ярославові Ярославенку (30.03. 1880. Львів – 26.06.1958) - українському композитору і хоровому диригенту, який першим 1905 року зробив фортепіанну і оркестрову транскрипції Гімну України та його партитури для хору!
У 1906 році Ярослав Дмитрович виступив одним із організаторів музичного видавництва „Торбан”. Його мистецький доробок становлять опери „Відьма” (1922, за повістю М. Гоголя); „Пропала грамота”, оперета „Бабський бунт” (1921), твори для духового оркестру (14 маршів), фортепіано („Думки і коломийки”, 1940); хори, романси, пісні, обробки народних пісень. Ярослав Ярославенко написав низку національно-патріотичних пісень, дві з них скаутська організація «Пласт» узяла за свій гімн.
У особняку № 30 композитор жив і в радянський час, а після його смерті вулиця була названа його іменем. У червні цього року минуло 50 років від смерті Ярослава Ярославенка. Українська громадськість ініціювала звернення про створення у колишньому помешканні композитора його меморіального музею.
Однак власником цього обійстя стала приватна особа, яка заходилася господарювати на власний розсуд. Спілка архітекторів та організація „Пласт” звернулися до міського Управління охорони історичного середовища з проханням відновити пам’ятну таблицю на будинку. 6 серпня 2008 року Управління охорони історичного середовища повідомило власника будинку, про те, що нерухомість, яку він придбав, є пам’яткою і відповідно до Закону «Про охорону культурної спадщини» він зобов’язаний укласти охоронний договір. Проте це не входило в наміри власника, який на земельній ділянці запланував масштабне будівництво нового будинку.
Статті 43 і 47 Закону України «Про охорону культурної спадщини» передбачають, що такі дії тягнуть за собою кримінальну відповідальність, а особи, які завдали шкоди пам’яткам, зобов’язані їх відновити.
Громадський форум Львова вимагає об’єктивного розслідування цього інциденту та притягнення до відповідальності всіх причетних до нього. Влада та громадськість повинні зробити все, щоб зобов’язати власника відбудувати зруйновану пам’ятку.
«Якщо замовників та виконавців цього злочину не буде покарано, а на місті зруйнованої пам’ятки з’явиться новий висотний будинок, то цей випадок стане яскравим прикладом неспроможності львів’ян зберегти унікальне культурне надбання нашого міста», - коментує ситуацію координатор ГФЛ Олег Мацех

Джерело: «Західна інформаційна корпорація», http://www.zik.com.ua






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини